Кој мобилен оператор има најдобра мрежа?

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.628
Поени од реакции
5.678
Можно е, мене не ми се десило такво нешто ама па едни муабети што ги праам (повеќе сум за да се видам со некој во живо отколку да баботам на тел), така да не ми пречи и ако сецнало, ништо нема да ми подобри ако плаќам поскапо на Телеком за супер линија :)
Колку и да хејтаат и да плукаат по вип пак кај нив ќе дојдат:) А можно е во иднина ако не се подобрат Оне да им ги земе муштериите. И тие имаат мн добра припејд понуда, можам да кажам и многу подобра од таа на вип. Само проблемот е што имаат малку корисници и неможеш да ги искористиш тие минути и пораки како што треба.
 
Член од
24 август 2012
Мислења
9
Поени од реакции
2
Колку и да хејтаат и да плукаат по вип пак кај нив ќе дојдат:) А можно е во иднина ако не се подобрат Оне да им ги земе муштериите. И тие имаат мн добра припејд понуда, можам да кажам и многу подобра од таа на вип. Само проблемот е што имаат малку корисници и неможеш да ги искористиш тие минути и пораки како што треба.

Нема веке што да понуди вип, и т мобиле имаат 1000 минути кон сите и нет и најболја мрежа плус телефони сега малку не одраа во минатите години ама тоа е
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Т-МОБИЛЕ највеќе вложува во мрежата но поскапи се исто и оне се скапи вип се добри сега и 3г ќе има секаде сигнал супер и така сите сме на ВИП.
--- надополнето: 25 август 2012 во 15:34 ---
Но Т-Мобиле си е Т-мобиле неможе никој да го замени најдобра мрежа а и најефтини мобилни имаат во оне се најскапи мобилните телефони може да споредите и во Вип се со Т-Мобиле приближно но Т-МОбиле се поевтини се разбира колку т-мобиле вложиле во мрежата тие вложиле повеќе од Оне и Вип заедно :)
Епа колку е подобра мрежата толку поскапо. Т-Мобиле и супер си е(само у пост-пејд изгледа крадат).
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Mрежата на VIP не е катастрофа....него е малце понестабилна од другите понуди, само незнам кој од вас се рачуна за толкав "бизнисмен" што мрежата му е толку битна, а уствари нема уште еден телефон или картица :rolleyes:
Само во ВИП ти се случува сам со себе да разговараш
--- надополнето: 25 август 2012 во 21:18 ---
Се дешава многу пати да секне сигналот да ти зборат и да не разбереш ништо.
 
Член од
24 јуни 2012
Мислења
39
Поени од реакции
13
незнам зошто толку вип го критикувате за мрежата која јас еве веке 3год го користам и немам никаков проблем со мрежата,иначе и оне имаат добра мрежа
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Т-мобајл не ги сакам а нив ги користам оти се најдобри ама еднаш ме ебаа со 300 евра сметка.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.432
Поени од реакции
1.939
Vip - сега и никогаш повеќе. Катастрофална мрежа.
Често си го слушам сопствениот глас како одекнува додека разговарам.
Многу често ми стигаат пораки од типот "Пријатен престој во косово" и "Пријатен престој во Монте Карло" (wow, сум бил во монте карло а не сум ни бил свесен за тоа).
Плаќам 1000 денари претплата а немам ни смс, ни ммс и др. работи вклучено.
Од тие 1000 денари, 400 се за интернет, кој речиси и да не постои...
One, е моментално подобар од Vip, и во поглед на цени и понуда на телефони а мрежата им е одлична, а за T-mobile се знае, секогаш најскапи но со одличен квалитет.

Пс. Да не ви текне случајно додека сте во роаминг да го користите бројот на Vip, ни под разно. Џебот ми знае. :D
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
805
Поени од реакции
251
јас иам 2 броја 1 на вип 1 на т-мобиле , вип има најдобри поволности ама мрежата му е за никаде, честопати во некое село на фаќа мрежа, понекогаш во Стар Дојран знае да ми стигне порака WELCOME IN GREECE... Додека т-мобиле е поскап за одржување ама супер е, одам и до Кукуш во Грција а сепак си останувам на т-мобиле. Така да направете споредба.. А татко ми има на ОНЕ и т-мобиле броеви, и нема некоја разлика посебна со мрежата, тука се некаде
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.122
Поени од реакции
3.665
Нема добра мрежа сите преваранти се не го дигнав телефонот последната недела на т-мобиле пред тоа имав сметка 1500 ми доага сметката 2000 е од каде бе викам пријателе волку и од тогаш ги баталив.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Нема што да се збору веќе, КОЛКУ ЌЕ ПЛАТИШ ТОЛКУ ЌЕ ЗБОРИШ. Без пари у веце на пазар не можеш да одиш, па за мобилен ич да не збориме.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.493
Поени од реакции
7.773
Епа колку е подобра мрежата толку поскапо. Т-Мобиле и супер си е(само у пост-пејд изгледа крадат).
Не да крадат сушат..6 години бев кај нив,мислам дека само од тоа што ми украдоа сум можел да купам добра веспа или да идам на некој асален одмор..јес да се најдобри со мрежа,ама кој ги ебе бе..
 
Член од
12 август 2012
Мислења
134
Поени од реакции
21
Море и ВИП и Оне и Т-мобиле за пари тие си се богатат бугарите од ВИП си задоцнил 1 ден и одма 200 денари за задоцнување тие си се богатат а ние си плаќаме а се плашат кога се најавуваше 4 мобилен оператор тогаш сите се плашеаа т-мобиле има најдобар интернет и 90% од луѓето користат нивна фиксна телефонија а и тоа што викате ако и оне нека даде 10000000000 бесплатни минути нема со кого да зборуваш бидејќи малку кориници има .
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Море и ВИП и Оне и Т-мобиле за пари тие си се богатат бугарите од ВИП си задоцнил 1 ден и одма 200 денари за задоцнување тие си се богатат а ние си плаќаме а се плашат кога се најавуваше 4 мобилен оператор тогаш сите се плашеаа т-мобиле има најдобар интернет и 90% од луѓето користат нивна фиксна телефонија а и тоа што викате ако и оне нека даде 10000000000 бесплатни минути нема со кого да зборуваш бидејќи малку кориници има .
Си ги смешал брзините.
За друг пат да знаеш дека Хенди е бугарска фирма
 
На врв Bottom