Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Браво за Македонија! Атмосферата внатре во сала беше фантастична, а сега гледам реприза на А1 и можам да кажам дека ама баш ништо не е доловено како што беше во живо таму. :)

Сосема заслужено влегуваме на ЕП!

 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Браво за Македонија! Атмосферата внатре во сала беше фантастична, а сега гледам реприза на А1 и можам да кажам дека ама баш ништо не е доловено како што беше во живо таму. :)

Сосема заслужено влегуваме на ЕП!


Па ја на сите им кажав дека не е иста атмосферата али кој ме рецка ... Увек на форумов за кошарка не ме рецкале . ..
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Како можеш да споредуваш атмосфера на Партизан и Македонија!? Ако гледаме така тогаш и Србија кога игра нема атмосфера како кога игра Партизан и дали тоа значи дека не ги бива!? Па ако играат МЗТ или Работнички во Евро Лига сигурен сум дека атмосферата ќе биде 10 пати подобра од денешнава, но за жал не играат, а тешко дека во овој милениум и ќе заиграат...

На крај, да ти го мочам партизан, па и звезда...
:zver: за ова со партизан и остали, преку она ми е од читање како сите се палат на тоа навивање, ко да се толку одушевени па може и се спремни да им го :drk: на сите партизановци ... ц ц ц ц ц ц ц
слободно нека се иселат ако им е толку ќеиф , тука се зборува за МАКЕДОНИЈА и она што вчера го видов барем јас во салата беше БЕСЦЕНЕТО ... единствено ни фалат повеќе вакви моменти па навивањето наше ќе го слушнат долу во Јапонија ако треба ...
За мечот вчера единствено честитки и се надевам на победа и во Босна за да извлечеме некако прво место за полесна (ако така може да се каже) ждрепка за групите во Литванија ... ДА ДА ДА ИДЕМЕ НА ЕВРОПСКО ВГОДИНА :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Поздрав
 
М

Мартин`

Гостин
Како можеш да споредуваш атмосфера на Партизан и Македонија!? Ако гледаме така тогаш и Србија кога игра нема атмосфера како кога игра Партизан и дали тоа значи дека не ги бива!? Па ако играат МЗТ или Работнички во Евро Лига сигурен сум дека атмосферата ќе биде 10 пати подобра од денешнава, но за жал не играат, а тешко дека во овој милениум и ќе заиграат...

Друга работа, зарем очекуваш да има навивање на ФК Работнички против Ливерпул кога од 22 000 публика, 21 900 не беа навивачи на Работнички, а од тие 21 900, 70% беа вон Скопје!?

На крај, да ти го мочам партизан, па и звезда...
Добро стварно атмосферата не беше како што треба на сала со 7.000 седишта мора и може да биде многу подобра. Да не претерам ама во Велес најчесто се играа репрезентативни натпревари во ракомет дури и пријателски и се правеше многу подобра атмосфера едноставно во сала цело време се навиваше цел натпревар, дури и кога беше јуниор лигата Снупи кога играше правевме подобра атмосфера отколку што имаше воопшто на сите 4 утакмици на нашава репрезентација во кошарка.

И се гледа дека фали барем една навивачка група која што ќе дојде со македонски знамиња, шалови и слично а не со нивни друго е кога цела утакмица ќе има навивачка група со тапани и слични работи да ја води утакмицата, пак ќе речам не прајте споредба со Србија и Гробари зошто вториве се болни по клубот и како што знам не навиваат организирано за репрезентација.

И немора како мршојадци да се нафрлате на членот што рече дека не е тоа навивање какво што треба да биде, не беше лошо ама треба многу подобро со дигитални апарати на утакмица и со пиење сокови и јадење чипс не се навива видете ги снимките од преносот колку такви има .. инаку секоја чест за оние што искрено навиваат а не како на наптреварот со Босна седнал зад мене еден шминкер ја навивам ми вика полека малце неможам да гледам нека пушат .!. таквите ..
 
M

Mario Gómez

Гостин
И молете се другата година да нема повреди,откази или нешто трето од него.
Мислам дека овој е подруг од другите натурализирани играчи, игра со срце, по борбен е од било кој наш играч, оди бескромпомисно во дуел, се жртвува за секоја топка, за европското ќе биде тука 100%, не е будала да игра за квалификации а да го пропушти првенството, плус знаеме дека одлично изиграно првенство му дава шанси за подобар договор или клуб. Сеа треба Перо да го шетне малу низ град, да му најде џенска и да си останит тука заувјек.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Сега Британците имаат уште 2 а ние уште 1 утакмица до крајот па се надеваме дека од овие 2 најмалку 1 да изгубат а ние да ги тепаме Босна и со тоа да влеземе како први :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Добро стварно атмосферата не беше како што треба на сала со 7.000 седишта мора и може да биде многу подобра. Да не претерам ама во Велес најчесто се играа репрезентативни натпревари во ракомет дури и пријателски и се правеше многу подобра атмосфера едноставно во сала цело време се навиваше цел натпревар, дури и кога беше јуниор лигата Снупи кога играше правевме подобра атмосфера отколку што имаше воопшто на сите 4 утакмици на нашава репрезентација во кошарка.

И се гледа дека фали барем една навивачка група која што ќе дојде со македонски знамиња, шалови и слично а не со нивни друго е кога цела утакмица ќе има навивачка група со тапани и слични работи да ја води утакмицата, пак ќе речам не прајте споредба со Србија и Гробари зошто вториве се болни по клубот и како што знам не навиваат организирано за репрезентација.

И немора како мршојадци да се нафрлате на членот што рече дека не е тоа навивање какво што треба да биде, не беше лошо ама треба многу подобро со дигитални апарати на утакмица и со пиење сокови и јадење чипс не се навива видете ги снимките од преносот колку такви има .. инаку секоја чест за оние што искрено навиваат а не како на наптреварот со Босна седнал зад мене еден шминкер ја навивам ми вика полека малце неможам да гледам нека пушат .!. таквите ..
Зошто си кењатор ? Може да објасниш барем ?
Зашо вие од провинција се праите дека сте подобри од нас Скопјаништата и ред други работи. Како кај нас немало атмосфера, не сме знаеле да напраиме. Ете вие пошто сте многу јаки, организирани што не дојдовте? Ви забрани некој? Собери се од твое маало дојди зафати еден дел од трибината стани и певај кој ти брани. Најлесно е дома да се седи и да се кења, сите стручњаци. Да се ежиш на секој кош и секоја песна и скандирање не е мала работа. Ти од дома пифцето прчинела и кењанела, најлесно е.

Еве ти како многу упатен човек во работите, ајде те молам просветли ме што е нејасно во делот со чипсот, сладоледот, соковите и дигиталките ?
Си бил ли во друга држава на натпревар некаков ? Не мора ни да си бил, на телевзија ќе забележиш. Ако не па да умреме ние таму 4 саата у сала за тебе да ти изгледа убаво на телевизија може ? Сум излегол од дома у 6 саат за да стигнам у сала у 7 саат за да влезам да фатам место. Што сме ние офци у натре ? Ма дај молимте, разбуди се, соземи се, отрезни се што сакаш праи само немој вакви коментари молимте.
Ние не сме чинеле вие просветители.

Не ни мора да има навивачка група. Се знае кој се песните 2-3 песни и се вртат цело време и крај. Не може некој да ми се качи на шипка да ми го дрви што да пеам и кога. Ако идам за клуб да пеам ако сум у некоја група ок, ама вака не мора сум отишол баскет да гледам. Не се сите фанови на Македонија у салата.
 
М

Мартин`

Гостин
Си кажав што како погоре немора веќе да ти реплицирам, имам многу пати повеќе одено на утакмица така да не седам дома пред тв и само да коментирам кога можам јас цел ден да изгубам цел ден за утакмица и да дојдам од друг град и да се враќам во 4 саатот ноќеска.. не гледам тебе што проблем ти е што си дошол од 7 саат за утакмица лелел се скапа од чекање а од 8 ја затвараат салата дури 1 саат си чекал.



Сите три првопласирани репрезентации одат директно значи најверојатно тоа ќе бидат Црна Гора (А), Велика Британија или Македонија (Б), Белгија (Ц) а второпласирани во групите исто така кои одат директно најверојатно ќе бидат Израел (А) моментално има 64+ или Македонија / ВБ (Б) моментално имаат 85+ и 18+ инаку треба да бидат подобри од Ц кош разлика второпласираните (А,Б) а второпласирана е Полска +31 така да сигурно одиме дури може и да им ја пуштиме на Босна секако со минимална разлика.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Си кажав што како погоре немора веќе да ти реплицирам, имам многу пати повеќе одено на утакмица така да не седам дома пред тв и само да коментирам кога можам јас цел ден да изгубам цел ден за утакмица и да дојдам од друг град и да се враќам во 4 саатот ноќеска.. не гледам тебе што проблем ти е што си дошол од 7 саат за утакмица лелел се скапа од чекање а од 8 ја затвараат салата дури 1 саат си чекал.
Добро бе се тоа разбирам еве. Ама зашо мора одма со негативно не било добро, од толкав град толку народ да не знаело да се напраи.
Ти реков поштено, дојди следен пат ти напраи атмосфера па ќе може да разговараме.
А не вака, го остаивме сите вчера таму гласот у сала ти и уште некој исфрустрирани момци сте се нашле и ајде не ви чинело.
Не мора одма со плукање, колку е толку, напраивме нешто. Ти што напраи од дома, придонесе ?
Кога ќе напраиш нешто кажи, ќе видиме ќе те наградиме.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Сликата на БО со македонското знаме, ако дојде некој до неа, одма да ја стави.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
О зошто ли го имаме тој глуп менталитет? :(

Кај нас очигледно неможе да помине успех без алкохол... па за шест дена играат против Босна нагости, а вчера повеќе од половина играчи (читај првотимци) беа камен пијани во клубот Хавана.

Разбирам се, имаат право да се радуваат и се тоа... ама до оваа мера со повраќања и остали грдосии нема смисла. Ебати спортистите.

Инаку, од моабетот шо го напраив со Бо... рече дека ќе игра за нас до завршување на ЕП, после тешко.
 
М

Мартин`

Гостин
Добро бе се тоа разбирам еве. Ама зашо мора одма со негативно не било добро, од толкав град толку народ да не знаело да се напраи.
Ти реков поштено, дојди следен пат ти напраи атмосфера па ќе може да разговараме.
А не вака, го остаивме сите вчера таму гласот у сала ти и уште некој исфрустрирани момци сте се нашле и ајде не ви чинело.
Не мора одма со плукање, колку е толку, напраивме нешто. Ти што напраи од дома, придонесе ?
Кога ќе напраиш нешто кажи, ќе видиме ќе те наградиме.
А ти го прочита мојот пост или само онака да плукаш колку да се рече веднаш, прочитај го одново што напишав после кажувај што како реков дека не беше лошо но може и мора да биде уште подобро ако те мрзи да читаш тоа е веќе друго. Ќе придонесов како и секој натпревар да можев да купам карти кога веќе беа продадени, ок .. и јас бев на натпреварот со Босна и Украина па не викам дека атмосферата беше којзнае што и да се фалам како сум навивал.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
О зошто ли го имаме тој глуп менталитет? :(

Кај нас очигледно неможе да помине успех без алкохол... па за шест дена играат против Босна нагости, а вчера повеќе од половина играчи (читај првотимци) беа камен пијани во клубот Хавана.

Разбирам се, имаат право да се радуваат и се тоа... ама до оваа мера со повраќања и остали грдосии нема смисла. Ебати спортистите.

Инаку, од моабетот шо го напраив со Бо... рече дека ќе игра за нас до завршување на ЕП, после тешко.
Знаев дека ќе биде така, јбг такви сме си ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom