Кој спорт не го сакате?

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сите имаме омилени спортови. Дали фудбал, кошарка, одбојка, ракомет ... сеедно.

Иако секој спорт си има свои квалитети и свои вредности, но има ли некој вид на спорт кој што не го сакате?
Тој спорт да ви е на последно место од листата на можни спортови кои би ги тренирале или рекреативно спортувале. Или пак да го вртите програмот на телевизија секогаш кога ќе играат тие спортисти.

Постои некој таков спорт кој што не го сакате?

Јас на пример не сакам многу бокс иако некогаш гледам (пред се од што ми е гадно) :), не сакам мечување, или пак да гледам голф на телевизија подосадно нема :pos:, борење не ми е интересно, исто и џудо.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.556
Поени од реакции
48.079
Teнис мразам од дно на душава,колку педерски,досаден,гаден,дебилен спорт не знам како се измислил уопште.Кога се прави надвор муабет за тенис ми иде да си ги убијам другарите!!!
Едно добор е кога стенкаат тенисерките ама и тоа скурчува брзо :)
и ке забораев и голф мразам исто а и Формула 1 не трпам баш
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Крикет, голф. лов, риболов..не ми е јасно како луѓето можат да се бават или да следат вакви гњаважи...Да не зборувам за покерот..од кога па тоа е спорт..а ни карлингот не е далеку од листата..да четкаш лед..абе ајде..
Со еден збор се што ме тера да задремам додека го гледам ...не е спорт..кога подобро ќе размислам..би заспал и кога би играл голф или карлинг
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Крикет, голф. лов, риболов..не ми е јасно како луѓето можат да се бават или да следат вакви гњаважи...Да не зборувам за покерот..од кога па тоа е спорт..а ни карлингот не е далеку од листата..да четкаш лед..абе ајде..
Со еден збор се што ме тера да задремам додека го гледам ...не е спорт..кога подобро ќе рамислам..би заспал и кога би играл голф или карлинг

Јас мислам дека тие луге за инат ги играат овие спортови:toe:
Безвеза се:tapp:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:pos: А ја мислам дека нема спорт кој е досаден. Ако сте спортски тип, речиси секој може да ви биде интересен. А вака ќе набројувате спортови кои не би ги практикувале, само затоа што никогаш не сте ги пробале. И ова го тврдам врз основа на моето искуство, односно дека сум активен во непопуларен спорт кој сите мислат дека е глуп, и пензионерски. :baeh:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Крикет, голф. лов, риболов..не ми е јасно како луѓето можат да се бават или да следат вакви гњаважи...Да не зборувам за покерот..од кога па тоа е спорт..а ни карлингот не е далеку од листата..да четкаш лед..абе ајде..
Со еден збор се што ме тера да задремам додека го гледам ...не е спорт..кога подобро ќе размислам..би заспал и кога би играл голф или карлинг
Инаку не знам дали ја знаете оваа информација, но Карлингот е прогласен за најдосаден и најглуп спорт што некогаш бил измислен:).
Речиси и да нема спорт што не го сакам, но морам да го извојам тенисот, зошто ми е досаден малку и оние американскине ИндиКар глупости што вртат во круг:uvo:.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Инаку не знам дали ја знаете оваа информација, но Карлингот е прогласен за најдосаден и најглуп спорт што некогаш бил измислен:).
Па веројатно се работи за зимска верзија на бочањето(барем мене ми изглеа така)..кое го практикуваат пензионерите од разните старечки домови на медитеранот..така не е ни чудо што работите се одбвиваат со брзина на "вештачки колк"...споро и болно..
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Бејзбол, софтбол, крикет, голф, што значи повеќето од американските спортови ги мразам, не знам што гледаат толку интересно во нив што на секој натпревар (да речеме, бејзболот) стално ги полнат трибините и врискаат како ненормални.

На ESPN еднаш пренесуваа во живо еден натпревар од прва лига бејзбол за деца до 13 години:vozbud::tapp:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Фудбал, формула, карлинг, јавање. Тенис се трпи некако.
 

ssseee

sangreBLANCAenMISvenas
Член од
25 јули 2008
Мислења
228
Поени од реакции
5
boks
ne mi e jasno kako mozat taka da se tepaat, da si grizat uva i ne znam sto drugo
idioti
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.228
Нема спорт што не би го пробал (свен сумо)!
Можеби несакам бокс зошто од тоа богами рано се умира:pos2:
Инаку, не ме привлекуваат многу зимските спортови........
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
БОКС! до душа не сакам спортој у последно време ! ама нема везе најмногу БОКС мрзим глупо е чуек ќе се искрша од маање потечени целите.мрзим!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ја да ви кажам право ако неам ништо попаметно да правам и шах би глеал на ТВ, само едрење не, не гледам цел во тој спорт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom