Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
18 јули 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Зошто да не споредам 4 со 5 слицни позиции се и плус Вилкинсон во арис повремено играше 5ка.Може не е подобар од Стак ама тука се негде.Сум го гледал на три утакмици и изиграл фантастично.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Бидејќи не се разбирам од навивачки групи, би сакал да си прашам:
Зошто да ве вика КФМ и да плати за тоа?
Јес да ви даде карти, ама да плаќа? Репрезентација е бе луѓе!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
epa zasto tapanot nie sto go imame kupeno da go koristime za reprezentracija za 16 god!! komitite i cpb dobivaa avtobusi za sekoe gostuvanje za reprezentacija na kfm togas ne im trebavme a sega koga jaceto im e na gzot family e neeeeeee
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Еве го синот на Мајмунот.Детево е споро и врска нема.Го имам гледано,не дека го мразам заради татко му:nesum:
Остајте го детево нека се развива. Татко му беше сосема солиден кошаркар, кој се сеќава, така да малиов сигурно има кошаркарски ген. Тек има 15 години побогу, па вака ние константно упропастуваме било какви таленти. Плус, Нино Миленковиќ ми е школски другар, и сигурен сум дека не го викнал клинецов само затоа што татко му бил Јорданчо.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
А кој рече дека го викнале за репезентација заради татко му???
Ја напишав дека го имам гледано како игра на повише утакмици,а башка ми е у маало и го знам каков е.Не дека нема талент може и ја претерав ама многу е спор.Според мене има само добар шут и ништо друго:toe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Navivavme a ti ako bese u sala ke znae za sto zboram!!!! peevma JOCO MAJMUNEEEEEEEEEEEE:baeh: , i majmunceto alis ja svrkavme. a za vo petok ako si plati KFM moze i ke se naviva!!!
Многу јако навивање направивте, еднаш викнавте јоцо мајмуне и свиркавте од мајмунчето алис. Тоа за вас е навивање?
катастрофа сте одма да ви кажам. Колку и да навивам за МЗТ репрезентација си е репрезентација тоа е нешто национално и свето. Но изгледа и вие сте како и дртугите навивачки групи без национално чуство.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Еј луѓе се работи за репрезентација,не се работи за лични интереси.Размислете прво!!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Koga se naviva za reprezentacija navivame site za reprezentacija a ne odime tamu da go isvirkuvame MAJMUNOT
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Koga se naviva za reprezentacija navivame site za reprezentacija a ne odime tamu da go isvirkuvame MAJMUNOT
така си е дете!!мајмунот е минато.На мене ме забо*ле за мајмунот:tapp:.ако навиваме за репрезентација да навиваме!!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Многу јако навивање направивте, еднаш викнавте јоцо мајмуне и свиркавте од мајмунчето алис. Тоа за вас е навивање?
катастрофа сте одма да ви кажам. Колку и да навивам за МЗТ репрезентација си е репрезентација тоа е нешто национално и свето. Но изгледа и вие сте како и дртугите навивачки групи без национално чуство.
Нема тука национално чувство. Лично секој ке си навива за Македонија а Фемили нема да навива, затоашто ни ја земаа репрезентацијата од „Јане Сандански„ за СРВ и Комити има карти и автобуси а Фемили никој не ги ни перцепира и сакате да одиме да навиваме? Кој сака, слободно може да си оди да навива, има две други навивачки групи, нека се приклучи кон нив. Кога се играче во Јане Сандански немаше иглра кај да падне од НАВИВАЧИ а не од гледачи, гледајте ги касетите уназад кога се играло тука и ке видите, гледајте со Словенија во Парк, кој ја крена атмосферата и сега никој не ги рецка Фемили и сакаш да наививам за Хаџибулиќ и остали на пријателска утакмица со осумнасети состав на Србија?

А ти ако си толку патриот што не навиваше ти а? Што не навивавте сите останати 500 души во сала? Или вие сте за фини нешта не сакате да си трошите гласот? Сакате само сеир да грабате и па уште ти ке ми кажуваш зашто јас не сум навивал. Да јас почнав по Јоцо Мајмуне да викам и само тоа ми дојде и ниту еднаш не ми дојде да викнам Македонија и дури и сакав да изгубиме. Зашто? За да почнат да летаат од онаа екипа оние таканаречени кошаркари кои неможат да дадат по 5 поени во нашево првенство а се земени таму да седат покрај Врбица и остнатите.

Пари нека зема кој што сака, ама да дознаам дека земал пари некој и да ми каже да одам да навивам за репрезентација под негова закрила, под закрила на навивачката група која ја претставува, ке си го прашам. Никогаш не сум земал пари ниту пак ке земам пари за да навивам. Навивам само за Македонија и за Мзт Скопје, ни за Барса, ни за Реал, Милан, Интер, Манчестер... и навивам од СРЦЕ, навивам зашто го сакам тоа, а не за пари, не за слава. Јас неможам да ве сватам вас, какви навивачи се нарекувате, седиш на страна и гледаш утакмица и крај ти ми солиш памет како и што сум требал да направам.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Koga se naviva za reprezentacija navivame site za reprezentacija a ne odime tamu da go isvirkuvame MAJMUNOT
Незнам чедо, колку си ти упатен, ама ако ја победевме Босна во последната утакмица ке влезеве на Европско. водевме и била договорена да ни ја пуштат. Мајмунот се скарал со селекторот на Босна на полувреме и овој се накурчил и ги запнал своите играчи. Значи, заради мајмнуот ние не се пласиравме.

А кога ке ја додадеме омразата кон него што ја имам јас, а богами и тие што беа околу мене, веке 15тина години, ке викам што сакам и на кого сакам, посебно на Мајмунот.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Давитков е најголемиот виновник што не се пласиравме ја гледав утакмицата во Софија бевме трагични човекот не знаешеда викне тајмаут само си гледаше како не прават лом публиката го отепа од пцуење да викне тајмаут но тој си немаше гајле
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Нема тука национално чувство. Лично секој ке си навива за Македонија а Фемили нема да навива, затоашто ни ја земаа репрезентацијата од „Јане Сандански„ за СРВ и Комити има карти и автобуси а Фемили никој не ги ни перцепира и сакате да одиме да навиваме? Кој сака, слободно може да си оди да навива, има две други навивачки групи, нека се приклучи кон нив. Кога се играче во Јане Сандански немаше иглра кај да падне од НАВИВАЧИ а не од гледачи, гледајте ги касетите уназад кога се играло тука и ке видите, гледајте со Словенија во Парк, кој ја крена атмосферата и сега никој не ги рецка Фемили и сакаш да наививам за Хаџибулиќ и остали на пријателска утакмица со осумнасети состав на Србија?

А ти ако си толку патриот што не навиваше ти а? Што не навивавте сите останати 500 души во сала? Или вие сте за фини нешта не сакате да си трошите гласот? Сакате само сеир да грабате и па уште ти ке ми кажуваш зашто јас не сум навивал. Да јас почнав по Јоцо Мајмуне да викам и само тоа ми дојде и ниту еднаш не ми дојде да викнам Македонија и дури и сакав да изгубиме. Зашто? За да почнат да летаат од онаа екипа оние таканаречени кошаркари кои неможат да дадат по 5 поени во нашево првенство а се земени таму да седат покрај Врбица и остнатите.

Пари нека зема кој што сака, ама да дознаам дека земал пари некој и да ми каже да одам да навивам за репрезентација под негова закрила, под закрила на навивачката група која ја претставува, ке си го прашам. Никогаш не сум земал пари ниту пак ке земам пари за да навивам. Навивам само за Македонија и за Мзт Скопје, ни за Барса, ни за Реал, Милан, Интер, Манчестер... и навивам од СРЦЕ, навивам зашто го сакам тоа, а не за пари, не за слава. Јас неможам да ве сватам вас, какви навивачи се нарекувате, седиш на страна и гледаш утакмица и крај ти ми солиш памет како и што сум требал да направам.

Од кад езнаеш ти дека јас седам и не навивам? Па нели вие сте наввиачка група која е треба да е организирана, што очекуваш од мене кој е дојден сам или со двајца тројца другари, јас да почнам да водам и да пееам? хаха Е ставрно сте смешни и вистина е едека немате национално чуство чим против една Србија која не ен признава како народ и црква и др. ни еднаш не викнавте македонија. нема повеќе што да се додаде.

П.С. истата критика е и до другите навивачки групи кои не дојдоа во сала да ја бодрат репрезентацијата.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Од кад езнаеш ти дека јас седам и не навивам? Па нели вие сте наввиачка група која е треба да е организирана, што очекуваш од мене кој е дојден сам или со двајца тројца другари, јас да почнам да водам и да пееам? хаха Е ставрно сте смешни и вистина е едека немате национално чуство чим против една Србија која не ен признава како народ и црква и др. ни еднаш не викнавте македонија. нема повеќе што да се додаде.

П.С. истата критика е и до другите навивачки групи кои не дојдоа во сала да ја бодрат репрезентацијата.
ВИкна ли ти еднаш Македонија? Кога ке викне еден сите стануваат. А од каде знам? Зашто знам дека никој не викна и не стана да навива цела утакмица. А ние како Фемили не бевме дојдени организирано, туку си дојдовме онака и се најдовме во сала а се на се бевме 10 души, значи истко како што си бил ти со другарите, така сум бил и јас, затоа немој да ми се правиш којзнае колкав патриот и уште помалку немој да ми кажуваш мене колкав патриот сум.

А за навивањето на Фемили за репрезентацијата имаш на повеќе теми образложено. А за што навивач си ти, се гледа по тоа што седиш на страна кога игра Мзт а навиваш за него. Или ти си дечко од големото добро утро па срам ти е да навиваш а? Презирам такви фраери како тебе, а па уште кога некој, позер како тебе, ке ми кажува како требало да се навива, ми се сере одма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom