Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Да, ама 90% е голем процент, така да пак иде дека електронската музика на големо се прави на компјутер.Сите, апсолутно сите денешни електро хитови се направени од комјутер, еве исклучок Жан Мишел Жар и уште два-тројца.На крајот на краиштата само сакав да ти појаснам дека рокот е многу потежок за правење одколку електронската музика.
Шо има везе ако се на компјутер.Ако го гледаш компјутерот ко инструмент некој,ќе биде поквалитетна музиката?
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Без навреди само правам споредба на она што ти го кажуваш
ако изметот кој го исфрлаш преку аналниот отвор го гледаш од аспект како ќебапче дали ќе го касниш
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Aко глеаме реално, најверојатно е локална фолк музика. Што мислиш ти во Кина, Индија, Пакистан, супсахарска Африка и горе-долу целот трет свет слушаат Техно. Или не тие рокаат, брате. А што знаеш можда Бритни ја обожаваат на места како Пакистан (кај што каменуваат жени ако самите си изберат маж) или С. Арабија (каде во списанијата го фотошопираат женските да не бидат многу разголени.:tapp:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Aко глеаме реално, најверојатно е локална фолк музика. Што мислиш ти во Кина, Индија, Пакистан, супсахарска Африка и горе-долу целот трет свет слушаат Техно. Или не тие рокаат, брате. А што знаеш можда Бритни ја обожаваат на места како Пакистан (кај што каменуваат жени ако самите си изберат маж) или С. Арабија (каде во списанијата го фотошопираат женските да не бидат многу разголени.:tapp:
абе ако глеаш реално никат нема да дознаеш која е најслушана музика
такада џабе само исправаме криви дрини и ја и ти и секој друг на темава
 

TheUnknown

MusicFreak :)
Член од
20 јуни 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Vaka sea jas licno slusam rock i metal... ama sepak mislam deka vo Makedonija najpoke se slusa ex-yu, turbo folk i takvi sranja. Sto mislite vie koj e najpopularen muzicki stil?:toe:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Некој покварен комерцијален House..
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.164
Поени од реакции
891
Мислам дека ваква тема има и дека тоа беше таа со анкетата со 100-те подвидови на метал.

Инаку мислам дека во нашава држава претежно се слуша турбо-фолк и покомерцијален хаус.
Не познавам некој што не сака барем 2-3 песни од овие правци.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Хаус, турбо фолк, RnB, транс и тие подвидови, рап, рок, метал.... .... ... ... ... ... ... класика
Така некако :smir:
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
хип хоп, транс, турбо фолк, нешто искомерцијализирано........за жал :place::cry:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
нешто искомерцијализирано........за жал :place::cry:
комерцијала е стил?

1. за жал Турбо Фолк
2. хаус - (туп туп туп туп туп туп туп са туп са туп са туп са туп са туп туп туп туп туп туп туп туп)
3. рап
4. транс
5. метал
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Број еден е Турбо фолкот, кој сака нека е ама ако отиде у кафана ќе се размеша на Бајпас и Дигни ме пао сам па мајка Јана нека му е. Фторо ко најфенси е оној хаус шо се пушта задњи 3-4 години у Колосерум. Хелоу, толку млитава музика а толку рипаат и се трескаат, кој е филмот? Чуле DNB? Ај донт тинк соу :) после една DNB журка таа музика е ко за пред спиење. Трејќо најпопуларно е музичето на ДЈ Панчо со Блекберито :) лигав и грд таканаречен рап иако кај нас познат како хип хоп, АЛО рап е музика, хип хоп е начин на живот :wink:
Четврто музиче е метал, панк и остали трзалици и бубњеви стил. Ко што би рекле закоравените парк, тереза и форум металчуги и панкеришта доаѓа Самр панк и метал модата....све останато си има одредена публика која си поштуе една музика и на +40 и на -30 степени :)
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Број еден е Турбо фолкот, кој сака нека е ама ако отиде у кафана ќе се размеша на Бајпас и Дигни ме пао сам па мајка Јана нека му е. Фторо ко најфенси е оној хаус шо се пушта задњи 3-4 години у Колосерум. Хелоу, толку млитава музика а толку рипаат и се трескаат, кој е филмот? Чуле DNB? Ај донт тинк соу :) после една DNB журка таа музика е ко за пред спиење. Трејќо најпопуларно е музичето на ДЈ Панчо со Блекберито :) лигав и грд таканаречен рап иако кај нас познат како хип хоп, АЛО рап е музика, хип хоп е начин на живот :wink:
Четврто музиче е метал, панк и остали трзалици и бубњеви стил. Ко што би рекле закоравените парк, тереза и форум металчуги и панкеришта доаѓа Самр панк и метал модата....све останато си има одредена публика која си поштуе една музика и на +40 и на -30 степени :)
ПОШТОВАМ.. така е...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Фторо ко најфенси е оној хаус шо се пушта задњи 3-4 години у Колосерум. Хелоу, толку млитава музика а толку рипаат и се трескаат, кој е филмот? Чуле DNB? Ај донт тинк соу :) после една DNB журка таа музика е ко за пред спиење.
Еј, музиката ми е толку лејм шо ме мрзи и кафе да пијам на неа. Не капирам шо се праи на хаус журки у Колосеум? Играат? Шопраат брат? Дај просветли ме..едноставно не капирам како можеш да рипаш или да се забавуваш на музика со 130 bpm -.-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom