Кој ќе ја освои Струга?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.082
Поени од реакции
80.997
... да кажеме дека Македонците и Торбешите ја ...
Самоубиство. "Сам себе си го убијал".
Не треба никој нас да не дели, сами си ја завршуваме работата. Што е следно? Македонците и Егејците?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.736
Поени од реакции
5.419
Фијат Цаноски беше тој што бараше посебно место "за својот сој"(за Торбешите) во Преамбулата.:tapp:
да да баш тој е истиот Фијат. а Фијат е и тој шо почна џамија да праи среде Струга, а сеа молеше за гласови од Македонците :tapp:
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
да да баш тој е истиот Фијат. а Фијат е и тој шо почна џамија да праи среде Струга, а сеа молеше за гласови од Македонците :tapp:
Истиот тој Фијат е алергичен на крстот. Со неговата фантазија за некакви си торбеши тој сака да го намали бројот на Македонско население. А џамија сакал близу плажа да праи, така слушнав. Значи секое негово дејство е против нас и на крај пак моли за гласови кај Македонците во Струга:drk:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.446
Поени од реакции
58.550
Самоубиство. "Сам себе си го убијал".
Не треба никој нас да не дели, сами си ја завршуваме работата. Што е следно? Македонците и Егејците?
Сами се делат. Не можеш некого со сила да натераш. Не е темава за тоа еднаш забега во тој правец...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.082
Поени од реакции
80.997
Сами се делат. Не можеш некого со сила да натераш. Не е темава за тоа еднаш забега во тој правец...
Не можам никого со сила да натерам, ама не ни морам да го подржувам во разнебитувањето - ти се служиш токму со вокалибурот на таквите.

Можеби Фијат ќе градел џамија на плажа, ама со Мерко тоа нема ни да им биде важно на Македонците, затоа што во неговите планови нив ги нема во Струга.
Кога ќе видиш: како и да се свртиш, газот од позади ти е.

Целата состојба со Македонците во Струга е уште еден пример на оставање на цедило, од страна на останатите Македонци.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Може да добие само Македонци муслимани
не може ни тоа да го добие.Македонци си се Македонци.Без разлика дали имале католичка,православна,мусламанска или будистичка вера.:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.446
Поени од реакции
58.550
Не можам никого со сила да натерам, ама не ни морам да го подржувам во разнебитувањето - ти се служиш токму со вокалибурот на таквите.

Можеби Фијат ќе градел џамија на плажа, ама со Мерко тоа нема ни да им биде важно на Македонците, затоа што во неговите планови нив ги нема во Струга.
Кога ќе видиш: како и да се свртиш, газот од позади ти е.

Целата состојба со Македонците во Струга е уште еден пример на оставање на цедило, од страна на останатите Македонци.
Па добро ти толкувај си го тоа како сакаш, јас се трудам да бидам појасен за да се знае на што мислам. Сега има и подолги формулации: Македонците со муслиманска вероисповед, Македонците од Лабуништа кои не се чувствуваат како Македонци... и сега можеме да дрвиме до сабајле. Тие се нарекуваат самите торбеши и јас така ги викам. Во скопско има Горенци или како беше... Ни едното ни другото не значи нација, така си се нарекуваат луѓето.

И ќе пишував уште за ова, ама не е темава за тоа...
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
не може ни тоа да го добие.Македонци си се Македонци.Без разлика дали имале католичка,православна,мусламанска или будистичка вера.:toe:
Abe najloso od se e ko ke prasas nekoj Torbesh so e to torbesh?? toj ti vika Turcin so majcin jazik Makedonski.Demek od ko zaminale turcite prestanale da zborat turski
 

QuoVadisXX

Vadis47
Член од
24 февруари 2009
Мислења
43
Поени од реакции
0
Abe najloso od se e ko ke prasas nekoj Torbesh so e to torbesh?? toj ti vika Turcin so majcin jazik Makedonski.Demek od ko zaminale turcite prestanale da zborat turski
Доста провоцираш бе, Торбешите се За разлика подобри од Албанците.
Сеа Фијат ако гради Џамија што ти смета тебе ? Може ке изгради Џамија, ама ке ја Направи струга Европска, а Мерко 4 Години не Еба како што сака Кај се сега 50 милјони евра од Прошниот Мандат на Мерко ?
Направи нешто со нив ?
Човекот семкар (мерко) ја Плена Струга ја Ограби,
Сигурен сум Ако Фијат Биде градоначалник дека ке ја направи Струга да Блеска, на Фијат не му требаат пари затоа што е еден од Најбогатите во МКД а може и Најбогатиот, не му е Потребно да ги краде Парите од Општината. Затоа Од Срце За ФИЈАТ ЦАНОСКИ!!!

BTW : Не мешај Баби и Жаби.:smir:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Доста провоцираш бе, Торбешите се За разлика подобри од Албанците.
Сеа Фијат ако гради Џамија што ти смета тебе ? Може ке изгради Џамија, ама ке ја Направи струга Европска, а Мерко 4 Години не Еба како што сака Кај се сега 50 милјони евра од Прошниот Мандат на Мерко ?
Направи нешто со нив ?
Човекот семкар (мерко) ја Плена Струга ја Ограби,
Сигурен сум Ако Фијат Биде градоначалник дека ке ја направи Струга да Блеска, на Фијат не му требаат пари затоа што е еден од Најбогатите во МКД а може и Најбогатиот, не му е Потребно да ги краде Парите од Општината. Затоа Од Срце За ФИЈАТ ЦАНОСКИ!!!

BTW : Не мешај Баби и Жаби.:smir:
Така е,на Фијат магарицата му сереше златници,а кокошките му несеа златни јајца.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Доста провоцираш бе, Торбешите се
:tapp: алооо нема „торбеши„ дај покажи кога во минатото имало „торбешки„ народ...еден извор покажи кај тоа пишува...тоа ти е исто ко Грците шо измислуваат имиња за нас, и овој коцкаров истото го прави, само шо тоа е многу поопасно
 

QuoVadisXX

Vadis47
Член од
24 февруари 2009
Мислења
43
Поени од реакции
0
Абе Фијат е Боље од мерко! Верувајте:toe: на мерко не го боли кур битно му идат секоја година по 12 милјончиња за вчеп и си ужива.
за Пријателот Томислав Цитирам, Мора да има 15000 торбеши за да победи Фијат ?
битно е доверба да гласа народот за тој што му е потребно за тој што мисли дека ке ја Обнови струга, сигурен сум дека мерко нема ништо пак да направи ке си ја Граби уше многу струга со ваков прост Народ.:smir:

Така е,на Фијат магарицата му сереше златници,а кокошките му несеа златни јајца.
Имат Фијат пари... Имат Бинга (Множина), Факултети (Множина). Има Човекот не му треба да ја Граби Општината како марко!:nenene:
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Фијат изгуби во струга поради неговите, многу торбеши од најголемите торбешки села во струга гласаа за мерко, и нека не бара гласови кај македонците кога извиси од неговите.


А за тоа како дојде то толку пари е друга работа зашто пред 10 години вода немаше во очите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom