Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
26 април 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки гледам и претходно некој имаше прашано за истата но не доби одговор текстот на песната оди вака Каде и да одиш бегам сега кога не сум твој илјада и една желба ниту еден одговор...најверојстно е понова од 2020 година на радио ја слушнав но никаде неможам да ја најдам
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.563
Поени од реакции
7.680
Пред некој ден на радио слушнав веројатно постара македонска песна за Велигден. Целиот рефрен го запаметив: "Неверните те предале, на крстот те распнале, ти воскресна од мртвите на денот голем наш, на Велигден".

Не е кој знае што песната ама ме интересира кој е пејачот. Не ја најдов на youtube.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.152
Поени од реакции
61.136
Македонска рок песна негде од перидот 2002 или 2003, пееше женско а спотот се состоеше од девојка со кратка коса како трча и на крај завршува во прегратките на својот дечко (кој патем беше со долга коса врзана у реп ако не се лажам). Порано се вртеше нон стоп на Скај Нет и МС Телевизија...
Автоматски споено мислење:

Не :( ... многу се брзи овие...
Тој спот го гледав негде пред 15 години, ваљда и тогаш од прилика бил напраен...
Со 2 месеца задоцнување...бујрум :)
 
Последно уредено:

Strictly

Hóka héy
Член од
9 јуни 2019
Мислења
342
Поени од реакции
1.185
Македонска рок песна негде од перидот 2002 или 2003, пееше женско а спотот се состоеше од девојка со кратка коса како трча и на крај завршува во прегратките на својот дечко (кој патем беше со долга коса врзана у реп ако не се лажам). Порано се вртеше нон стоп на Скај Нет и МС Телевизија...
Автоматски споено мислење:Со 2 месеца задоцнување...бујрум :)
Фала на флешбек :)
Со среќа у твојата потрага, барем дупло побрзо да ја завршиш :D
 
Член од
16 мај 2021
Мислења
16
Поени од реакции
95
koja e pesnava?, maski glas.

sjaj vo ocive sjaj a okolu mene raj,
so tebe najdov mir mojot angel si
ti si taa ljubov sto me kreva vo visocini
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.545
Поени од реакции
9.456
Здраво

Барам бенд(кој го слушав околу 2010 год :) ) знам дека на јутуб видеата имаа лице со три усти, наместо очи имаше усти. Исто дека беа слични со музиката како Trapt, Papa Roach и Staind ама освен ова не ми текнува на нешто покорисно за како да ги најдам повторно. Барам еден саат без успех, ако има некој што би ми помогналби бил многу благодарен.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
793
Поени од реакции
371
Здраво

Барам бенд(кој го слушав околу 2010 год :) ) знам дека на јутуб видеата имаа лице со три усти, наместо очи имаше усти. Исто дека беа слични со музиката како Trapt, Papa Roach и Staind ама освен ова не ми текнува на нешто покорисно за како да ги најдам повторно. Барам еден саат без успех, ако има некој што би ми помогналби бил многу благодарен.
Од каде е бендот?
Членови (машки / женски)?
На кој јазик пеат?
Песните, во кој музички жанр / жанрови спаѓаат?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.545
Поени од реакции
9.456
Се извинувам, не оставив доволно информации :)

Амекрикански бенд е, колку што памтам 4ца членови се сите машки. Англиски јазик нормално и свират рок.Не беа некој ептен познати, видеата на јутуб им беа под 100.000 прегледи.
Најмногу слични беа со беднови како Trapt, Egypt central, Staind, Papa Roach.
Не се Deftones, TDG, Nonpoitn RATM, Soil, 3 doors down....
Ова е сликата која им беше ставена најчесто на јутуб видеата(од некој фан изгледа биле направени)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.408
Поени од реакции
24.892
Се извинувам, не оставив доволно информации :)

Амекрикански бенд е, колку што памтам 4ца членови се сите машки. Англиски јазик нормално и свират рок.Не беа некој ептен познати, видеата на јутуб им беа под 100.000 прегледи.
Најмногу слични беа со беднови како Trapt, Egypt central, Staind, Papa Roach.
Не се Deftones, TDG, Nonpoitn RATM, Soil, 3 doors down....
Ова е сликата која им беше ставена најчесто на јутуб видеата(од некој фан изгледа биле направени)
Пиши и на /r/tipofmytongue
 

Kajgana Shop

На врв Bottom