Кошаркарска репрезентација на Македонија

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ke dobijam gratis karta :D:D ke ti ja platam samo da mi nabavis moze ?
Чим ти вети, значи ке ја добиеш гратис, само има мал проблем, не се знае дали ке се игра во Јане Сандански, а ако се игра тука, Аеродромка 100% ти наоѓа карта
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Чим ти вети, значи ке ја добиеш гратис, само има мал проблем, не се знае дали ке се игра во Јане Сандански, а ако се игра тука, Аеродромка 100% ти наоѓа карта
Ej sega da ne izleze ne se znaeme i nema da bidam korekten i ako se igra vo Gradski Park a ako jas ne najdam ili ne poracam karti ovde da mi donesat vo Strumica ke zamolam nekoj od vas dvucjata da mi kupi pa jas vo Skopje ke mu gi platam

Hey AERODROMKA-RADICAL iskreno fala za se
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Не забегувајте од темата!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Македонија ја совлада Данска со 77:53 во меч од 1. коло на Вивател Купот, кој се игра во Софија. Нашите кошаркари одиграа слабо во првото полувреме, за во вторите 20 минути да го декласираат противникот и на крајот да слават убедлива победа.
Златко Гоцевски, со 15 поени, ја предводеше листата на стрелците на Македонија, во која имаше 5 играчи со двоцифрен број на поени

МАКЕДОНИЈА – ДАНСКА 77:53
Резултат по четвртини: 15:18; 13:14; 22:10; 27:11.

МАКЕДОНИЈА: В. Стефанов 12, Богоев 1, Тачи 4, Грнчаров, Петровски 6, Р. Стефанов 11, Тасовски 10, Гоцевски 15, Трајковски, Аврамовски 11, Ѓуроски 5, Самарџиски 2.
Селектор: Јовица Арсиќ.

http://www.basketball.org.mk/novost.asp?id=976
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Сме изгубиле од Грузија
Грузија- Македонија 86:82 (16:24, 30:12, 13:23, 27:23)
Македонија: Врбица Стефанов 20, Златко Гоцевски 15, Ефтим
Богоев 13
Заза Пашулија 39 коша не растурил последните 10 минути

Вчера Грузија изгуби 25 разлика од Бугарија
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ne mi e jasno kako moze da izgubime od GRUZIJA .. Pa kako ke ja pobedime BUgraija ?
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Сте слушнале ли за некој кошаркар од Македонија не му го слушнав името играл за Србија сега на светското стенале шампиони мислам плејмејкер бил
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Сте слушнале ли за некој кошаркар од Македонија не му го слушнав името играл за Србија сега на светското стенале шампиони мислам плејмејкер бил
Да не е Зивчевиќ? Ама мислам дека не е плејмејкер, дека игра на двојка. И да не е тој, Македонија треба да плаче што испушти таков играч, а на татко му предваникот све да му е*ам продадено. Го мразев додека играше, а после тоа што го направи син му србин, уште повеќе
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Да не е Зивчевиќ? Ама мислам дека не е плејмејкер, дека игра на двојка. И да не е тој, Македонија треба да плаче што испушти таков играч, а на татко му предваникот све да му е*ам продадено. Го мразев додека играше, а после тоа што го направи син му србин, уште повеќе
abe radikal so srbija bar ke vidi nesto a so nasive be sto ke vidi GRUZUJA DA GUBAT MORONI I SME IMALE REPREZENTACIJA ZA NA EVROPSKO EEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
abe radikal so srbija bar ke vidi nesto a so nasive be sto ke vidi GRUZUJA DA GUBAT MORONI I SME IMALE REPREZENTACIJA ZA NA EVROPSKO EEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Точно дека ке види, ама од такви предавници се спуштаме се пониско и пониско. Луковски, Зивчевиќ.... се пример за помладите генерации и наместо да се борат за место во МКД репрезентација, тие ќе сонуваат да отидат во Србија (или било која репрезентација) за да можат да видат нешто.

Самарџиски го почитувам многу од тие причини. Имаше шанса да игра за Србија дури и му плаќаа за да игра, но тој се реши да остане Македонец и тоа мислам дека никогаш не треба да му се заборави
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Точно дека ке види, ама од такви предавници се спуштаме се пониско и пониско. Луковски, Зивчевиќ.... се пример за помладите генерации и наместо да се борат за место во МКД репрезентација, тие ќе сонуваат да отидат во Србија (или било која репрезентација) за да можат да видат нешто.

Самарџиски го почитувам многу од тие причини. Имаше шанса да игра за Србија дури и му плаќаа за да игра, но тој се реши да остане Македонец и тоа мислам дека никогаш не треба да му се заборави
nema da mu se zaboravi na Samardziski od pocetokot koga nejkese da igra on za reprezentacija i koga mu rekoa deka ke go suspediraat
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Сме изгубиле и од Бугарија 79-69
На почетокот ни заводиле 27-5 на полувреме било 41-30
кај нас подобар бил Ристе Стефанов
Не знам зошто не отидоа Илиевски Димитровски и Антич не ми држи тоа не биле спремни можеа барем по 5 минути да изиграат
А знае ли некој зошто го нема Гечевски
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Македонија заврши на 3. место на Вивател Купот, кој се одигра во Софија. Во дуелот од последното 3. коло избраниците на Јовица Арсиќ се поразени од домаќинот Бугарија со 69:79.
Бугарите беа подобри само во 1. четвртина, која ја добија убедливо. Потоа следуваше далеку подобра игра на нашиот тим, кој успеа да ја намали негативата на 9 поени, но судиите, со неколку неточни одлуки успеаја да му помогнат на домаќинот, кој тоа го искористи и успеа да ја задржи предноста до самиот крај.
Ристе Стефанов беше прво име во редовите на нашата репрезентација со 21 поен, Предраг Самарџиски одигра одлично 2. полувреме и на крајот заврши со 18.

http://www.basketball.org.mk/novost.asp?id=980
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Az bjh na macha i nito va6ij, nito na6ij otbor ne igraha na nai-goljmoto si nivo.Kolkoto do sadiite te si svireha dobre.
Прво ако сакаш уште да пишуваш на форум: научи се да пишуваш македонски!

Второ: Ова е далеку од првиот состав кој го има Македонија. Од прв тим: тука е само Врбица... останатите кој резерви кој воопшто не се во репрезентација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom