Кој ќе ја освои Струга?

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
На а1 глеав негде 900 гласа бегат Мерко
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Сега правев муабет на мобилен со татко ми и по македонските села во Струга и во Струга води Фијат...Тие 3000 гласа што се засега за Мерко, каде води моментално биле од албанските села каде Мерко победувал со по 500 према 0 и биле одма пребројувани и дадени на Изборната Комисија...Не е ништо готово за сега...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.453
Поени од реакции
58.586
Ако Заврши јас сакам да изјаснам дека Фијат Цаноски Општината Струга би на најправил на Европско Ниво!
Знам де ја сакав да кажам дека доцниш малку. Шала, без лутење :smir:

На а1 глеав негде 900 гласа бегат Мерко
900 не се многу ама од колку преброени? Згора на тоа пребројувањето во Струга не оди рамномерно како во други градови каде после 20% преброени соодносот останува горе-долу ист. Кај нас едно село ти набива разлика и тоа е...

P.S.
А во моментов и полициски (или од прва помош) сирени. Не ми се допаѓа. Некој ако разбери нешто од град нека пиши...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Неофицијално Рамиз Мерко освоил 16100 гласови, додека Фијат Цаноски 15 илјади и нешто. Гласачите на ВМРО ДПМНЕ со 100% го подржаа на Фијат и сега се очекува неколку жалби поднесени за ИК...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.453
Поени од реакции
58.586
Неофицијално Рамиз Мерко освоил 16100 гласови, додека Фијат Цаноски 15 илјади и нешто. Гласачите на ВМРО ДПМНЕ со 100% го подржаа на Фијат и сега се очекува неколку жалби поднесени за ИК...
Не ми се верува од она што го видов ама да се надеваме дека ги има тие 15 000 и нешто. Гласање може да се повтори ќе има поголем ред ама резултатот нема да се смени. Ова исто би значело дека ДПА сепак го поддржа Мерко...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не ми се верува од она што го видов ама да се надеваме дека ги има тие 15 000 и нешто. Гласање може да се повтори ќе има поголем ред ама резултатот нема да се смени. Ова исто би значело дека ДПА сепак го поддржа Мерко...
Ова значи дека во албанските села има 100% излезеност и компир за Фиат.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Не ми се верува од она што го видов ама да се надеваме дека ги има тие 15 000 и нешто. Гласање може да се повтори ќе има поголем ред ама резултатот нема да се смени. Ова исто би значело дека ДПА сепак го поддржа Мерко...
Повеќето од ДПА бојкотираа, ама полнење на кутии,семејно гласање и итн...Сега Фијат Цаноски истото го потврди за А1 телевизија...
 
M

Mario Gómez

Гостин
63% за Мерко
36% за Фиат
1%неважечки
____________
It`s over...Со здравје нов/стар mayor!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.453
Поени од реакции
58.586
Ова значи дека во албанските села има 100% излезеност и компир за Фиат.
Минатиот пат беше околу 60% така да не може сега да биде поголема, странство се. 100% се знае што значи...

Повеќето од ДПА бојкотираа, ама полнење на кутии,семејно гласање и итн...Сега Фијат Цаноски истото го потврди за А1 телевизија...
За да направи нешто треба да докаже полнење кутии, и да се спречи истото во прегласувањето. Она семејното гласање не значи ништо, и сами да заокружуваат жените исто ќе биде.

За полнење имаше индиции во Заграчани првиот круг ама без докази џабе е се...
 
K

KomitaMKD

Гостин
Срамота е ова што ни го направија со територијалнава поделба.Гледам на вести општини со 500-1000 гласови а кај нас двата кандидати имаат 25000 гласови.Мамето в пи*ка да им го е*ам што направија грев, создавајќи вештачка албанска општина.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Според инфо од комитетот на ВМРО-ДПМНЕ, околу 3500 гласови за Мерко се преку полнење на кутии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom