Која е вашата ОМИЛЕНА СЕРИЈА?

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Breaking Bad мислам дека е новата Sopranos во начинот на обработката на ликовите.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Се двоумам меѓу Stargate SG1/Atlantis и Prison Break :) И Legend of the Seeker зад овие две!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Моментално:

Modern Family, Dexter, The Vampire Diaries, True Blood, Glee, The Good Wife, Brothers & Sisters, Desperate Housewives, etc...
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Нема зошто да се двоумиш, јас ќе ти кажам, д мада факин фрст уан.:)
И јас така мислам, сепак мала предност ќе и дам на Stargate :) Само чудно ми е, читав темава 5-6 страни наназад и никој не ја имат спомнато, а серијава стварно е супер... :kesa:
 
Н

'Никола'

Гостин
И јас така мислам, сепак мала предност ќе и дам на Stargate :) Само чудно ми е, читав темава 5-6 страни наназад и никој не ја имат спомнато, а серијава стварно е супер... :kesa:
Ја немаат многумина гледано, серијава е релативно постара, кога излезе, кај нас уште интеренетов не се користеше како сега, ретко кој можеше да си дозволи во тоа време. Сега кога сите имаат интернет со можност за симнување на филмови и серии има мал милион нови серии и ретко на кој ќе му текне да гледа некоја постара. Но сепак, кој има време, нерви и желба за sci-fi му ја препорачувам обавезно да ја гледа. 10 сезони од СГ1 препратени со три играни филмови и 5 сезони Атлантис. За Јуниверс не знам, сеуште немам гледано.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Сега кога сите имаат интернет со можност за симнување на филмови и серии има мал милион нови серии и ретко на кој ќе му текне да гледа некоја постара.

FTW!! Самошто ја изгледав Патот за Авонли, култната серија што ја гледавме кога бевме 3-4 одделение на А1, со Сара, Фелисити, Феликс и Гас Пајк. Сите седум сезони. И има еден филм, како финале на серијава и пусто не можам да го најдам на торент. Happy Christmas Miss King
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Постара sc-fi серија која ја даваа кај нас и на Сител само една сезона (a има вкупно 5 ) а секој кој сака sc-fi би требал да ја погледне Sliders....паралелни светови, интресни општества, како и да е интресна серија, секако и другите сезони кои кај нас не ги даваа.

http://www.imdb.com/title/tt0112167/
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Постара sc-fi серија која ја даваа кај нас и на Сител само една сезона (a има вкупно 5 ) а секој кој сака sc-fi би требал да ја погледне Sliders....паралелни светови, интресни општества, како и да е интресна серија, секако и другите сезони кои кај нас не ги даваа.

http://www.imdb.com/title/tt0112167/
Ја гледав на Сител пред едно 6-7 години, сварно интересна серија. Фала шо ме потсети :smir:
 
T

tanja5

Гостин
Vampire Diares, Stargate, Stargate Atlantis, Heroes, Lost, Reich und Schön, usw.:salut:

--- надополнето ---

Sliders isto e dobra.:salut:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Sunset Beach..(Eх колку ја пратев на времето)
Lost
Desperate Housewives
Mas Sabe el Diablo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom