Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Abe site gradovi vo Makedonija se super, sekoj grad si ima nesto svoe ama mislam deka kako Struga nema druga :) Imam i sliki ama imam problem nekoj ne mozam da gi postiram. A i Ohrid ne e los
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Bitola e najubaviot grad i bez konkurencija e.Grad na konzulite , pa sirok sokakl pa Heraklea,i drugi raboti ama mi e maka da pisam i nemozam sega sliki da pustam treba da gi baram, baram,.....
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
1.охрид(само за лето зима е празно)
2.скопје
3.битола.......................
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ja sum od Skopje i se mi e najsuper,taka da bi go stavil Skopje na prvo mesto,no koga bi biral kaj da ziveam osven Skopje toa definitivno bi bilo Struga,mnogu si ja postuem i ja stavam na vtoro mesto.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
freestyler напиша:
Ddefinitivno bitola e najubav grad vo makedonija najopean grad ima dolga istorija pred mnogu godini bese i glaven grad ..

BITOLA RULLEZ!!!
-Што има толку убаво во Битола? Широк Сокак? Па за 5 минути од еден до друг крај ќе го изодиш и после каде? На концерт? На изложба? На спортски натпревар? На базен? или дома?:kez:
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Mandrak напиша:
-Што има толку убаво во Битола? Широк Сокак? Па за 5 минути од еден до друг крај ќе го изодиш и после каде? На концерт? На изложба? На спортски натпревар? На базен? или дома?:kez:
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
More najubav grad e Stip(zatoa sto tamu ziveam).Ne sum odil po drugite gradovi mnogu zatoa ne znam kolku se ubavi ili ne. :D:D:D
 
Член од
3 мај 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
definitivno naj ubav grad vo makedonija e skopja a posle nego ja sakam najmnogu struga.....vevcani,vranista,biser i mnogu drugi mesta se raj za oci i spokoj za dusa......samo malku toa plazite da gi popravi ovoj gradonacalnikov ne znam kako se vika imeto mu e stransko:)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Struga
ima reka ima ezero ima jaki zenski PA SO TI TREBA POJKE ???
a i ne e guzvasticno ko skopje
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
G e G o напиша:
Struga
ima reka ima ezero ima jaki zenski PA SO TI TREBA POJKE ???
a i ne e guzvasticno ko skopje
И Скопје има река, има и 2 езера, ако го есапиме езерцето во Градски Парк тогаш се и 3!:) Сега гужва...па имаш право, не е како Струга, еден-двајца луѓе да видиш на улица, овде е врвулица од народ...многу луѓе...ќе да им е убаво штом се овде:)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mandrak za gradonacalnik:)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Mandrak напиша:
И Скопје има река, има и 2 езера, ако го есапиме езерцето во Градски Парк тогаш се и 3!:) Сега гужва...па имаш право, не е како Струга, еден-двајца луѓе да видиш на улица, овде е врвулица од народ...многу луѓе...ќе да им е убаво штом се овде:)
ima mozebi ezera i reka ama aj da te vidam kapi se vo vardar ili za da pojdes do na ezero eden sat ke ti treba
a da si struga sekade odis za 5 do 10 minuti pa vidi ti sega
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
G e G o напиша:
ima mozebi ezera i reka ama aj da te vidam kapi se vo vardar ili za da pojdes do na ezero eden sat ke ti treba
a da si struga sekade odis za 5 do 10 minuti pa vidi ti sega
Вардар е река која не е за капење, ама затоа има базени и тоа покриени па се капеме и среде зима, ако не ни се капе имаме лизгалиште да си полизгаме. А тоа што ми треба еден саат за да стасам од едно место до друго сосема нормално е зашто е гужва што го признав во предходниот пост.Па јасно ќе има гужва кога толку народ живее во Скопје, секој сака да живее овде сигурно зашто не чини, нели?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
e vaka ako sporedvime skopje struga nigde nemat da stignime
mene mi e jako struga (iskreno samo na leto) a tebe skopje pa mojme vaka cel den da si se raspravame dobro ne e raspravane da recime da si razmenuvame misli za toa koj grad e najubav zosto sekoj grad si ima svoja ubavina.
A skopje e super ama na leto ne znam so prajte tamo
a bazen ne e to to drugo e na plaza da se spruzis i da si uzivas
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Mandrak напиша:
Па јасно ќе има гужва кога толку народ живее во Скопје, секој сака да живее овде сигурно зашто не чини, нели?
:ija:
Секој сака да живее таму? Јас живеев и пак не сакам, што е проблемот? Башка знам многу кои не сакаат, а и многу кои од таму би се преселиле на друго место. Затоа тоа "секој" малку поинаку кажи го:star:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom