Која серија повеќе ја сакате и зошто? (Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    7

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Јас сум гледал 5 епизоди од Шерлок, не е доволно се разбира, ама имам генерална идеја за каква серија се работи.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
6 се вкупно од последната екранизација за која што и е споредбата во темава, или не ?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Абе луѓе зошто ги броите гласовите на личности кои не ги гледале двете серии? Сега јас за претходниот дуел ниедна епизода не сум изгледала ама ај сум слушала за TZ дека има мајндфак краеви и работа е за неа да гласам? Аууу ај чим така бројте ме за Шерлок. Значи, ја немам гледано Шерлок :) Ама Хаус го имам и на почетокот ми беше ок, после веќе почна да ме нервира. А сакам детективски серии. Повторувам, ја немам гледано Шерлок ама гласам за неа. Ако ме броите, секоја чест, ви немаат кредибилитет дуеливе.
Срце не постои начин да утврдиш кредибилитет на тој што гласа. Како ќе знаеш дали лаже или не? Ќе ти каже сум ги гледал двете, и за оваа гласам. Многу ќе знаеме јас или ти дали е така или не. Одамна беше дискутирано ова кога стана збор за гласање. Останува на членовите да бидат доволно морални, ама хеј, темава треба да се гледа како забава и можност за дискусија, така да без мрчење, искористете ја за добро.

Да не одиме оф топик понатаму.

П.С Без гајле не ти го броиме гласот.
--- надополнето: 15 јули 2012 во 23:01 ---
Јас сум гледал 5 епизоди од Шерлок, не е доволно се разбира, ама имам генерална идеја за каква серија се работи.
Шерлок има вкупно шест епизоди.
--- надополнето: 15 јули 2012 во 23:02 ---
6 се вкупно од последната екранизација за која што и е споредбата во темава, или не ?
Шест се. Две сезони по три епизоди. Не за џабе ставаме постер кога ставаме споредба, да не се збуните :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ух епа тогаш грешка сум ја имам помешано со друга серија, сега ќе проверам колку имам симнато/гледано..:confused:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Ме збуни мене Psyside дека пиша 5 изгледал а не се доволно а 6 се вкупно досега, си реков да не е работава и за постарите серијали. :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
E вака имам 3 епизоди, 5 епизоди имам гледано од друга серија :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
E вака имам 3 епизоди, 5 епизоди имам гледано од друга серија :)
Си изгледал една сезона. Доволно за да си добиеш впечаток што гледаш, барем кога станува збор за Шерлок, оти така е конципиран. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Така некако, мада одамна беше треба да се погледне пак :)

За фановите на овој стил - тематика го препорачувам овој филм, ремек дело.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Причината што до сега не сум ја загледал Sherlock е што има две сезони, а моментално следам други серии. Кој би рекол дека има три епизоди во сезона? Кога веќе се толку малку ќе ја почнам во скоро време.

House ја имам гледано заклучно со шеста сезона, ама нема да гласам. Не би било фер да добие глас кога на другата серија не сум и' дал шанса.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Се мислев дали да пишам. Двете серии серии се доста добри. И Хавуз и Холмс, и д-р Вотсон и д-р Вилсон се погодени. Само Хаус некако ми се загуби во последните сезони, изгледа ја издолжија серијата повеќе отколку што треба, но не е премногу битно, пак е солидна. Новиов серијал за Шерлок, пак, испадна неочекувано добар. Од една навистина преџвакана тема, од која тешко нешто ново да излезе, да се направи вонредно добра работа не е малку.
Од Хаус има многу повеќе епизоди наспроти 6-те за Холмс, ама тоа може секако да се толкува, и како предност и како недостаток, па не би го земал предвид. Слично на тоа, Хаус има многу гледачи, повеќе години се прикажува, а другава е релативно нова, но остава силен свеж впечаток.
Значи, Шерлок.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686
Rokenrolaa me razocara. :D Isto i drugive, edna lie to me, ili mentalist ja sporeduvam so sherlock.

House e kultna serija. So kult pozadi istata. So prvite 3 sezoni house ja nosi sherlock. So vi e be luge.. :)
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Sherlock дефинитивно. House MD почна да го губи рејтингот. Последните сезони се сварно многу лоши, сварно не знам зошто продуцентите избрале квантитет место квалитет. Како и да е, Sherlock го има она што те држи неизвесен, и свара зависност. Прекрасна серија. :)
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Смешна споредба многу јасно дека Sherlock
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Др.Хаус поради ултра генијалските конверзации и акции што ги прави во текот на серијата мислам озбилно многу е мокен,прејак лик ми е и морам со тешко срце сепак да гласам за Хаус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom