Кошаркарска репрезентација на Македонија

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
30:21 губиме, тоа е македонскиот синдром, во гости никогаш не сме изиграле како што треба, а тука со Естонија ни тргна, имавме 60% шут за три поени, со таков шут и СанАнтонио ке ги победевме, еве сега само Илиевски колку толку се држи, има 12 коша
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
31-21 za шведкса . . . .


Едит : si pisal pred mene nekolku sekundi :D
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ејјјјјјјј од Шведска ке изгубиме 11 разлика сега губиме
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Леле и ова ли ке не снајде од ова се гледа колку голема екипа сме победивме 45 разлика и ајде мислиме готова работа а се виде и дома какви проблеми имавме со Шветска е ова е чиста аматерска работа
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Само Илиевски игра 15 коша до сега ама пак губиме над 10

Едит: уште една тројка на Илиески 18 коша
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
43-36 за Шведска ајде белки ке се вратиме во игра треба малку акции а не се на шут да се надеваме
 
F

fantomX

Гостин
Лелеее, и да ја победиме Шведска, џабе ќе играме во Менорка со Израел и БиХ, најверојатно. Па само на домашен терен, и САД да ни дојдат ќе ги победиме, а надвор од Македонија, ништо
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Мизерни сме, убаво реков јас, после Пеце Потоп! Пеце можеше сам да победува екипи како Украина, Полска и Словенија, а види сега идиотиве неможат да победат една аматерска репрезентација од калибарот на Шведска
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Не ми е јасно што го форсира овој Тасов, заедно со Вилкинсон најслаб поединец во репрезентацијата, и дефинитивно не е играч кој може да игра големи натпревари и е целосно надвор од форма, сега на 1 разлика за нас, прави фаул и им даде три слободни на Швеѓаните
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Гечевски,Илиевски и Антич одлично играат како што слушам другите се под своите можности и губат многу топки но како и да е одиме во Менорка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom