Која КЛАСА (не раса!) е најдобра?

koja e najdobra klasa(klasa ne rasa) :)

  • Warrior

    Гласови: 46 16,9%
  • Rogue

    Гласови: 49 18,0%
  • Paladin

    Гласови: 43 15,8%
  • Shaman

    Гласови: 29 10,7%
  • Mage

    Гласови: 54 19,9%
  • Warlock

    Гласови: 49 18,0%
  • Priest

    Гласови: 37 13,6%
  • Druid

    Гласови: 32 11,8%
  • Hunter

    Гласови: 35 12,9%

  • Вкупно гласачи
    272

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Според мене за пвп најдобра класа е warlock...А mage и rouge се многу добри
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ворлокот е најдобар на пвп но само ако знаете добро да го играте иначе за почетник ќе го свтика со него..па и фул опрема на 80 лвл нека има..убедливо најфаца класи се хантерот и шаманот..тие се супер и за квестање и за сапортери и за по истанци.....јас лично го сакам мејџот но мислам дека со ворлокот нема игра со фулл опрема ..па макар и најпоремен паладин нека дојди!
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
3
зависи до играчот.... сум играл prot war, па не сум изгубил ни од паладин ни од ворлок ни од маге.... се е до играчот
 
Член од
14 декември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Вие деца очигледно незнајте да играте WoW :/ Нема најјака класа туку постои само скил :S Јас играм прист сега и тешко кој можи да ме тепа иако го играм дисциплин. Потребно е само малце да си смислите една проста тактика за пвп и можите да играте. Јас имам тепано 97% од дуелите со варлоци па сега нека бидат најјаки ;)
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Се извинувам ако не е прашањево за овде али јеботе мора да прашам.

Може ли некој да ми објасни како да играм WoW.Одамна сакам да почнам али некои другари ми кажаа се плаќа,незнам што,скапо е заеби и такви срања.Разбрав нешто играта е голема (околу 4 гига),Ок ќе ја симнам али што понатаму?Ај ако не ви е проблем некој да ми објасни во кратки црти,ќе му бидам благодарен.
 
С

сашенко

Гостин
Се извинувам ако не е прашањево за овде али јеботе мора да прашам.

Може ли некој да ми објасни како да играм WoW.Одамна сакам да почнам али некои другари ми кажаа се плаќа,незнам што,скапо е заеби и такви срања.Разбрав нешто играта е голема (околу 4 гига),Ок ќе ја симнам али што понатаму?Ај ако не ви е проблем некој да ми објасни во кратки црти,ќе му бидам благодарен.
Имаш и приватни сервери каде не е плаќа.Molten Играв јас добар е пробај таму.Иначе какви 4 гига мене ми беше околу 20 гига играта со сите пачови симнати кога престанав да играм незнам дали има нови додатоци ама играта е ОГРОМНА.Или купи си ја или побарај ја од некој ако ја има на цедиња какво симнување.Иначе треба многу објаснување а најдобро е да седнеш со некого и да ти објасни што се прави од почеток зашто има многу левели и најдобро е постепено да ги дознаваш работите како креваш левели за да не добиеш премногу информации од еднаш и нема да ти биде јасно.Почни да играш со некој до тебе и ке ти објаснат не е сложено многу..
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
84
Поени од реакции
16
Според мене нема никој најак кој знае да игра тој ќе победи јас порано мислев Priest е најако али јас почнав Warlock го научив мн добро го победив тој Priestot што секад го гледав како мн јако игра .. нема најако според мене кој знае да игра само тоа ..
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
46
Поени од реакции
1
абе шаман најбоље класа totemi,ghost wolf,lighting spells,heals и све друго :):p
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Shadow Priest ako znajs da go igras dobro e masina za ubivanje vo pvp protiv site ..vo prevod pain in the ass ..
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
DK моментално за ПвЕ се добри за се. А за ПвП, Мејџ, Варлок итн...
Всушност се е добро за се. Битно е да го знаеш карактерот, за ПвП битен е резилиенсот и редоследот на магии. Исто така за ПвП ако ги знаеш на противникот магиите, многу полесно ке го свиткаш. :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
DK моментално за ПвЕ се добри за се. А за ПвП, Мејџ, Варлок итн...
Всушност се е добро за се. Битно е да го знаеш карактерот, за ПвП битен е резилиенсот и редоследот на магии. Исто така за ПвП ако ги знаеш на противникот магиите, многу полесно ке го свиткаш. :)
Да ротацијата е многу битна како и против кој противник ја користиш неможе истии магии против сите ....И те подржувам за црвениот дел ...а за класите се играм али SP мислам е неверојатен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom