Кој ќе ја освои Струга?

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
VAKVI FANATICI VLASKI NE I TREBAT NA MAKEDONIJA ...
MAKEDONIJA TREBE DA ODI NAPRED VO EVROPSKA UNIJA ...A NE SO VAKVI FANATICI HRISTIJANSKI..HAHAH

Идиоте...:)
Дај уште некое црвено...и пцуј ме јавно...:baeh:
А да...и напиј се еден андол од мене.:)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Градоначалникот од ДУИ, Рамиз Мерко, в недела на вториот круг од изборите се соочува со претендентот за струшката прва фотелја Фијат Цаноски. Со кандидатурата, на претседателот на ПЕИ, се чини, му успеа да го обедини „македонскиот дел од пеколот“ - жестоко спротивставените ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, кои заедно застанаа зад неговата поддршка. Во овие договори Мерко ќе остане своевидна жртва, затоа што ВМРО-ДПМНЕ испраќа соодветна порака дека не сака да застане на страната на територијалната поделба за Струга од 2004 година.

Извор:http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=5F2E067B161B5848B22345EEB7DA8C49


Чудни работи се случуваат...
Ќе биде интересно што ќе се деси со коалицијата ако ДУИ изгуби во Струга...

Инаку ако овој Мерко не ми бил симпатичен , еве уште една причина да биде така:
Рамиз Мерко или Фијат Цаноски. Актуелниот градоначалник и струшкиот бизнисмен во вториот изборен круг влегуваат во тешка и неизвесна трка за прв човек на Струга.

Тензија и притисок се чувствува и во овој дел од охридското крајбрежје. Цаноски тврди оти е под притисок. Најжестоко било последнава недела, кога во градот пристигнале и неколку групи од Косово. Најизложени на заканите, како што рече, бил тој и неговите најблиски.

Извор:А1....

Алал да му е на Мерко си донел човекот и меѓународна подршка ни помалку ни повеќе туку од Косово..


Најнови вести:

ДПА и ВМРО ДПМНЕ во Струга ќе го поддржат Фиат Цановски

По средбата на лидерот на ДПА Медух Тачи со лидерот на ПЕИ Фијат Цановски договорена е подршка на ДПА за Цановски во вториот круг на локалните избори.

Извор АЛСАТ М....


НА Мерко ептен му станува тесно околу вратот...

ДА се подсетиме како изглесаше расподелбата на гласовите после првиот круг...

Рамиз Мерко, на 22 март освои 9.162 гласа, а Фијат Цаноски беше второпласиран со 7.375 гласа. Следуваа Славко Котески од ВМРО-ДПМНЕ со 7.021, Менди Ќура од ДПА со 5.151 и Џевдет Насуфи од Нова демократија со 1.328 гласа

Извор Утински....


Математиката е Ако сите Албанци го подржат Мерко ќе победи....
Затоа радува веста дека ДПА ќе го подржи Фиат иако само господ знае што стои зад таа подршка....

Како и да е добро е што овој човек е подржан и од албанска и од македонски партии...
Тој самиот е Македонец муслиман...
Мислам дека со Фиат ќе бидат сите задоволни...Нормално ако го БИДЕ...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
VAKVI FANATICI VLASKI NE I TREBAT NA MAKEDONIJA ...
MAKEDONIJA TREBE DA ODI NAPRED VO EVROPSKA UNIJA ...A NE SO VAKVI FANATICI HRISTIJANSKI..HAHAH


Ти знаеш ли дека до пред 200 години твоите предци биле христијани, се крстеле, оделе во црква и живееле како сите нас? Која црква ја имате во селото бе?

Сте ја смениле верата, а сега сакате да ја смените и националноста. Е, националноста не се менува. Тоа е крвта, не можеш да ја смениш.

Чекај нешто да те прашам. Албанци има католици, православни и муслимани, а сите се декларираат како албанци и работат за албанските интереси. Пандели Мајко, Топи и повеќето од албанските политичари од Албанија се ХРИСТИЈАНИ, а нашиве албанци нив ги сметаат за браќа, зошто имаат иста крв. Сите албански политичари од Македонија соработуаат со албанските христијански политичари од Албанија и се сметаат за едно.

А сега, како ти нас рисјаните Македонци не не` сметаш за браќа?

Дали католиците Македонци и протестанците Македонци од југоисточна Македонија треба да се прават дека се друг народ? Дали Трајковски кој беше протестант, не е Македонец туку припадник на нов протестанско-торбешки народ? :pos2:

Народноста е она како ќе се родиш, а верата се менува. Утре може пак да се вратите во вашата дедовска рисјанска вера.:toe:


 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
selam brate albanec. sega trebe sekoj da postuva mnozinata na glasovi koji ke pobedat...
i kako sto se vidi,fijat canoski ima sansi, sega vie braka albanci trebete da ne podrzite nas torbesite.

selam.
Незнаев дека албанците им се “браќа“ на торбешите...

И она малку македонско во вас би го продале како што тоа го сториле вашите предци.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Na nekoja ne oficijalna str pisuvalo deka VMRO ke glasa za Fiat.Taka i bi trebalo da bide,posto nieden Makedonec posle tepackite nemoze da glasa za Merko.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
pozz do site na forumov, i bi te zprasala nesto tebe?kazi mi koj gi napravi problemite vo struga vo srednoto uciliste?znaes li?zar se uste veruvate deka pozadi tie nemiri stojat decata?si se izlazal?veruvaj mi se e toa borba za vlast na nekoi poedinci clenovi na t.n.vmro-dpmne i dui.a za torbesite edno prasanje:Znaat li tie koi se?od kade doagaat?koja vera se?i edno neka vi bide jasno na site vo struga veke nema patrioti se e licen interes ako sakas da znaes,i nikoj nikogo nemoze da natera da glasa za PEI,mozat samo onie koi imaat korist od niv.A ako gospodinot FIJAT ima pari moze da si jade.i da bidam jasna za kogo ke glaasat sega patriotie od struga i strusko sega?struga ja izgubi edinstvenata i posledna shansa da ima grdonacalnik MAKEDONEC a znaaete zosto?OD PATIOTITE:tapp:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Na nekoja ne oficijalna str pisuvalo deka VMRO ke glasa za Fiat.Taka i bi trebalo da bide,posto nieden Makedonec posle tepackite nemoze da glasa za Merko.
Да. Еве овде

pozz do site na forumov, i bi te zprasala nesto tebe?kazi mi koj gi napravi problemite vo struga vo srednoto uciliste?znaes li?zar se uste veruvate deka pozadi tie nemiri stojat decata?si se izlazal?veruvaj mi se e toa borba za vlast na nekoi poedinci clenovi na t.n.vmro-dpmne i dui.a za torbesite edno prasanje:Znaat li tie koi se?od kade doagaat?koja vera se?i edno neka vi bide jasno na site vo struga veke nema patrioti se e licen interes ako sakas da znaes,i nikoj nikogo nemoze da natera da glasa za PEI,mozat samo onie koi imaat korist od niv.A ako gospodinot FIJAT ima pari moze da si jade.i da bidam jasna za kogo ke glaasat sega patriotie od struga i strusko sega?struga ja izgubi edinstvenata i posledna shansa da ima grdonacalnik MAKEDONEC a znaaete zosto?OD PATIOTITE:tapp:
Точно е дека политика стои зад немирите но не се Македонските деца искористени во политички цели. Проблеми има во последниве 4 години од новата територијална до денес, кампањата за избориве е месец дена.

Точно е и дека Струга ја изгуби шансата да има градоначалник Македонец но сеуште не е доцна да се ослободи од оваа катастрофално лоша локална власт. Од двата кандидати кои преостанаа Фијат е далеку подобар избор во секој поглед.

Темава се претвори во препукување дали градоначалникот ќе бил Албанец, Македонец или Торбеш, што воопшто и не е важно. Важно е да имаме локална власт која ќе се грижи за градот и која ќе направи нешто позитивно. Во тој поглед, сегашнава власт е тотално промашување.
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Од косово се пристигнати во Струга над 50 коли, а Фијат да победи е теоретски невозможно не пак практично. Исто се слушаат разговори доколку во пребројувањето мерко губи ќе искршат све и кутии и шо ти знам ја ...

pomirite se so faktot deka struga ostanuva pod rakovodstvo na albancite...:smir:
ерм... не баш...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Од косово се пристигнати во Струга над 50 коли, а Фијат да победи е теоретски невозможно не пак практично. Исто се слушаат разговори доколку во пребројувањето мерко губи ќе искршат све и кутии и шо ти знам ја ...



ерм... не баш...


Мислиш МВР не го знае тоа што ти го знаеш...
Ај баш ме интересира да ги видам Косовците како кршат кутии...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Не би требало да има кршење, Рикер 5 пати ги викна на „дисциплинска“ така да или ќе бидат мирни или ќе добијат по уши. Овие може да заплашуваат малку и тоа. Не верувам дека некој ќе собере храброст да ги покака избориве...
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Тие пред ФОН универзитетот викаа Струга не ја даваме и пцуеа по цел град свиреа со коли со знамиња ќе видиме дали ќе е мирно како што очекувате...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom