Кој мобилен оператор има најдобра мрежа?

Член од
12 август 2012
Мислења
134
Поени од реакции
21
Ме интересира кој оператор има најдобра мрежа а кој најлоша и како сте задоволни од операторите?:)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.692
Поени од реакции
1.750
Ме интересира кој оператор има најдобра мрежа а кој најлоша и како сте задоволни од операторите?:)
Космофон, едно 7 години континурано го користам, никад не би се откажал од нив ;)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
VIP - Многу евтин, ама мрежата им е за никаде.
ONE - Поскапи за нијанса од VIP, ама мрежата им е најдобра.
Т-Mobile - Најскапи, но одлична мрежа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.894
Поени од реакции
17.183
Mрежата на VIP не е катастрофа....него е малце понестабилна од другите понуди, само незнам кој од вас се рачуна за толкав "бизнисмен" што мрежата му е толку битна, а уствари нема уште еден телефон или картица :rolleyes:
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Јас сум на Т-мобиле, порано бев на Оне ама скоро роднините ми се на Т-мобиле и ми беше скапо и се префрлив на Т-мобиле. Сега "колку пари, толку музика".
Слушам Вип има најлоша мрежа и не се префрлувам, Оне и они се киријаши на Т-мобиле и такада најбољи се Т-мобиле. Сите си крадат, па затоа најбоље си е при-пејд за да не идат високи сметки.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.894
Поени од реакции
17.183
Од тоа "слушање" постојат многу митови, вадење работи од пропорција, и појавата наречена go with the flow :rolleyes:
 
Член од
24 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
25
mobimak-no ne gi sakam
vip najdobri se so ona 500 min besplatni
ne se losi one no Vip sega se najdobri,a za mrezno pokrivanje samo mobimak,a za smetki tesko tebe ponastrana od niv da ne te boli glava
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
како бе, немој така со такви муабети, ќе ти се смеат луѓево овде:)
А што, Оне да не имаат сопствени предаватели или антени? И адсл интернетот им е од Телеком, све презимаат од нив.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
VIP - наскоро ќе стане и наjдобар со мрежа :)
Од вчера се префрлив на 3Г мрежата што им е во тест-фаза и супер е, ни еднаш не се прекина разговорот а и брз интернет има.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.378
Поени од реакции
1.825
На One сум и презадоволен сум. Во постпејд пакедото си добив 3000 минути разговор, 300 мегабајти нет, пораки и ММС.
Мрежата не им паднала никогаш, 3g нетот малце зафркава но што е тука е.
Се на се задоволен сум и нема да го менувам во блиска иднина.

А додека бев на Вип, се случуваше и со денови да неможам да се јавам некаде ради нивната мочана мрежа, сега и да ја промениле џабе им е изгубија многу корисници така.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.494
Поени од реакции
535
ОNE има убедливо најдобра мрежа ... скоро 8 години сум на нивни број , и досега сум немал никакви проблеми со мрежата ... слушам многу муабети дека луѓе имале проблеми кога биле во некое погранично место ( Струга , Дојран итн ) , т.е. дека им се префрлал телефонот на странската мрежа , заради близината на границата ... јас ќе ви кажам поинаков пример за мрежата на ONE ... лани бев појден до Поградец на еден ден , и цело време додека бев таму си бев на нашата мрежа од ONE ... значи бев во друга држава а сеуште бев на мрежа од ОNE ... иначе Поградец е на околу 7 до 8 км од нашата граница . Во врска со другите два оператори во држава , општо е познато дека ВИП има катастрофачно лоша мрежа , а Т-Мобиле веројатно се добри , но ми се чини дека сепак ОNE има најдобра мрежа .
 
На врв Bottom