Кошаркарска репрезентација на Македонија

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Естонија и Шведска, мислам
Точно. Двокружен систем што почнува во средината на Август. Само првиот во групата оди на разигрување во кое ќе учествуваат уште три репрезентации и ке се игра во Шпанија. Само еден од сите овие ке се пласира
 
F

fantomX

Гостин
Е, каква шенса имавме во групата, а сепак Португалија се пласира
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Шведска не се за потценуванје ги победија на бугарите и дома и во гости со по 20 разлика а ние не сме нешто ептен над бугарите
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
SO OVOJ SOSTAV MOZE DA ODIME DO E.P



PG VRBICA STEFANOV
SG VLATKO ILIEVSKI
SF DIMCE TASOVSKI
PF ZLATKO GOCEVSKI (ILI PERO ANTIC)
C TODOR GECEVSKI
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
PG VRBICA STEFANOV
SG VLATKO ILIEVSKI
SF DIMCE TASOVSKI
PF WILKINSON ne zaboravajte go prekrasen igrac e
C TODOR GECEVSKI
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Од кад езнаеш ти дека јас седам и не навивам? Па нели вие сте наввиачка група која е треба да е организирана, што очекуваш од мене кој е дојден сам или со двајца тројца другари, јас да почнам да водам и да пееам? хаха Е ставрно сте смешни и вистина е едека немате национално чуство чим против една Србија која не ен признава како народ и црква и др. ни еднаш не викнавте македонија. нема повеќе што да се додаде.

П.С. истата критика е и до другите навивачки групи кои не дојдоа во сала да ја бодрат репрезентацијата.
nie vo sala otidove kako gledaci nas nikoj od kfm ne ne pokani kako oficijalni navivaci da navivame! sto imam jas da vikam odak i nie bevme 5 ja radilam i uste eden drugar i dve devojcinja pa nie da ne sakas da pocneme da vikame!!!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Mislam deka krajno vreme e da se zberete site najdobrni navivacki grupi kako : Ckembari-Aerodrom Family-City Park Boys-Komiti-Ajduci i ako zaboraviv nekoj ..Da se zberete site zaedno i da dokazete deka ima koj da ja bodri MAKEDONSKATA REPREZENTACIJA
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Mislam deka krajno vreme e da se zberete site najdobrni navivacki grupi kako : Ckembari-Aerodrom Family-City Park Boys-Komiti-Ajduci i ako zaboraviv nekoj ..Da se zberete site zaedno i da dokazete deka ima koj da ja bodri MAKEDONSKATA REPREZENTACIJA
Па тоа се сите навивачки групи. Види кога може една Хрватска да не биде бодрена од Торцида (една од најдобрите навивачки грпи на Балканот) зашто да мора Македонија да биде бодрена од сите. Искрено ми фали тоа што не игра Македонија во нашата сала, зашто тука стално имало огромна посетеност и скоро секогаш со исклучок на големите велесили (Италија и Русија) Македонија победувала
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
vrba
ilievski
tasovski
antic gocevski
gecevski

dobro bi bilo i zora i bocevski da doprinesat nesto za rep. pri kraj na karijera koga sme veke tolku blisku do spania
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Karadzoski i Darko Sokolov se prvite koj dobile blgadarnici i zaminale od Reprezentacijata ...
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
PG CVETKOV
SG NIKOLOV
SF TASOVKSI
PF ZETOV
C SOKOLOV ( TOMCETO OD STRUMICA 2005)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Sweden izgubila 79 : 62 e sega razmislete jas mislam deka sme podobri od Bugarite a ? A plus Bugarite igrale i bez najdobriote nivni igrac Filip Videnov stigna do ubedliva pobeda .. !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom