Која ви е омилена земја?

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Овде пишете кое ви било омилено искуство во земја која сте ја посетиле, што ви се допаднало, дали би сакале пак да отидете, или пак би сакале да ја посетите :)
 
Последно уредено:

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Северна Кореа, не сум ја посетил но многу би сакал да ја посетам еден ден.:)
Имаше еден тип на Јутјуб што правеше влог од Северна Кореја, мислам дека една недела беше... Иако сите гледаат на Северна Кореја како ужасна држава, него лично му се свиѓаше https://www.youtube.com/watch?v=VmCpTzA6SKc
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.262
Кога велам Турција мислам на Истамбул, ми се свиѓа начинот на живот, културата и мистоположбата на градот со целата негова убавина. Прекрасно место!:)
Истанбул е еден прекрасен град со прекрасна историја иако моментално ризичен поради сите оние глупости што им се случија. Инаку Japan - TOKYO all the way лично за мене.
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Истанбул е еден прекрасен град со прекрасна историја иако моментално ризичен поради сите оние глупости што им се случија. Инаку Japan - TOKYO all the way лично за мене.
Да многу е ризично иако е убав град преризично е да се оди
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Да многу е ризично иако е убав град преризично е да се оди
Ако се гледа така, секаде е ризично. Кои се шансите да бидиш мета на терористички напад кога во Истамбул годишно има 10-15 милиони туристи. :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
United Kingdom (site zemji u kralstvoto)
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Ако се гледа така, секаде е ризично. Кои се шансите да бидиш мета на терористички напад кога во Истамбул годишно има 10-15 милиони туристи. :)
Да, и во западните земји може секаде да се случи.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Сите бивши СССР републики , Норвешка , Данска , а особено Шведска. Дефинитивно најубавите женчиња ги имаат. Плус се палат на странски тврди акценти , ова проверено. :icon_lol:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Сите бивши СССР републики , Норвешка , Данска , а особено Шведска. Дефинитивно најубавите женчиња ги имаат. Плус се палат на странски тврди акценти , ова проверено. :icon_lol:
Да, да, на тврдиот странски „акцент“ се палат, не на нешто друго тврдо :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom