Кој е вашиот омилен херој на DotA?

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
128
Mortred.

Памтам на времето пред 4-5 години кога игравме Дота, со другарчето ги истуркавме на нивна кула, двајцата на пола енергија и во тој момент фатив 6-ти левел. Blinkstrike на едниот, БУМ! мртов од еден удар, кикиритка на другиот за да не кидне, БУМ! мртов од еден удар. Ептен со муда им влегов на кула и стварно среќа имав оти ултито на прв левел мислам дека и беше 5% шанса.
 

G-Ms|

I'm Popeye the sailor man
Член од
2 ноември 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
viper,visage,kunkka,nevermore i nekoi drugi zs so ovie lesno farmam brzo gi nabilduvam i sekako pobeduvam.
 

insence

VendettaQ
Член од
30 јануари 2011
Мислења
193
Поени од реакции
12
Earthshaker, Destroyer најјако нешто мислам..:))
 

The Gamer

Човекот шо гејма
Член од
18 февруари 2011
Мислења
109
Поени од реакции
25
Yurnero , Nevermore , Axe etc.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Azgalor - Pit Lord, од ко ја играм мапава (2 месеци). :)
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
3.039
Поени од реакции
4.930
Играв еден период и дефинтивно Soulkeeper , Anti-mage и Moon rider .
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.388
Хм , омилени : Dirge , Invoker , Furion и Dazzle .

Најинтересни , моментално . Инаку -random , никогаш не сум имал желба да бирам херој.
 
Член од
24 мај 2011
Мислења
3
Поени од реакции
1
На најновата мапа 72b омилени ми се трол хускар и спирт !!
 
На врв Bottom