Кој мобилен е подобар

Кој е најдобар


  • Вкупно гласачи
    210

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
За мене е НОКИА не за тоа што е прочуен туку моделите нај добри им се и нај квалитетни
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Definitivno Nokia. Sea malce stanaa konkurencija so Sony Ericsson ama povtorno Nokia e podobar. Ima razlicni modeli i dobri opcii. Dodeka Sony Ericsson sega pocnaa da napreduvaat.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Слаби се нокиа...порано беа тоБ ама сега немаат некој трејдмарк.
Панасоник,моторола и самсунг се познати по телефони на отварање,сони се познати по тач-скрин телефоните(mine included),а нокиа по што?
Сега ги копираат самсунг и прават на отварање некои бедни моделчиња кои се мн. големи.
Го копираат самсунг и прават срамна копија на п800, мислам моделот им беше 7700...
И пробуваат некои иновации како 7280

На крај испадна најчкарт телефон у свет а поготово за пишување поруки...


Сони од друга страна фураат добри телефони,но се скапи у пм...Плус само Memorystick мора да купуваш шо е дупло поскапо од ММC.Да не зборам шо у мк немаат официјален сервис.И имаат некои почетнички софтверски грешки...

Моторола како и секогаш нула софтвер...

Самсунг имав на лизгање на секој месец му мењав флет кабел.Неквалитет.Самсунг телефони се само за изглед и нишо друго...

Сименс...катастрофа немаат ни телефон со Симбиан

Така да според мене...на врвот Сони и нокиа заедно,после идат самсунг,па моторола
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
јас иам нокиа 6681 и најубав ми е. да не имат некој софтвер за овој моб?
 
Член од
24 јуни 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
sum imala od site tipa, i so sigurnost tvrdam deka nokia se najdobri i najkvalitetni. Sega koristam sony ericsson w800 i se ukocuva mnogu cesto, sam se uklucuva, si pusta muziki, krajno NEKVALITETNO. Takada koga ke kupam nov telefon definitivno NOKIA
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
E сега како да одговорам коа имам 2 омилени марки. Nokia и Sony Ericson. Најдобри марки им се. Нокиата веќе почна да ме нервират со нивните модели но пак гласав за нив оти си имам Nokia 6230
 

IrReSiStible

*SunsHine*
Член од
8 мај 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
според мене nokia се најдобри исто така и sony ericson
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Јас користам Nokia отсекогаш и сум презадоволен, сметам дека се најдобра марка моментално на пазарот.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.132
Поени од реакции
868
Според мене, најдобра марка на мобилни телефони е Sony Ericsson. Моментално имам К700 и го користам веќе година и пол и сум презадоволен од него. Негативна страна му е само слабата батерија. А инаку за информација во споредбата Sony Ericsson W800 vs. Nokia N90, W800 беше подобар.
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
YuZe напиша:
Според мене, најдобра марка на мобилни телефони е Sony Ericsson. Моментално имам К700 и го користам веќе година и пол и сум презадоволен од него. Негативна страна му е само слабата батерија. А инаку за информација во споредбата Sony Ericsson W800 vs. Nokia N90, W800 беше подобар.
Го имаш прочитано ова: http://kajgana.com/more.php?id=232&tema=17
 

Kajgana Shop

На врв Bottom