Кочани - најчисто место :)

Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Ај и ја да прашам кога започнува панагурот оваа година во Кочани?
 
P

parvati

Гостин
Па најчист ке ви е кд док требите ориз ваљда и ги метете улице. Кочани е мало стани падни ридесто градче сс убаф предел и езеро што истотакој се вика Градче : )
Kочани ти е јапанска инвесиција за ориз на Балкан. Тамо се дила на црно и бело сфакакаф вид на бел ориз увезен од јапански семке.
Дали е тачно дека прф пут е увезен ориз директно од Јапан ептен одамна и тој некој старац у бастум ги скрија семке од ориз. Ја сам чуја за овј оризарски мит, легенда ли што ли е (ебем ли га).
И да, кочанчанке имаф најтфрд кочан дигнат гз од сфи македонке, затој што билдаф ги гзни мускули од идење надоле наогре. У ваш град има преко пеес Гармиш Партен Кирхен улице.
Поздраф Нездраф.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Да не знае некој контакт да ми даде од некој тревкар од Кочани, што прави чаеви и сл. Стојан се викал и живеел во зградата над трговскиот, ете толку знам. Па ако знае некој за кој ќовек зборам нека каже како да го контактирам пошто ми треба еден чај да ми направи.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Момци јас да прашам дали е точно дивлје јагоде настапувале на 12ти Јули во вашиот град, дали е точно и во кој клуб или место ?
 
Член од
16 април 2013
Мислења
81
Поени од реакции
55
Момци јас да прашам дали е точно дивлје јагоде настапувале на 12ти Јули во вашиот град, дали е точно и во кој клуб или место ?
tocno bese toa u diskoto Aqua kaj bazento... inace do sega dovagaa Divilje jagode, sasa kovacevic, amadeus band, alen islamovic, ana nikolic i sega se zbore nesto aca lukas ke dovaga :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Vistina vo Kocani ima mnogu tepacki ? Jas znam deka ima eden pogolem kriminalec od tamu i deka opsto imalo dosta kriminal i reketiranje. Detonator dzabe ne bidna...
 
Член од
16 април 2013
Мислења
81
Поени од реакции
55
Vistina vo Kocani ima mnogu tepacki ? Jas znam deka ima eden pogolem kriminalec od tamu i deka opsto imalo dosta kriminal i reketiranje. Detonator dzabe ne bidna...
tocno e toa, toa deka detonator imas imase... tie so pravea kriminal i reketiranje gi fanaa i se osudeni na zatvor nekoi ima i dozivoten zatvor. nema tepacke sega mirno e se da ne te laze nekoj.. letnoto disko veke e zatvoreno pocnuva sezonata u Pulse! pozz se najdobro
 

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
Сум слушнала дека во Кочани има некоја приватна клиника за испитување на алеригии? Некој да има информација некаква?
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
30
има .. близу плоштадот е .. 50 метри понадолу од плоштадот ...
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
30
ај ќе поминам утре до таму и ќе ти пишам инфо за лабараторијата ....
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Кои се најдобрите хотели за преноќување во Кочани и Виница?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom