Кој град во Македонија е најдобар за шопинг?

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Епа вака .Кој град ви е најдобар за шопинг,а кој најмизерен.
јас мислам дека најдобри се Скопје,Битола и Прилеп. А од Охрид сум толку многу разочарана...шо морам ако купвам да одам најчесто до Битола и од таму нешо да си одберам пошо во нашево мизерно градче по бутицине ги имат истите работи по различни цени...стварно сме мизерни
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Ја мислам дека најбољи за шопинг е кратово, виница и сл. пошо у пола саат моеш апсолутно сите продавници да ги свртиш.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Стварно Човече, По Мене Ќе Да Е Солун! :smir:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.416
moj sovet: ako sum od ohrid i si go sakam gradov, nemoj nekoj go nateral gjaolot da pazarit ohrid...duplo poskapo e... inace spored mene bitola i skopje...i solun :)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Најдобар Скопје,а најмизерен незнам
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Најдобар Скопје,а најмизерен незнам
Па нормално дека е Скопје, поголем град е, мора да има најмногу продавници, па ваљда од толку ќе се погоди нешто шо ќе ни се бендиса. А и Битола е сосема солидно снабдена, можиш да се облечиш асално
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Струмица ме изненади!!! Прекрасни работи и многу убави бутици. Во најубави за шопинг би ги сместила Струмица и Скопје па и Прилеп, а најмизерни Крушево.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Струмица ме изненади!!! Прекрасни работи и многу убави бутици. Во најубави за шопинг би ги сместила Струмица и Скопје па и Прилеп, а најмизерни Крушево.
Во Крушево има вкупно два бутици и плус едно кафуле, значи три кафулиња.
Во таа смисла зборот шопинг тука би бил ни помалку ни повеќе ами вулгарен.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Струмица дефинитивно ... Ефтино но се е тренд , посебно сега ко почна да се полни и трговскиот шопинг центар Глобал .... Исто така и Охрид е добар за шопинг и Скопје , Во Битола сум 8 месеци веке , ама баш ми е никаков за шопинг ..
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
бев пред некој ден во велес..просто да се зачудиш за цените..
истите работи ко во скопје, но за многуууу пониски цени.
и вреди и патот и патниот трошок.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
абе шо трескате глупости скопје да е најарен....мош да е најмизерен...едни патки шо у велес штип кочани струмица се 1500 ден. тамо ќе се 2000.....само бит пазар малце вреди ама па и тоа там се фалш
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па можам да ги издвојам Скопје, Штип и Куманово, само не сите бутици ми се свиѓаат во тие градови. А за најмизерно незнам секогаш го гледам убавото од градот и го заборавам лошото.:helou:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Прилеп, добар избор, а тие кои се исти работи пониски цени во однос на други градови...

Дефинитивно...
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Скопје зш е голем град и главен град на МКД таму има најголем избор и најновите модели најпрво се во скопски бутици итн. и затоа мислам дека е Скопје..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom