Кој и што знае да зготви?

Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Торти најповеќе знам да правам и некои полесни јадења...а за друго не ме бива баш нај нај...кафе опасно по живот е да ви направам..:)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Јас знам да испржим и да варим јајце, чај да направим и да направим Jaccobs 3 у 1


Edit: Знам и пица да праем и тоа убава! :kesa:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Знам да скувам јајце какво ти душа сака, тестенини(макарони, шпагети....) какви сакаш, знам шопска да праам, знам пица да напраам, палачинки, помфрит знам да си напраам, супа да си сварам........ ехееее ја домаќин чоек сум станал:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Хух... знам да правам од се по нешто...
значи знам :
1.Торти
2.Пржен/варен компир / јајца
3.Макарони и шпаѓети ( болоњез)
4.Тортелини со павлака, габи, шунка...
5.Супа, ориз, салати ( грчка, зелена :) )
6..... има и др работи ама не ми текнуват у моменто... ама прилично знам да готвам :) :)
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Хух... знам да правам од се по нешто...
значи знам :
1.Торти
2.Пржен/варен компир / јајца
3.Макарони и шпаѓети ( болоњез)
4.Тортелини со павлака, габи, шунка...
5.Супа, ориз, салати ( грчка, зелена :) )
6..... има и др работи ама не ми текнуват у моменто... ама прилично знам да готвам :) :)
Готово! Те зимам за жена! :) :) :)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Знам да готвам речиси се! Од пуст мерак научив да месам на 11 год,гледајќи ја баба ми, а најомилен рецепт ми е ориз со пилешко, готвам и манџи, вклучувајќи го гравот, хахах...Правам палачинки, мекици, мусака, оние основни финти со компири, тестенина, јајца,салати, а благо не готвам баш, освен некоја спринт торта, фрапе со јагоди, сладоледи и такви ми ти работи...
Готвењето ме релаксира.:pipi:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
A da ne umre cigankata so ve falese :baeh:
Ako ubavo cim si znaete da si naprajte ubavo da si kasnete.
I jas znam mn raboti i neso sama si dodavam , odzemam ....
Ali samo za sukanje ne me biva, si otide baba mi nenadejno i se nema koj da me nauci, taka da forumdziki ke daete po nekoj cas za sukanje:smir:
Arno ama za zimnici sum extra ej sve znam da praam od mesani salati do kiseli dincinja, od ajvari pa se do onie pointeresnite so grav, grasak, morkov, piperki, do morkov i lukce.... sto znaci cel Septemvri i pocetok na Oktomvri ja pred kumbe i mesam u serpa......:pos:
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Макарони (со било што) ми се специјалитет :)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
знам прекрасен и уникален омлет да направам!макарони со туна знам да направам!и супа прекрасна правам(најубава на свет)!знам и чај да си скувам:pos2:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Кој сака да му се згади од јадењето, кај мене нека дојде да му зготвам нешто!! Ништо посебно незнам да готвам, а и нејќам да знам..
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
"moj" recept sto si go praam i nikogas ne si go promasuvam e 4 (a moze i 5) przeni jajca so rendan kaskaval, vegeta, sol, origano, kechap i majones. bre bre bre. da si gi izedes prstite...
na nozete :)
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Јас си правам исклучиво месо. Остај ти лесна исхрана, ко ќе потпржиш тоа печурчињата, коа ќе напраиш сосче од нив, па го динсташ телешкото...па со една Т'га за Југ..мх мх...
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
уххх.. да варам јајцаааа.. јајца да варам.. ииии... мислам беше нешо со ставање вода да врие, со јајца.. па се добивало варени јајца.... само овие три работи.. :)


бтв.. дајте кажете некоја финта со туна, рецепт нешто.. веќе ми се згади бланко да ја јадам :)
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
знам од се по малце:baeh:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Pa ne sum luda po gotvenjeto i nemam zelba za toa :)
Od strana na testenini znam da zgotvam skoro se,supi,pomfrit i nesto slicno a da zemam da prigotvuvam nekoj rucek kako sarma,polneti piperki ili slicno pojma nemam :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom