Коронавирус (COVID-19)

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ми нема логика наеднаш да ги олабават меркиве, вака ќе испадне дека џабе се ебававме две недели.

Ама валда ради притисок од јавноста(фејсбук мамички), истото беше и кога плачеа за поригорозни мерки па преку ден ни ги закачија.

Константност нула.
 
Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
Јас пак ќе кажам, ако не му одговара на некој олабавувањето на полицискиот час, можи слободно до пролет 2021 да не излези од дома, никој со сила нема да го извади од дома
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ми нема логика наеднаш да ги олабават меркиве, вака ќе испадне дека џабе се ебававме две недели.

Ама валда ради притисок од јавноста(фејсбук мамички), истото беше и кога плачеа за поригорозни мерки па преку ден ни ги закачија.

Константност нула.
Елаборирај „наеднаш“.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Заеби епидемија, се спремаме за избори сега, ако собереме два и два со меркиве и со повиците за свикување на Собрание. Некој сака у целава психоза и збудаленост со короната да протне едни брзи избори во јуни-јули.
И ја би сакал брзи избори сега на нивно место, пред да ги стигнат економските последици. Веројатно мноинството граѓани имаат позитивно мислење моментално за како се справуваат со кризата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ми нема логика наеднаш да ги олабават меркиве, вака ќе испадне дека џабе се ебававме две недели.

Ама валда ради притисок од јавноста(фејсбук мамички), истото беше и кога плачеа за поригорозни мерки па преку ден ни ги закачија.

Константност нула.
Како нема бајрам долази мора тоа да се зголеми поличиски час
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Заеби епидемија, се спремаме за избори сега, ако собереме два и два со меркиве и со повиците за свикување на Собрание. Некој сака у целава психоза и збудаленост со короната да протне едни брзи избори во јуни-јули.
А мислиш не, полтрониве од двете страни и од смртна постела ќе станат да гласаат, каква корона, башка типичен Зоки модел ќе биде тоа
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Како бе у очи пикот ( ) ние намалуваме рестрикции?
Некој не ебава суптилно или што е работава?


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Па не знам како го толкуваш пикот? Значи дали е пик на заразување или пик на регистрирање т.е. откривање на тие што пред недела-две се судриле со вирусот? Меѓу тие два пика има 7-10 дена отприлика. Инаку со локдауниве е каша попара, чисто политички ми изгледа! Тргна бран за порестриктивни мерки во јавноста и оп, Велигден заклучени. Им скисна на луѓето тоа, еве бујрум олабавување. Не сакам да мислам дека ова е сврзано со празнувањето на муслиманите :(
Инаку не дека и нашиве знаат колку има заболени и која стратегија ќе ја фураат. Стратегија е да се следи стратегијата на СЗО, толку!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сосема у право беа луѓето за тоа, не мора да плачете ко лично на вас да ви скратиле нешто. Никој нема да оди по 3 пати не се секирај.
Мисли си дека само еднаш ќе влегуваат. Како да не знаеш дека за една лижавка трчаат назад. :icon_lol:
Тоа е никако народот не можеа да ги отргнат од тие стари навики на пазарување ситници секој ден и правење гужви за непотребни работи по маркети. Две недели им го ускратија тоа и војна напрвија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И ја би сакал брзи избори сега на нивно место, пред да ги стигнат економските последици. Веројатно мноинството граѓани имаат позитивно мислење моментално за како се справуваат со кризата.
Тоа и е мислам цела работа, си видел некаде да се спомне Рекет овие два месеци?

@AlternativeF , ќе извиниш знам дека сме офтопик :oops:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003

Каков е тој расизам у случајов - баш ме интересира.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.576

Каков е тој расизам у случајов - баш ме интересира.
Расистички бидејќи се напади насочени кон човечката раса. Тоа што напаѓачот е човеколики не го прави човек
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
@teneke нема да сменат Шведска ништо.
Кажаа вчера дека очекуваат до 1 мај да има веќе 600.000 во Шведска што ќе го поминат вирусот ( експлицитно си кажаа дека бројките не се точни ) и дека во текот на мај очекуваат посилен колективен имунитет и тоа е тоа. :)

Јас имам стари комшии, садат цвеќиња два дена дека имаме сонце и температура од дури 15 степени, полни се со живот, иако се над 80. :)
Па, имаат уште за умирање, не е дека се старо им отиде. Ќе почекаат да ги исчистат сите.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Албанците искористија сега за Рамазан Бајрам олабавен полициски час, додека пак за Велигден за нас македонците немаше ова.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Елаборирај „наеднаш“.
Од денес за утре, на сред недела.

Што им фалеше да речат еве се намалува ширењето на болеста, од понеделник мерките ќе бидат овие и овие.

Кога се воведуваа беше разбирливо затоа што неможеш да предвидеш како се развива ситуацијата и што ќе биде за четири дена од денес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom