Косово се самопрогласи за независно, пукотници на прославата во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Moram da stavam komentar.
Ova sto se sluci deneska e K A T A S T R O F A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uste ednas pokazaa albancite (siptaritre) deka oruzjeto im e vo genot ili vo pogresnoto domasno vospituvanje dokolku nekoj od niv go ima!
Do koga ke se tolerira vakvoto nivno odnesuvanje ne mi e navistina jasno.
Sto treba da napravat za da prevzeme nesto policijata, koja e najmalku vinovna zosto nema naredbi.
Nekoj kopilinja ubija policajci vo tanusevci, nisto :(
Bidete si ALBANCI (sto kur ovde drugo sakate) ali koj vi dade za pravo da ja remetite cela drzava, toa oruzjeto u gz da si go stajte. Pa kolku samo luge sami si potepavte na toa vasite svadbi?
DOSTA BRE DOSTA EJ!!!!!!
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
не го мешајте Љубе во муабетов..се покажа 2001..матејче и тетовското кале..отповика акција во полн замав...пиончето на Љубчо..леле греота
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
не го мешајте Љубе во муабетов..се покажа 2001..матејче и тетовското кале..отповика акција во полн замав...пиончето на Љубчо..леле греота
А ти кој си да го ставаш Љубе во уста што имаш ти направено за Македонија тој гние заради таа Македонија веке 4 години а ти се најде да се правиш паметан за греота си па и патриот ми се правиш:nesvest:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
А ти кој си да го ставаш Љубе во уста што имаш ти направено за Македонија тој гние заради таа Македонија веке 4 години а ти се најде да се правиш паметан за греота си па и патриот ми се правиш:nesvest:
A ти па кој си за да му реплизираш на Македонцки ? Што имаш направено за форумов ?

Бог да чува.:uvo:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Abe ne se karajte megjusebno... makedonci sme ebago. I Ljube e takov. Ne go plukajte.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Makedonski e izrod albanofil sto go plukaa najgolemiot makedonski sin Brat Ljube a isto vremeno lizi gzz na amerika i na albancite.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Stana tova koeto se ochekvuvashe. Sega ke vidim kakvi ke sa posledstviata i dali Rusia she napravi neshto. Jal mi e za srbite, se pak sme pravoslavni :toe: . A ne moga da povervam che v Skopie sa streljali po ulicite. Nema li policijta da gi hvane? Bush reshi da napravi nova drzava i tova si e . . .
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Abe ne se karajte megjusebno... makedonci sme ebago. I Ljube e takov. Ne go plukajte.
Ја не сум македонец, па што ?

Makedonski e izrod albanofil sto go plukaa najgolemiot makedonski sin Brat Ljube a isto vremeno lizi gzz na amerika i na albancite.
Ник - Македонцки, а сепак албанофил ?

Stana tova koeto se ochekvuvashe. Sega ke vidim kakvi ke sa posledstviata i dali Rusia she napravi neshto. Jal mi e za srbite, se pak sme pravoslavni :toe: . A ne moga da povervam che v Skopie sa streljali po ulicite. Nema li policijta da gi hvane? Bush reshi da napravi nova drzava i tova si e . . .
Бугар, што па ти најде да се мешаш ?

пи.ес. Ајде доста со оф топиците.

/еxit.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
не го мешајте Љубе во муабетов..се покажа 2001..матејче и тетовското кале..отповика акција во полн замав...пиончето на Љубчо..леле греота
Гревота е да пишуваш такви работи за Љубе . Не верувам дека го познаваш , а и највероватно ова ти е кафански моабет. Јас го запознав на прва борбена линија , таму каде што немаше муда да дојде ниеден функционер посебно во таков лош момент кога он дојде, и ризикуваше живот за да даде една поддршка која многу значеше во тој момент. Со него беше и еден генерал , кој сиротиот немаше душа во него од страв ,и му мењавме пелени да не оди усран наоколу. Затоа немој , не е убаво за еден голем македонски син да пишуваш такви зборови. Тој човек немаше никакви споредни побуди да учествува во бојната. Имаше шанса да живее спокојно и да не го интересира ништо за МК , сепак он сега дреме во Хаг и е една жртва која мораше да падне да сега и јас и ти можеме да се допишуваме мирно овде , наместо да дремеме по шумите.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Stana tova koeto se ochekvuvashe. Sega ke vidim kakvi ke sa posledstviata i dali Rusia she napravi neshto. Jal mi e za srbite, se pak sme pravoslavni :toe: . A ne moga da povervam che v Skopie sa streljali po ulicite. Nema li policijta da gi hvane? Bush reshi da napravi nova drzava i tova si e . . .
da bush napravi nova drzava.. i? bulgaria napravi ciganska drzava pa so..
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.017
Поени од реакции
598
Не го мешајте братот пошто како прво не е тема то а како второ тој шо не го знај нека се качи глупости.Пишете за темата..
инаку во врска со темата.Мое мислење е дека се што се случува во моментов треба само да посматраме и ништо друго
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Колку само не сваќате дека со признавањето на Косово за независно почнува и планот на отцепување на западниот дел на Македонија. Дали тоа не го увидувате. Со која цел дојдоа 150000 избеглици од Косово во 1999 и земаа македонски пасоши. Не за да се сликаат по просториите на МВР. Имаат своја цел која ќе им се исполни. Можеби не за 2,3,4 години но ќе дојдат до крајот. Читам овде како некои се прават со сила слепи и не ја увидуваат целата ситуација која е настаната. Како може србите да не се браќа на македонците. Па кои се онда, албанците, Албанците. Дај преиспитајте си ги своите ставови и ставете прст на глава. Избројте до 10 пред да напишете уште некоја глупост
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom