Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

T

theTinule

Гостин
Сега ми текна !
На дисплејот на плоштад пуштаат една песна постојано.
Со гитарче почнува и некој глас ко на Крис од Колдплеј, ама не е он.
100 години ја барам..
Ако некој ја знае...
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.825
Поени од реакции
20.375
Која е песнава? Цело време се врти по радио страници и рефренот оди:
I've been such a fool...така некако.
F1!
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
108
Провери дали е оваа песна.
http://www.youtube.com/watch?v=MSIGWEcR5Dc
Не е таа,ама ми помогна на некој начин ,бидејќи ми текна дека се работи за стара жена која пее и на памет ми падна Cesaria Evora (која ми е најпозната)и ја најдов песната всушност кога ја најдов ми текна дека беше португалска верзија на Табакера од Здравко Чолиќ еве ја
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Не е таа,ама ми помогна на некој начин ,бидејќи ми текна дека се работи за стара жена која пее и на памет ми падна Cesaria Evora (која ми е најпозната)и ја најдов песната всушност кога ја најдов ми текна дека беше португалска верзија на Табакера од Здравко Чолиќ еве ја
Одлично, важно песната е најдена!
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
имаше една песна..односно само спото го знам како е се двоумам мегу три рапери 50цент,нас,паф деди ...у спото еден од нив е како исус го носе крсто и оде по жар..ке му текне на некој по тоа..ако може линк да ми даде :D
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
aj ako moze pomos
makedonska pesna recisi non stop ja pustat na antenna,a ide vaka nekako
eeeej,eej,eeej ne sme deca povike....... i nataka ne ja znam :)
glasot nekako mi ide kako na beni od non stop grupata :)
--- надополнето: Nov 20, 2011 12:46 PM ---
http://www.youtube.com/watch?v=9KeS93Grri0

Да не знаете чива изведба е песната на почетокот на приканиве....?
eve ti ja
ama vo miks e,mene ne mi se svigja mnogu no arna e :) :)

 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
барам една песна вчера ја слушнав на сити радио нешто рефренот беше you you up and down round and round,женско ја пее?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.238
Поени од реакции
306
House песна, од летово е или од лани е мислам... пее: ooo, wish you were here, итн итн XD
Женско пее, и не е од Pink Floyd.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
имаше една песна..односно само спото го знам како е се двоумам мегу три рапери 50цент,нас,паф деди ...у спото еден од нив е како исус го носе крсто и оде по жар..ке му текне на некој по тоа..ако може линк да ми даде :D
a ова /?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom