Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Абе секој град си има своја убавина неможам да оделам ниеден едноставно секој се дели по нешто
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Ниеден град :ne:
Ако веќе мора да се одвои некој : 1.Скопје 2.Гевгелија 3.Битола
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Skopje e super! Go sakam zosto tuka sum roden a drugive raboti ne se kojznae sto sjajni ama sum emotivno privrzan za gradov:). Od drugite gradovi se razbira Ohrid. Estetski e najubav grad vo Makedonija so site crkvi kuki ezeroto se se se Ohrid go sakam vo sekoj period od godinata:)
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Скопје е широк поим, на пример аеродром ,шо има толку убаво,зградите?ај не зезај,јест да е најголем и можеш полесно работа да најдиш(ко праам муабет за работа мислам у амбасада,министерство...) али за убаина не е ич убав,дивоградби насекаде,стара архитектура,Албанци врие,Вие сакајте си го ама вистината е таа.Во Бугарија погрозен град од Софија нема на светот додека Варна -нема и равен,кој е бил ќе потврди а пошто само македонски градови може онда Струмица,Скопје, ај Охрид ради езерото и историските локалитети инаку нема веза градот, и Манастир(најстариот конзулски град :) )
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ej kako vo Skopje go imas Vodno so Krstot, Vardar,Treska, zgradi nema tolku ubavi ama ima ubavi kuki i tn. i za Ohrid ne si vo pravo zosto eve da ne bev od Skopje ke recev deka e najubav grad vo Makedonija:). Strumica sum bil dva pati ne e nisto posebno iako imam malku poteklo od tamu:) I ne ja vikaj Bitola Manastir osven ako ne si Turcin neli... t.e. i da si vikaj ja Bitola:)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Кичево : и автобуската и железничката станица се во иста зграда и не функционираат. :music3:
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Bitola, zatoa sto e dovolno mala za da stasam sekade navreme i dovolno golema za da ja smetam za velegrad.
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
Ohrid! i to kaj surgjun, staroto disko palas, ulica ilindenska (za belja i beganje)...i pazar na leto poln so karpuzi (navecher besplatni)...frizideri sladoled :)

najubo mesto za odmor na galichica gore; levo ohridsko, desno prespansko...bozja ubajna, nagore visoko nadolu dlaboko :icon_lol:

a drugi ubavi gradovi sto mi ostavile vpechatok: Genova, Firenze, Barcelona (kaj Pepe specijalitetite), Santos-BR i New York
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
da bideme objektivni ohrid e najubaviot grad biser makedonski
i jas sum od skopje i najvise go sakam ali ohrid e najubav.

p.s. koga veke zboruvame za makedonski gradovi tuka go vbrojuvam i solun
 

Kajgana Shop

На врв Bottom