Која КЛАСА (не раса!) е најдобра?

koja e najdobra klasa(klasa ne rasa) :)

  • Warrior

    Гласови: 46 16,9%
  • Rogue

    Гласови: 49 18,0%
  • Paladin

    Гласови: 43 15,8%
  • Shaman

    Гласови: 29 10,7%
  • Mage

    Гласови: 54 19,9%
  • Warlock

    Гласови: 49 18,0%
  • Priest

    Гласови: 37 13,6%
  • Druid

    Гласови: 32 11,8%
  • Hunter

    Гласови: 35 12,9%

  • Вкупно гласачи
    272

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Дечки нов сум у играва. чини ли Undead WARLOCK?:vozbud::vozbud:
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Не сум играл Lock но мислам дека Undead се најдобри за таа класа
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Јас имам Undead Wlock, и топ е :) Ок, јас до 70ка го играв и стварно ми беше топ. Интересна класа... Ок, освен што Rogue е напраен најдобар за да играат копиљаци и да се палат дека “тепаат“ цело време... Едина мана на wow ако не цело време, бар у периодот пред wotlk... Сеа појма неам како е, на успешна рехабилитација сум :)

Позз
 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
Jas igram so rogue i 55 lvl sum,no najdobra klasa e Warlock bidejki gledam kako igraat so nego najdobri se i brat mi igra warlock i zakon e!!!!
Jas bi pocnal Warlock ama 55 lvl sum pa zatoa!!!:uvo:

_________________
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Warlock-ot Го направија срање во wotlk.До сега сум ги тепал сите класи пред да искочи лич кинг,Сега од рог неможам да мрднам,од аркан мејч па да не зборам од рет пала no comment.Oд дк..... итн итн.
Мене увек ми бил најдобар и е Undead Rogue, ми се игра со него ама што ме мрзи да квестам тоа е друго.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Decki vie ste ludi...jas se kladam deka nema sansi Warlock da istepa Rogue jas tolku vreme igram i nemam izgubeno od Warlock , Warlock sux (monotonija)...Inace koga sme kaj najaka klasa spored mene nema najaka klasa...zavisi do igracot ;)
 
F

FallenHypaspist

Гостин
ЛОЛ,уште никој нема речено rogue или shaman?Аман бре,инаку rogue owns mage според мене,во pvp,рогот ќе направи стеалт,и отпозади:Assault->Backstab->couge а мејџот со малце енергија,не ми се верува да преживее.А кој будала ќе гледа по рогој на battlegrounds?

Хахаха брат не трескај зелени ти се молам:pos2:
Баш мејџот е најпогоден за тепање вориори и гоугови....Рут ефект за роуг значи смрт а мејџот ги има најдобрите можности...

А инаку теоријата не ти тржи брат....При било каков стан,дејз,рут итд ефект мејџот може да се блинка и да избегне од било каква опасност...+ и мејџот има инвисибилитѕ ако не си знаел..

Јас имам Undead Wlock, и топ е :) Ок, јас до 70ка го играв и стварно ми беше топ. Интересна класа... Ок, освен што Rogue е напраен најдобар за да играат копиљаци и да се палат дека “тепаат“ цело време... Едина мана на wow ако не цело време, бар у периодот пред wotlk... Сеа појма неам како е, на успешна рехабилитација сум :)

Позз
Зависи брат кога и како...
Иначе најкопиљачка класа е + најлесна за играње...
Додека за против роуг најдобро ти е да земеш мејџ ресторејшн шаман или друид хилер..Како што имам приметено тие класи се најефективни за против роуг...
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Prviot heroj mi e Warrior 4000 kr,sea spored mene e Rouge nz zosto :smir:
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
пиратска игра сигурно
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Шо знам, сеа на оваа лич кинг како што слушам мејџ викаат најдобар е... ја сеа ке ја зимам па незнам што да почнам... предлози :):)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Шо знам, сеа на оваа лич кинг како што слушам мејџ викаат најдобар е... ја сеа ке ја зимам па незнам што да почнам... предлози :):)
Хантер или Паладин за пвп ако играш.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Paladin Retribution ili Holy...inaku Paladin na Retribution igram i sum prezadovolen,so Rogue imam malku problem dur go fatam na stun a potoa na 3-4 udari mi pagja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom