Кој мобилен оператор има најдобра мрежа?

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.324
Поени од реакции
11.079
Дечки, ВИП активно инсталира сопствени предаватели низ цела држава. У скоро време ќе имаат мошне подобра покриеност отколку до сега.

Инаку, корисник сум на ВИП и до сега да чукнам у дрво, не сум имал некакви проблеми со мрежната покриеност.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.978
Поени од реакции
2.435
Што се палите ко ваши да се фирмиве ебате. Сите се лопови и сакаат да те исечат.
Факт е дека мрежата на ВИП е инфериорна во поглед на другиве две, ама колку време се на пазар? Исто така е факт дека постојано работат на инсталација на нови предаватели, баш минатата недела инсталираа на зграда кај мене нов. Свесни се дека треба да ја подобрат мрежата, и работат на тоа.
Т-Mobile наследи одлична инфраструктура од Мобимак за кој сите плаќавме сметки со трансфузија на крв. Постојано инвестираат дополнително и се очекува да се водечки, во сите сегменти, највеќе во цени.
One има солидна мрежа, но нема многу корисници и се чини немаш со кој да иззбориш 1.000 минути, не па 3.000. Не се лоши во секој случај.
--- надополнето: 27 август 2012 во 14:52 ---
Во прилог една споредба:Според овие тарифи, и според мене, тарифата на ВИП од 800 денари никој не ја победува, 1.000 минути кон сите мрежи се сосема солидни за доволен број на разговори.
Т-Mobile, имаат 1.000 минути кон нив, ама само 100 кон другите мрежи, што е типично :гомце:.
ONE исто имаат солидна тарифа за 700 денари, со само 200 минути кон други мрежи, но затоа нудат 3 гига интернет. Солидно според мене.
Би ја рангирал понудата на ОНЕ прва, ама според малиот број на корисници, ќе ги изедначам со ВИП, Т-Mobile трети според понуда.
1. ONE/VIP
2. T-Mobile

* А на Viber да правиме муабет и да не се замараме за минути и мрежа? Само нет ни треба :D
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Momentalno najdobra 4G+ internet mreza i brzini ima A1

Ne koristam Call/Sms uslugu mnogu.
 
На врв Bottom