Кој клуб има најдобра младинска школа и зошто?

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
По мене најдобри младински школи имаат : Реал Мадрид, Барселона, Арсена, Интер и Ајакс:toe:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
коментаторот на алфа цело време збори дека од младинската школа на реал мадрид играле преку 100 и нешто играчи во европските клубови тоа значи дека и рм има добра младинска школа
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Dobro no INTER!!!!! :toe:
да од каде Интер? еве на пример Рома имаат подобра младинска школа, колку играчи произлегле од Рома за кои потоа Интер дава милионски суми, ќе дадам само еден пример кој е најсвеж- Кандрева

коментаторот на алфа цело време збори дека од младинската школа на реал мадрид играле преку 100 и нешто играчи во европските клубови тоа значи дека и рм има добра младинска школа
не многу често и верувам на коментаторите, знаат често да дадат бош информација :)
 
Член од
10 август 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Najdobra skola imaat Ajax.Jas ina4e sum za Barcelona i stvarno i od tamu ima fudbaleri so vetuvaat na primer sega ovoj Pedro so ispadna,4ovekot se zivo ke tepa na terenite uste nekoja godina
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Според мене најдобри школи имаат:Ajax,Sporting Lisabon,Olimpique lyon,Roma,West ham
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Беласица !!!!

Во последоно време и ФК Турново напрдува...
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Јас мислам дека најдобри школи имаат West ham и Ajax.

Што се однесува до Арсенал , имаат дооооооста таленти : Ashley Cole ,..............и толку! Венгер купува играчи дур се млади и после во Арсенал стануваат популарни и сите мислат дека се од школата на Арсенал.

Барселона има нешто повеќе таленти од Арсенал но сепак имаат слична тактика како Венгер , само што они ги купуваат играчите многу помлади на некои 13-14 години за разлика од Арсенал што ги купива на 16-17.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Што се однесува до Арсенал , имаат дооооооста таленти : Ashley Cole ,..............и толку! Венгер купува играчи дур се млади и после во Арсенал стануваат популарни и сите мислат дека се од школата на Арсенал.
Keown,Adams,Plarlour,Andy Cole(што се прослави во Утд),Benther,Bentley,..ама немора да се спомнува зашо и не стана играч.:pos2:

 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Барселона има нешто повеќе таленти од Арсенал но сепак имаат слична тактика како Венгер , само што они ги купуваат играчите многу помлади на некои 13-14 години за разлика од Арсенал што ги купива на 16-17.

Челзи имат јака школа, Освен тери не помнам никој.

За Барса не ке се фаќаш многу. Прочитај 4-5-6 страни поназад имам постирано од Wikipedia.com ке видеш кој е од школата на Барса.

ПС : Знаеме дека вистината многу Боли.!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Најдобрата фудбалска тактика на сите времиња



Каква Барселона, каков Арсенал, погледнете ја најоригиналната и најдобрата тактика во историјата на фудбалот.
Како славните римски легии, овој млад германски состав се обиде да ја ’одбрани’ топката до противнички гол. Но, ’варварите’ од другата страна не им дозволија....
Пријателскиот натпреварот меѓу овие германски и романски пулени се одиграл во Шпанија, а тимот Sportfreunde Seligenstadt (Шпортфројнде Селигенштад) редовно се обидува да ја применува оваа тактика наречена SCHILDKRÖTENTAKTIK.


 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Арсенал.. :pos2:, одма од младинци и од петлиња влага у премиер лига утакмица.. и ја решава.. после тоа е меѓу постандардните првотимци. за све се криви повредите. се додека се повредуваат играчите на Арсенал, Арсенал ќе има најјака младнска школа.. :pos2:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Манчестер Ј., Вест Хем(барем порано), Ајакс, Барса, Спортинг...
 
С

сашенко

Гостин
Парма?Хахаха кој играч искочи од парма жити се?Па и да има некој овде се праи муабет за најдобрите младински школи во светот.АКо во историјата на клубот поминале од таму неколку таленти тоа не значи дека станува збор за ДОБРА МЛАДИНСКА ШКОЛА....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom