Кошаркарска репрезентација на Македонија

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Браво Македонијо!!!!Само така да продолжиме!!!!
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Ајде ајде ако се пласираме во групата ќе бидеме со Грција, Србија и Русија. Ќе ги растуриме...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ааааааааа страв, кој нема мотив да игра против вакви кошаркарски велесили. Ке изгинат
Според мене, Радикал е сосема во право. Против такви велесили, Македонија ќе има мотив, ќе одигра прекрасни натпревари.
Но, најпрвин да ја поминеме Менорка.
Секогаш, силниот противник, во сите спортови е најголем мотив.
И да загубат нашите, во лавовска, машка борба на теренот, нема да ми е мака. Ќе бидат херои и ќе се вратат со кренати глави, и треба да бидат пречекани како такви.
 
П

Паспарту

Гостин
Според мене, Радикал е сосема во право. Против такви велесили, Македонија ќе има мотив, ќе одигра прекрасни натпревари.
Но, најпрвин да ја поминеме Менорка.
Секогаш, силниот противник, во сите спортови е најголем мотив.
И да загубат нашите, во лавовска, машка борба на теренот, нема да ми е мака. Ќе бидат херои и ќе се вратат со кренати глави, и треба да бидат пречекани како такви.
нека загубат и 50 разлика но ако гледам дека се трудат и борат верувајте ама ич нема да ми биде криво, но ако излезат на терен и не го испотат ни дресот тогаш подобро да не се ни квалификуваат :)
И ЕДНА МОЛБА ДО СИТЕ МАКЕДОНЦИ ДА ГО СМЕНАТ ТОА НИВНО СФАЌАЊЕ ДЕКА НАЈВАЖНО Е ДА СЕ УЧЕСТВУВА! АМАН БРЕ ЛУЃЕ САМО НИЕ УШТЕ ГО :drk: НА ОВАА ИЗЈАВА ОД КУБЕРТЕН :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Со самото учество на првенството рејтингот на Макеоднската кошарка ке се дигне, но ако ни фати шут и да победиме еден од овие противници тогаш ептен ке ни се дигне (слично како кога Тера Патрик би ракувала со шлицот :pos: )
 
П

Паспарту

Гостин
Со самото учество на првенството рејтингот на Макеоднската кошарка ке се дигне, но ако ни фати шут и да победиме еден од овие противници тогаш ептен ке ни се дигне (слично како кога Тера Патрик би ракувала со шлицот :pos: )
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: кај ти текна ејјјјјј хахахахахаххахахаха
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ајде секогаш сме добри против јаки (ако не појќе се гледа дека се трудиме), против слаби секогаш заебаваме (јессс нема да има такви)
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Сите имате интересни размислување , јас лично не сум оптимиста дека може да се пласираме..со онаква игра како што беше во Шведска, тешко дека ќе може да ги победиме БиХ и Израел.Само чудо би не однело на европското првенство, а тамо све е можно ( само треба да се стигне до тамо).Нека им е со среќа
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Знае ли некој ке има ли преноси од натпреварите со Босна и Израел
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
И јас сакав тоа да прашам:)...иначе утре се надевам односно очекувам победа...тотална неусогласеност има и во таборот на Босна и Израел така да имаме големи шанси за пласман во Гранада!

Пријава за гледање на утакмицата заедно тука...сега за сега сме само
Била Бонг
Маседониан
....
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Знае ли некој ке има ли преноси од натпреварите со Босна и Израел
Како што ми мириса, тешко дека ке има пренос. Овие од МТВ ако не е безпари не пренесуваат, жива срамота се. Да се надеваме дека некоја босанска ке пренесува барем.

ПС Имате поздрав од Аеродромка, која прееска ме намести да ме касне оса за кељаицата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom