Кој мобилен оператор има најдобра мрежа?

Член од
24 август 2012
Мислења
9
Поени од реакции
2
Да не праиме муабет, Мобимак си е мобимак и јас го мразам ама сега моментално идат и со најефтини телефони, овие сега новите тарифи им се топ релакс сурф така да :)
 
Член од
12 август 2012
Мислења
134
Поени од реакции
21
Т-МОБИЛЕ највеќе вложува во мрежата но поскапи се исто и оне се скапи вип се добри сега и 3г ќе има секаде сигнал супер и така сите сме на ВИП.
--- надополнето: 25 август 2012 во 15:34 ---
Но Т-Мобиле си е Т-мобиле неможе никој да го замени најдобра мрежа а и најефтини мобилни имаат во оне се најскапи мобилните телефони може да споредите и во Вип се со Т-Мобиле приближно но Т-МОбиле се поевтини се разбира колку т-мобиле вложиле во мрежата тие вложиле повеќе од Оне и Вип заедно :)
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
дефинитивно one се најдобри со мрежа
најдобри поволности нудат вип
а за t-mobile неам коментари ...
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.000
Поени од реакции
2.371
Добро бе, кажувате дека сте претплатници на уан а ја коментирате мрежата на вип! Сте ја користеле па да знаете каква е, или така ви кажале!?

Еве ја сум на Вип и никогаш не сум имал проблем со мрежата!
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.962
Добро бе, кажувате дека сте претплатници на уан а ја коментирате мрежата на вип! Сте ја користеле па да знаете каква е, или така ви кажале!?

Еве ја сум на Вип и никогаш не сум имал проблем со мрежата!
Мора многу блиску да живееш до некој предавател ти :D па се е ок со вип
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.000
Поени од реакции
2.371
Мора многу блиску да живееш до некој предавател ти :D па се е ок со вип
Па не сум закован јас за кревет, па само дома ми работи како што треба. Доста лутам и низ планиниве во Тетово па не сум имал никогаш проблем. До Охрид, Крушево, Прилеп, т.с. цела западна Македонија ја поминав летово и не ми се деси да ми се прекине разговорот!
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Добро бе, кажувате дека сте претплатници на уан а ја коментирате мрежата на вип! Сте ја користеле па да знаете каква е, или така ви кажале!?

Еве ја сум на Вип и никогаш не сум имал проблем со мрежата!
ела Битола и рачунај дека си исклучен од светот на разговори преку мобилен :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Добро бе, кажувате дека сте претплатници на уан а ја коментирате мрежата на вип! Сте ја користеле па да знаете каква е, или така ви кажале!?

Еве ја сум на Вип и никогаш не сум имал проблем со мрежата!
Ги имам и двете користено и уште ги користам, ама мрежата на VIP неможе да се рамни со мрежата на ONE, како што цените на VIP неможат да се рамнат со цените на ONE...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.060
Интересн ми е феноменот на именување на Мобимак и Космофон иако повеќе од 5 години така не се викаат. :D

Иначе
- Т-Мобајл - најскапи но со најдобра мрежа
- One - средно скапи но со истата мрежа како Т-Мобајл
- VIP- најефтини али со најлоша мрежа
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.000
Поени од реакции
2.371
ела Битола и рачунај дека си исклучен од светот на разговори преку мобилен :)
Незнам како е во Битола, но ако не ви чини мрежата тогаш зошто има претплатници. Зошто да плаќаш за нешто што неможеш да го користиш?

ВоТетово мрежата им е одлична, еве некој друг од Тетово нека пише дали не е така!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.225
Поени од реакции
190.377
Ни мене никад не ме разочарала мрежата на VIP.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.225
Поени од реакции
190.377
Се дешава многу пати да секне сигналот да ти зборат и да не разбереш ништо.
Можно е, мене не ми се десило такво нешто ама па едни муабети што ги праам (повеќе сум за да се видам со некој во живо отколку да баботам на тел), така да не ми пречи и ако сецнало, ништо нема да ми подобри ако плаќам поскапо на Телеком за супер линија :)
 
На врв Bottom