Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А бе реков јас дека најубави македонски градови се Скопје, Костур, Воден, Белград, Будва, Венеција, Софија, Велико Трново, Бургас...
 
Член од
11 октомври 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Мене ми е најубав Скопје незнам зошто
 
H

HCL

Гостин
Скопје како најдобар град во Македонија. Иако роден сум во Скопје и живеам овде,сепак сум бил во скоро секој град во Македонија и сега за сега Скопје ми е најубав.Далеку е поголем од другите-а јас сакам што поголеми градови.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
абе Гуштеров кажа нема бизнис у Македонија и ја направи црквата како поклон за Македонскиот народ, човекот сакаше да инвестира во бизнис(и), али виде дека ќе го покрадат и поклони само црква. според мене алал да му е за поклонот. Бравос.

Извинете не направив цитирај. За мене секој град има своја убавина освен некои кои се безврска изградени, но тоа има врска со лугето најверојатно колку мислеле плански при изградбата особено на дивоградбите.
Скопје е екстра али со градите на згради што се само пола тротоар до улица како во К.Вода не ми се бендисува не го бива тоа е претерано не би живеел и да ми плаќаат таму безврска.
Битола е убав сеусхте не е унисхтен од такви градби но е унисхтен од надградби на руска направија зградите.
Охрид е супер но и таму урбана "мафија" или нова градба уништува се што има некаква вредност.
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
SeaGull напиша:
Е, другарче, имаат многу гревови, затоа прават цркви ...


Инаку, темата беше за нај-град во Мкд??? 8)
Keshki site tie so grevovi da izgradea crkvi nekje bese loso.Zemjata ke ni bese prva vo svet so najmnogu crkvi

Tonchie напиша:
Не сум баш скопјанец, живеам во Миладиновци, кај рафинеријата, нато базата, аеродромот, источно од слободната зона Бунарџик. А да отворам јас тема за најубаво село???? :D
E togas i jas ke stapam vo konkurencija,lol.
Najubavi gradovi?
Ja mislam Ohrid,Bitola,Krusevo,vo pogled na arhitektura ,cistota,istorija....
Skopje vo pogled na novi/stari obemni kul objekti
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
skopje nema muabet moze do negde da mu parira ohrid ali samo preku leto definitivno skopje na prvo mesto za mene
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
не е град, ама малкоец е најубаво место во македонија
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Најубави градови.. Охрид, Скопје и Струмица!
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Abe za ova koj e najubav grad tesko e da se odgovori.. KO ce ima Voda PRILEP a inace Ohrid(samo da se smeni 60% od narodo, t.e. babiscana so ni zema po min.30 miljardi za krevet"NE SE SALAM")
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19

skopje normalno

ohrid mnogu jasno mnogu nezaboravni pijani leta eh sho sakam da se vratat:wink:
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Skopje ama i Ohrid e ubav vo Veles sum bil i vaka ubav grad e a za drugite ne znam
 
Член од
25 ноември 2005
Мислења
8
Поени од реакции
0
Strumica i samo Strumica e najubav grad vo Makedonija. ako nekoj saka da znae zosto neka dojde i da vidi:music3: :music3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom