Која марка на мобилни телефони е најдобра?

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.744
сите сони ериксон и нокиа а зошто не ми е јасно ?? тие сони ериксон преглупи се секој модел ист дизајн како тро појќе не се креативни барем на то поле, нокиата се крепи тро од тро
А зошто Sony Ericsson да мењаат дизајн кога веќе го имаат врвот достигнато. Јас на пример го имам C510 и за мене тоа е СОВРШЕН дизајн. Нема што повеќе да се мења. А почнувајќи од Т610 пред 5-6 години, па се до сеа дизајните им се тие и пак се продавани.
А Нокиа не ги сакам и нема да коментирам за нив. Дека се крепи - далеку од тоа... Само се уништува.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
1- Nokia али правиме муабет за нокиа s60 интерфејс не глупиот s40 некој спомна дека има мали предности s60ката во однос на обичниот софтвер, голема грешка е тоа ПРЕДНОСТИТЕ СЕ ОГРОМНИ а исто така нокиа е неуништлива машина
2- Sony Ericsson океј се али го отупеа со тоа истото мени очигледно му треба промени и тоа драстични а многу ме бендисуваат што можиш да си ги дотераш по свој вкус (patching, fs modding...)
3- Моторола, да да моторола па тоа е тенк човече неуништлива машина сум имал 5-6 мотороли до сега и сите издржале кај мене.
4- Apple не направија револуција како што се фалат но имаат многу интересен продукт за кој има илијадници апликации

а од овие сите би ги издвоил HTC кои најповеќе ме бендисуваат и по софтвер и по хардвер
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.744
2- Sony Ericsson океј се али го отупеа со тоа истото мени очигледно му треба промени и тоа драстични а многу ме бендисуваат што можиш да си ги дотераш по свој вкус (patching, fs modding...)
Зошто да мењаат добитна комбинација? Ова ти е нешто ко iPhone - секоја година све едно исто, па пак многу луѓе го купуваат... :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
1- Nokia али правиме муабет за нокиа s60 интерфејс не глупиот s40 некој спомна дека има мали предности s60ката во однос на обичниот софтвер, голема грешка е тоа ПРЕДНОСТИТЕ СЕ ОГРОМНИ а исто така нокиа е неуништлива машина
2- Sony Ericsson океј се али го отупеа со тоа истото мени очигледно му треба промени и тоа драстични а многу ме бендисуваат што можиш да си ги дотераш по свој вкус (patching, fs modding...)
3- Моторола, да да моторола па тоа е тенк човече неуништлива машина сум имал 5-6 мотороли до сега и сите издржале кај мене.
4- Apple не направија револуција како што се фалат но имаат многу интересен продукт за кој има илијадници апликации

а од овие сите би ги издвоил HTC кои најповеќе ме бендисуваат и по софтвер и по хардвер
Да бе, затоа глеам сега сите телефони се со 3-4 копчиња максимум, екрани од минимум 3 инчи со мулти-тач и свои ОПЕРАТИВНИ системи, како и отворен пазар на апликации.
Не бе, револуција е understatement, они уствари дојдоа и на Нокиа, Сони и сите околу нив што се во бизнисот 20 години им покажаа како треба да изгледа еден телефон.

Настрана софтверските заебанции, затворениот ОС, немањето сетинзи за камерата и други работи, генералниот заклучок е дека мобилните се тоа што се - заради Apple.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Nokia дефинитивно.Брат ми на двапати купувал такви мобилни и никогаш не се пожалил.Ги чува дури и по 4 години.А и други се фалат од тој тип на мобилен.Сум купувала јас Самсунг ама по една година цркнуваат.
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
Nokia дефинитивно.Брат ми на двапати купувал такви мобилни и никогаш не се пожалил.Ги чува дури и по 4 години.А и други се фалат од тој тип на мобилен.Сум купувала јас Самсунг ама по една година цркнуваат.
а и нокиата не црка за една година батерија држи пола сат хахах
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Нокиа и ХТЦ ...имав сониериксон повеке пати ...џојстикот срање на секој 2 дена ми се расипуваше!!
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
1. Sony Ericsson
2. Nokia
3. Samsung

Некако највише ми се свиѓаат SE, пред се поради тоа што се лесни за ракување, и имаат одличен дизајн (иако горе-доле им е ист, сепак е одличен! :))

--- надополнето ---

Зошто да мењаат добитна комбинација? Ова ти е нешто ко iPhone - секоја година све едно исто, па пак многу луѓе го купуваат... :toe:
Се согласувам максимално!
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
1.самсунг
2.кинези (не сите)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
според мене нокиата е најдобра од секоја гледна точка, сони ериксонот е лесен за ракување и отпорен на трескање (тоа сум го тестирал повеќе пати) ,трет кинезите али не сите 10 у 100
 
S

Sasha

Гостин
За мене нај ок мобилни ми се Алкател!!! :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom