Кошаркарска репрезентација на Македонија

П

Паспарту

Гостин
според мене подобро е што израелците ја победија босна, ако победеа босанците нашиве утре ќе калкулираа со резултатот и ќе беа поопуштени, а вака се знае мора победа и нормално, сигурно победуваме утре! :)
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Со Господ напред утре, па да ја видиме Македонија на европското првенство.:)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
според мене подобро е што израелците ја победија босна, ако победеа босанците нашиве утре ќе калкулираа со резултатот и ќе беа поопуштени, а вака се знае мора победа и нормално, сигурно победуваме утре! :)
Ubo si kaza ako imame nekakva prednost malku glupi si sme pa kje se olabajme. Jak kje bidi mecot.
Od emtivi imaat pak prenos taka?:tv:
 
П

Паспарту

Гостин
Ubo si kaza ako imame nekakva prednost malku glupi si sme pa kje se olabajme. Jak kje bidi mecot.
Od emtivi imaat pak prenos taka?:tv:
да да, само да не зезнат како вчера кога имаа проблеми со сликата во прва четвртина ќе им е*ам се по список :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Ќе гледаме утре, ќе навиваме, и белким конечно нема да се нервирам и да се плашам некој „медицински ударац“ да не ме трефи додека гледам кошарка...И дека нема да испушам цела кутија цигари за време на натпреварот...
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
NAPRED MAKEDONIJO ke im e*ame mater na toa izraelcite ne znaat so koj se fatile da igraat kosarka
samo motivacija MAKEDONIJO samo toa ne spasuva.
neka se dokaze arsik sega inace neka leta od tuka taka i taka ne e neso posebno
 
Член од
10 август 2007
Мислења
160
Поени од реакции
0
pobeda i nisto drugo vladata,narodot site stojat zad nasiot tim samo napred pa na ep da se vkrstime so ciganite od egejska makedonija
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
stiskame site palci nie decava od ovdeka se nadevame na pobeda,belkim ke im vratime na izraelcite za porazot na euro basketot pred 10 tina godina.
aj boze pomozi!!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Нема помош подобриот ке победи а тоа ке бидеме ние(не зборам пред рука :))...Мора да им вратиме боље тим имаме боље тренер имаме ја згмечивме Босна...
Израел вчера исто имаше фуриозен старт водеше 16... едно време и губеа 2 коша значи тука сме негде со Израел не викам дека сме подобри затоа што Израел вчера подеби 60-67 и тие ке се борат како и ние значи очекувајте борба до крв вечер!

НАПРЕД МАКЕДОНИЈО!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не смее да се пропушти ваква шанса вечер ке урламе за Македонија
 

ive

Член од
19 март 2007
Мислења
199
Поени од реакции
3
Напред наши оваа шанса не се испушта
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Posledniot pat ko bevme na evropsko (mislam vo francija bese) mislam deka bevme vo ista grupa so izrael. i togas kazvavme deka sme podednakvo jaki i na kraj ne tepaja. Sega ne gi znam mnogu promenite vo izraelskiot sostav ama sigurno ne se poslabi ottogas. Edno e sigurno mocot kje bidi jak.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Израел ни должи.Пред неколку циклуси не отидовме на првенство заради нив.Во последниот натпревар од квалификациите ни дадоа кош вои последна секунда и тоа со цепелин од аут од пола терен.
Трагично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom