Кој ќе ја освои Струга?

Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Струга лесно не ја дава Мерко.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Јас незнам како стојат работите во Струга а уште помалку во селата, знам само дека освен партиската војска на ДУИ мислам дека останатите ќе му го дадат гласот на Фиат...
Што се однесува до Косовците , како што дошле така ќе си одат , не верувам дека МВР ќе дозволи цела држава и нашата иднина да лежи во заложништво на 50 тина Косовци...
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Jas mislam deka vo Struga ke bide tesno na ovoj krug, zatoa sto izgleda site partii se zdruzija zaedno protiv DUI, ke bide interesno da se vide kako rabotite ke tecat ponataka no sepak mislam deka ako albancite izlezat masovno da glasat za nivniot segasen gradonacalnik nema da ima nukakov problem.


ps. Ne se Kosovci, dojdeni se od Albanija, uste poopasni se.:pos2::vozbud:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Jas mislam deka vo Struga ke bide tesno na ovoj krug, zatoa sto izgleda site partii se zdruzija zaedno protiv DUI, ke bide interesno da se vide kako rabotite ke tecat ponataka no sepak mislam deka ako albancite izlezat masovno da glasat za nivniot segasen gradonacalnik nema da ima nukakov problem.


ps. Ne se Kosovci, dojdeni se od Albanija, uste poopasni se.:pos2::vozbud:

A ako изгуби Мерко...шо праиме тогаш?:)
Ќе го прифати поразот?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Jas mislam deka vo Struga ke bide tesno na ovoj krug, zatoa sto izgleda site partii se zdruzija zaedno protiv DUI, ke bide interesno da se vide kako rabotite ke tecat ponataka no sepak mislam deka ako albancite izlezat masovno da glasat za nivniot segasen gradonacalnik nema da ima nukakov problem.


ps. Ne se Kosovci, dojdeni se od Albanija, uste poopasni se.:pos2::vozbud:

Фиат победува, ако треба и Берлускони ќа му доет на помош Фијату :pos2:
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
A ako изгуби Мерко...шо праиме тогаш?:)
Ќе го прифати поразот?
Pa mora da go prifati porazot, jas mislam deka drugo kjare nema.:drk:
Ako izgubi, iako sumljam vo toa, togas mislam deka toa ke bide edna dobra lekcija za albancite vo struga, a posebno na albanskite partii.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Тие пред ФОН универзитетот викаа Струга не ја даваме и пцуеа по цел град свиреа со коли со знамиња ќе видиме дали ќе е мирно како што очекувате...
Се обидува да игра на национална карта, да ги мотивира сите Албанци да гласаат за него. Од ДПА засега викаат дека нема да гласаат за Мерко ма да јас не сум претерано убеден дека се тоа така ќе биде во целост.

Инаку очекувам да има тензии ама не и потешки инциденти. Рикеровци и Фуеревци се намачија за да се спроведат фер избори и не сакам да сум во кожа на тој што ќе ја покака работата...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Поред се што го читам Струга ќе биде најкритична...
На сите треба да ни биде приоритет МИРНИ ИЗБОРИ...е сега незнам како Албанците во Стушко и во цела западна ...
Како и да е се покажа дека Абанците знаат да гласат мирно , а тие што прават проблеми се токму платени луѓе од Косово , Албанија и од внатрешноста...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Јас мислам дека во Струга ќе има инциденти. Косоварите и дошљаците од Албанија можно е дојдат на помош да полнат гласачки кутии, за да изгуби македонецот Фиат. Торбеш, ама пак по крв е Македонец.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Za zal denes dojde vo Struga da ti e strav zosto si Makedonec dzabe zborate za Merko deka e kriv za tepackite vo srednite skoli tie bile i ke bidat dodeka ne se iselat Makedoncite od Struga.Drugo nesto so sakam da kazam e deka Fiyat planirase da gradi dzamija vo ulica kaj so ziveat pravoslavni Makedonci no za sreka Ramiz Merko mu zabrani poslem site zalbi od zitelite na ulicata.Na ovie izbori SDSM po vtor pat ja prodade Struga so to sho go podrza Fiat Canoski.

STRUGA E MAKEDONSKA!!!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мислиш МВР не го знае тоа што ти го знаеш...
Ај баш ме интересира да ги видам Косовците како кршат кутии...
ako na niv im se naredi da gi krsat kutiite...nikoj nema da moze da gi spreci...ne znaete koi se tie
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
ako na niv im se naredi da gi krsat kutiite...nikoj nema da moze da gi spreci...ne znaete koi se tie
Ајде бе ДУХОВИ да не се ...

Јас не посакувам да има инциденти...

Еве како што слушаме и овој пат како и секогаш имаме увоз на Инциденти од Косово...

Мое мислење е дека секој што ќе се обиде да направи било каков инцидент ќе се заебе, и тоа многу....
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Гласај за ФИЈАТ ЦАНОСКИ од ПЕИ за СТРУГА
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде бе ДУХОВИ да не се ...

Јас не посакувам да има инциденти...

Еве како што слушаме и овој пат како и секогаш имаме увоз на Инциденти од Косово...

Мое мислење е дека секој што ќе се обиде да направи било каков инцидент ќе се заебе, и тоа многу....
nikoj ne saka incidenti...

jas ne imam informacii zosto se dojdeni kosovcite...no kazuvam deka ako im se naredi na niv..togas tesko ke moze da se sprecat...no posakuvam da nema incidenti
 
Член од
6 март 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
e makedonci zar sega da raspravame koj e podobar a koj polosh?FIJAT ILI MERKO?Seedno e:tapp:
trebashe da mislime togas koga bese prviot krug na glasanje sega e veke docna za se
PA AKO GRSAM POPRAVETE ME?vremeto ke pokaze samo deka sum vo pravo,se ke pomine sho ne pominalo samo kako ke izlezat niz struga onie istite koi ne ubeduvaa i ne kolnea vo svetitot krst?a sega se setaat zaedno nasekade??:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom