Која КЛАСА (не раса!) е најдобра?

koja e najdobra klasa(klasa ne rasa) :)

  • Warrior

    Гласови: 46 16,9%
  • Rogue

    Гласови: 49 18,0%
  • Paladin

    Гласови: 43 15,8%
  • Shaman

    Гласови: 29 10,7%
  • Mage

    Гласови: 54 19,9%
  • Warlock

    Гласови: 49 18,0%
  • Priest

    Гласови: 37 13,6%
  • Druid

    Гласови: 32 11,8%
  • Hunter

    Гласови: 35 12,9%

  • Вкупно гласачи
    272
Член од
16 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Шаман најјак за пвп според мене (ако е на енчејнсмент) брст дмг као ненормален + тотеми + хиланје
 
Член од
1 април 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Најака класа според мене е Death Knight кој треба да биде наведен во листата за гласање од страна на модераторите.
 

DonLosko

Il capo di tutti capi
Член од
2 февруари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Mage FTW ахах мн јасно. Ако некој кине pvp i pve заедно тогаш тоа ти е Mage :smir:
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
udnead se najbojli i orkite:vozbud::vozbud:najaki se humanive se nubci:pos2::pos2::pos2::pos2:






















Паладин и Шаман.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Off topic:Не можи да кажиш дека некоја класа е најака пошо за секоја класа има лек. И плус секој би кажал тоа шо сака да игра

On topic: За мене најак е паладин
 
T

Tetro

Гостин
Паладин ми лежи најдобро за играње, protected, a.k.a TANKADIN

 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
2
abe zaso nema death knight gore u anketava inace spored mene najbolje klasi se rogue i warlock.Rogue u PvP steath i otpozadi ambush.A warlock curse minion i kraj.
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
21
Поени од реакции
7
Rogue u PvP steath i otpozadi ambush
Ambush незнам дали воопшто PvP rogue-ови го имаат на копче во било кој bar. Ако отвориш youtube и пишеш "pvp rogue", најверојатно ќе најдеш околу 99% cheap shot + kidney shot.. Никој не игра ambush. А за rogue лек: Resto Druid. Full hot на мене, или само rejuv + lifebloom , и full dot на тебе :) Insect swarm + moonfire .. Среден resto druid може да убие и 2 rogue-a одеднаш..
 
B

Blacks

Гостин
Моментално shadow priest 1v1, 2v2 па и 3v3 и 5v5. Overpowered до коска. Rogue-овите се некаде на дното заедно со DK's.
 
B

Blacks

Гостин
Моментално shadow priest 1v1, 2v2 па и 3v3 и 5v5. Overpowered до коска. Rogue-овите се некаде на дното заедно со DK's. Rogue ed
 

psycho.O

Psy-Виолинист.
Член од
26 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Паладин се многу OP'd со новиов пач. Немаш шанси, па уште ако си rogue, ќе наидеш на холадин (holy paladin) или танкадин (prot paladin) и се кршиш ти, чип шот мип шот, кидни шот, гарот, гоуж, вениш па пак од почеток па шедоуденс, па истото, 30 секунди станлок, и само се мрдат малце паладинов, за 2 секунди на полна е, за уште 2 секунди мртов си.

Иначе претпочитам human warrior, само заради шо имат Every Man for Himself, и sword specialization ( pvp all the way ). Кинеме сине, му влегвиш бао чарџ 20к крит, троудаун 5сек стан, го реметиш, ак е хилер еден мортал страјк вгз, и нек се чадит. :smir:

Поздрав до друидчо. Идај на kazzak.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom