Која раса на кучиња не ја сакате?

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Кучиња убијци - Добермани, Ротвајлери, Питбули.
Мали кучиња - Пекинезери, Чивави, Пинчери.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Кучиња убијци - Добермани, Ротвајлери, Питбули.
Мали кучиња - Пекинезери, Чивави, Пинчери.
Кучиња убијци ?
Доберманите, Ротвајлерите, Питбулите убиваат ?
Да, на филмовите каде што кучињата зборуваат и насилникот е Доберман, Ротвајлер или Питбул...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не ги сакам Боксерите, Питбулите и некои такви слични кучиња :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Питбул, Доберман, Ротвајлер, Дога, Боскер и слични крволочни створења.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Добермани, пекинезери и чивави.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Кучето е такво какво што ќе го научи газдата.
Инаку, не сакам долговлакнести, оти многу се митарат и треба посебна нега за влакното. ;)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Нема лошо куче, има само лош газда.
Инаку нема куче кое не го сакам, има само кучиња спрема кои сум мнооогу претпазлив.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Не сакам џукели.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Овожавам кучиња ама искрено ги мразам оние кичерајски кучиња како што се чивавите, пинчерите и сите оние животинчиња што ги малтретираат ги облекуваат и им прават работи кои во основа не се својствени за едно животно.
Исто ги мразам и газдите на таквите кучиња затоа што скоро сите се многу забегани мислат дека кучето сака да го облекуваат и да му купуваат патики, фустани и што уште не, не знам кога ќе сфатат дека не е тоа нормално и само заради таквите "добри" сопственици ги замразив и малите раси на кучиња.
А за разлика од членот погоре јас искрено баш ги сакам џукелите и мелезите особено уличните кучиња затоа што знаат да почитуваат и можат да се приспособат на секаква ситуација и не е точно тврдењето дека се глупави или не знам што.
Куче што успеало да преживее во еден голем град каде што никој не се грижи за него не мислам дека е поглупаво од некоја чивава која половина од животот го поминало по фризерски салони, по ветеринари и по што уште не.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Кучиња убијци - Добермани, Ротвајлери, Питбули.
Мали кучиња - Пекинезери, Чивави, Пинчери.
Не постојат кучиња убијци, постојат несовесни газди т.е. они се уствари убијците.
Се' што си читал и чул заборави го, тоа се митови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се согласувам со Psyside, не мора да значи дека ако кучето изгледа како убиец дека е навистина такво.
Другарка има Ротвајлер и е најмилото кученце со кое си имам играно, многу сака да се гали. Спротивно на ова порано баба ми и дедо ми имаа Пекинезер женско, не да касаше, прсти кинеше. Останато ми е во сеќавање, цело време ржеше за нешто. Се` зависи од тоа како ќе си го научиш од мало.

Кога сме веќе кај темава, не ги сакам пудлиците и сличните превлакнести кучиња, куче сакам, не јамболија :)
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Не мразам ниедно животно особено не куче, ама за оние Чивавите - немам коментар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom