Кој и што знае да зготви?

rebel kid

chokolino adicted!
Член од
5 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
јас знам само макарони и печени печурки!мммммммм
 
S

SSS-Stolica

Гостин
знам да пржам јајца да варам виршли,да печам сланина:toe:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
885
Знам да зготвам одлично кафе и одличен чај..хе хе хе
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
хммм ептен ми е задоволство да готвам и да експериментирам со храната..знам да готвам тестенини,кајгана и се поврзано со јајце,виршли,компири да излупам да спржам,пица со домашно направено тесто..супа..повеке видови салати а особено шопската со мерак ја правам..после..мусака,полнети пиперки..итн итн..воглавно знам по нешто:smir:
п.с.торти и колачи,палачинки т.е.благо највеке обожавам да правам ама не секогаш имам можност затоа што многу состојки се потребни
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Знам да сварам тестенини, да сварам или испржам јајца и уште некои минорни ствари од кујната.Има време ќе научам уште понатаму:helou:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
Знам бе до некаде онака колку д апреживеам цел месец со различни јадења...уствари малце помалце..али и интересно е да се готви онака си се заебавам се праам лом...хухууууу...:)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Знам да сварам тестенини, да сварам или испржам јајца и уште некои минорни ствари од кујната.Има време ќе научам уште понатаму:helou:
таман и јас...што ке ми е поише сеа за сеа...важно нема леб суф да јадам...ќе иам нешто “зготвено“...(ако е ова е готвење, сите останати се шеф-мајстори)
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
42
Поени од реакции
0
Знам да готвам се ама ме мрзи секој ден да готвам.:uvo:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Значи не се однесува на јадења као пржени јајца, помфрит или виршли, се однесува на оние малце посложени јадења, кој специјалитет го владеете? :)
Јас на пример,обожавам да готвам...иако понекогаш не успешно,сепак повеќето пати успешно и многу вкусно, од она што јас го знам би го одвоила ориз со маринирано пилешко и Onion rings (коишто првите два пати коа ги праев повеќе делуваа на мекици со кромид одколку на тоа што треба) иако сеа можам да се пофалам дека се можеби и повкусни од оние у Irish :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Гравче тавче, Грав војнички (Рецепта од ЈНА), турлитава, супи, чорби, зелка манџа (со месо или без) пилешка супа (со се пиле комплет), компир манџа, паприкаш, свирипиле, сосови за тестенини..... многу многу тоа, уживам да готвам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Ништо незнам.. :)
 
Член од
4 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
hm... e pa vaka poso i ja obozavam da gotva a moram da si priznaam mrazam da cistam...ja znam orivce so kokoska musaka sarma pita burek gravce tavce polneti piperki mias mas(piperki so jajca ili patlidjan ili urda) palacinki i razni torticki...brzi gonzales(mnogu lesna):pos2: cokoladna torta itn....
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
sarma , oriz , lazanji ,...znam taka uste nekoi raboti...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom