Кој е вистинскиот бугарофил во Охрид?!

Кој е вистинскиот избор за градоначалник на Охрид?

  • Кирил Трендафилов-Нанче (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 30 56,6%
  • Александар Петрески (СДС)

    Гласови: 23 43,4%

  • Вкупно гласачи
    53
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
:pos2::pos2::pos2:Темава ти е катастрофа одма за бришење е Кој е вистинскиот бугарофил во Охрид?! :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: смешки смешки:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
па јас мислам Александар Петрески - Нанче :pos2::pos2:
 
Член од
5 март 2009
Мислења
40
Поени од реакции
1
:pos2:02.04.2009
" ЈАС НИКОГАШ НЕ СУМ БИЛ КИДНАПИРАН..." - Аце Петрески
НЕКОЈ ТУКА ЛАЖЕЕЕЕЕЕ
29.01.2009 Охридскиот градоначалник Александар Петрески бил киднапиран од страна на двајца Охриѓани заедно со неговиот шофер....НТВ телевизија Охрид линк29.01.2009 Како што дознава Мегастар од извори во МВР вчера навистина било пријавено киднапирање на градоначалникот на Охрид Александар Петрески. Според нашиот извор тоа го направил лично градоначалникот околу 14 часот... Мегастар линк
29.01.2009 Во СВР Охрид вчера било пријавено киднапирање на охридскиот градоначалник и неговиот личен возач. Како што пренесува Супер радио киднапирањето се случило во текот на декември, но од засега непознати причини случајот е пријавен дури вчера...Вечер линк
ДЕНЕС 02.04.2009
" ЈАС ПРОБАВ ДА СОРАБОТУВАМ СО ВЛАДАТА И МУ ИСПРАТИВ ПИСМО НА ПРЕМИЕРОТ ГРУЕСКИ, ЕВЕ КОПИЈА ОД ПИСМОТО СО ДАТА 06.06.2006 ГОДИНА, НО НИКОГАШ НЕ ДОБИВ ОДГОВОР" - Аце Петрески
ГРУЕСКИ СТАНА ПРЕМИЕР НА 28.08.2006 ГОД.
ВО ПЕРИОДОТ КОГА ВИЕ ГО ПРАТИВТЕ ПИСМОТО ПРЕМИЕР БЕШЕ БУЧКОСКИ
НЕКОЈ ТУКА ЛАЖЕЕЕЕЕЕ
Парламентарни избори 2006 година

Парламентарни избори 2006 година
Аце Петрески е единствениот човек кој може сам да си удри клоца.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
:pos2::pos2::pos2:






Какви заебанции плачат од ова, мора еден клип со К15!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Trendafilov=bugarofil

Kolku e samo bugarsko prezimeto, cudo edno:toe:
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
ee...pazite se od bugari od istocna makedonija ke go zemat ohrid...

toa sakat tia.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
40
Поени од реакции
1
Trendafilov=bugarofil

Kolku e samo bugarsko prezimeto, cudo edno:toe:
Значи според твојава логика и Зоран Заев,Киро Глигоров,Ѓорги Спасов,Љубомир Данаилов... се бугари,ц ц ц смешна работа,народски кажано тресење глупости :pos2::pos2::pos2::tapp:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ee...pazite se od bugari od istocna makedonija ke go zemat ohrid...

toa sakat tia.

Ауу, па и ти тогаш си бугар бре, оти Македонците од источна Македонија имаат иста крв како и Македонците до Јадранското Море :pos2:

Trendafilov=bugarofil

Kolku e samo bugarsko prezimeto, cudo edno:toe:
Трендафилос е грчки збор за роза. Презимето може да е гркоманско или влашко.:tapp:

Да беше бугарско, ќе му идеше нешто како Розјаков:pos2:
 
E

emission

Гостин
Еве што велат на бугарски форум . Еден бугарофил од македонија им вели
БУГАРСКИ написа:
па јас го видов Петрески на телевизија на држеше во рака некои ЦД иња и викаше дека ја има снимено семјната прослава на Нанче на која се гледаат развеани Бугарски знамиња
Му одговараат
Знамена се вејат на тези клипове, но в Б'лгарија.

Аз с'м ги снимал, но античките ги см'кнаха от youtube и ги ползват срешту него и тв'рдјат , че това е в тјах. Това разбира се е поредната л'жа, а и самијат Кирил не е на кадрите.
Важното е че античките са в шах !!!
Сега каде е тој што тврдеше дека тоа било снимено во Охрид
Epa ne sakam da se karame jas ne sum politicki opredelen ama znam po nekoja slucajnost deka e toa doma mu kaj Nance..
 

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Еве што велат на бугарски форум . Еден бугарофил од македонија им вели
Му одговараат Сега каде е тој што тврдеше дека тоа било снимено во Охрид
A da ni prevedese ??? poso nie ne sme bugarofili kako vas i ne razbirame bugarski...Dzabe se treskate od zemja koga bitkata vi e odnapred izgubena...se znae so misli narodot vo oh..a Nance zdravje pak neka si ja probat srekata posle 4 godini ama sepak mislam deka ke e dzabe...

Hahaha anketcevo kaj vi e praveno ? Vo stabceto na VMRO?Vi dadoa sendvici i sokce za da go naprajte?ili maslo seker...so vi dadoa? hahaha
 
E

emission

Гостин
A da ni prevedese ??? poso nie ne sme bugarofili kako vas i ne razbirame bugarski...
Кој видел лошо од тоа да знае соседни јазици? Треба и да да се потрудиш барем малку ќе видиш дека лесно ќе разбереш и Српски и Бугарски а можеби и Руски. И кој тоа вас се бугарофили?
Hahaha anketcevo kaj vi e praveno ? Vo stabceto na VMRO?Vi dadoa sendvici i sokce za da go naprajte?ili maslo seker...so vi dadoa? hahaha
Па нели пиша дека не си опозиционер. Ова што си го напишал друго кажува. Зошто има потреба од неискреност?



Ова иако е завршена работа сепак треба да се признае дека СДСМ маестрално ја изрежираа оваа епизода Охридски избори.
Еве уште нешто колку да се знае какви "мајстори" се.

http://www.blitz.bg/news/article/42757

Срамно или обидно, или... е за охридчани да им казват, че са б'лгарофили
BLITZ - 03 Април 13:36
На 5 април, неделја жителите на Охрид ште избират кмет на втори тур от местните избори между Александ'р Петрески от Социалдемократическија с'јуз на Македонија /СДСМ/ и Кирил Трендафилов-Нанче от ВМРО-ДПМНЕ.
Борбата се води за всеки глас, пише “Нова Македонија“.
Освен другите изнесени аргументи на двамата кандидати за кмет са и следните:
“Всеки човек може да се чувства, както иска. Зашто се кријат какви се чувстват? В технија дом са снимани с б'лгарски знамена. Башта му говори на б'лгарски и величае Б'лгарија. Башта му и ден-днешен ходи по чаршијата и казва на различни граждани “гласувајте за сина ми, заштото знаете как боли от б'лгарска тојага“, подчертава Петрески.
Според Трендафилов изт'кването на б'лгарфилството на неговото семејство означава липса на аргументи и програма за работа. Аз с'м внук на Васко Карангелески, народен герој, којто през Втората световна војна се е борил точно срешту б'лгарите. Семејството на мајка ми са интернирани в Б'лгарија, а дјадо ми се е в'рнал оттам без з'би. За какво б'лгарофилство говорите. Стига сте делили гражданите на Македонија на б'лгарофили, с'рбофили, г'ркофили. С'штината е, че вие сте македонец, ако работите за Македонија, а не за себе си. Как'вто е случајат с Петрески“, подчерта Трендафилов“, заклјучава вестник'т. /БЛИЦ
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Најголемиот бугарофил е тој што ја ПОСТАВИЛ ТЕМАВА.
 

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Ај доста плачете сеа изгубивте по втор пат иако правевте секакови можни манипулации,заканувања од типот "Ако гласаш за Александар ќе те избркаме од на работа " и сл..Дури и лично луѓе од владеачките кругови вршеа притисок..засрамете се...јас лично се сеќавам на едни од претходните избори кога полневте кутии и со палки се заканувавте на луѓето што броеја гласови..засрамете се насилници едни.Правдата во Охрид конечно победи
 
E

emission

Гостин
Ај доста плачете сеа изгубивте по втор пат иако правевте секакови можни манипулации,заканувања од типот "Ако гласаш за Александар ќе те избркаме од на работа " и сл..Дури и лично луѓе од владеачките кругови вршеа притисок..засрамете се...јас лично се сеќавам на едни од претходните избори кога полневте кутии и со палки се заканувавте на луѓето што броеја гласови..засрамете се насилници едни.Правдата во Охрид конечно победи
Да знаеш ич не ми е гајле која партија добила градоначалници бидејќи не сум партиски определен и затоа сум слободен и неоптоварен со пристрасност. Единствено опозицијата ја сметам за најголемо зло, т.е. луѓето кои што ја водат и кои немаат ни грам патриотизам во себе.
Ти прво кажа дека не си бил СДСМ (што не е важно за дискусијата ниту ме интересира ) правејќи се објективен , а сега си го покажа лицето. Таа стратегија неизбежно ги води твоите миленици кон пропаст. Тоа мене ме радува.

Јас само сакав да укажам дека успеаја да ги заблудат граѓаните плашејќи ги со нешто измислено. Еве кандидатот самиот кажува дека дедо му се борел против Бугарите во Втора светска војна а го обвинуваат за бугарофилство. Тоа беше муабетот а ти го насочуваш муабетот на друга страна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom