Коронавирус (COVID-19)

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.571
Албанците искористија сега за Рамазан Бајрам олабавен полициски час, додека пак за Велигден за нас македонците немаше ова.
Албанците кога те читаат: "Каков пољициски час бе?"
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Добро, не можат ли од влада да стават една страна каде ќе се излистани најновите и важечки мерки, на едно место. Па сега мора од медиуми да се информирам. Многу несериозно.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Добро, не можат ли од влада да стават една страна каде ќе се излистани најновите и важечки мерки, на едно место. Па сега мора од медиуми да се информирам. Многу несериозно.
Повели :)
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
720
Поени од реакции
1.537
Brojkite ke bea isti poradi toa sto kapacitetot za pravenje na testovi e do 700 najmnogu na den,do sega, e od utre mislam se vklucuva i MANU i mikrobioilogija za da se stigne do 1000 testovi na den i voedno da se napravi nivniot pik kon krajot na April.Potoa sleduva olabavuvanje na merkite ne zaradi nasiot makedonski narod,tuku zaradi muslimanite(albancite pred se),koi dokazaa deka se sto sakaat mozat da si pravat so nas,a i doagja Bajram(amdi hh), i treba da se odi na molitva.
Sme dozvolile ke krkame. Treba rejsot, likovi kako ali,talat i kompanija zatvoranje i kotek. Kako ovie luge i pokraj tolku zlodela se seuste na sloboda i predstavuvaat drzaven reper mi e seuste misterija.
 
Член од
10 март 2020
Мислења
127
Поени од реакции
188
E sega ke vidime kolku gi stiti bog i srebrenata lazicka tie ludacite sto bile kaj nego na liturgija, samo da se nadevame deka kaj nas nema da izlezi nekoj vakov slucaj.Mozebi bog sakal da gi stavi na iskusenie ........ah ludaci,ludaci do kaj ke stignime so vakvi
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Исти курац.

Добро, што треба да им прават на овие што асимптоматски ја имаат болеста, на харфа да им свират?

Два последователни PCR теста треба да се негативни и тука и во Мозамбик за да си во излекувани, зошто го тупите без врска?

И не знам уствари каде пишува дека лично Венко ги излекувал па да се бунтувате, се објавува дека се излекувале самите чим биле во домашна изолација, не треба да се потенцира, од текстот ќе сфатиш. Може најдобро е уствари во Стразбур да го дадат Венко.
Можеби е исти курац, ама пакувањето е различно.

Нека им свират ако сакаат и на кавал и на шупелка, за жал не можат да ги пронајдат сите што асимптоматски ја имаат болеста. Чисто да се пофалат дека има многу заразени и многу излекувани. Оти кај нас во последно време најмногу од Ковид 19 се умира.

Нека прават и пет теста и тука и во Мозамбик, ама не се излекувани ако воопшто не се лекувани. Пациентот ја победил болеста сам, без никакви лекови.

Јас не се бунтувам, само го искажувам моето мислење околу случајот. Не лекуван не може да биде излекуван. А Венко можат и во Хаг да го дадат, сеедно ми е.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Јас не се бунтувам, само го искажувам моето мислење околу случајот. Не лекуван не може да биде излекуван. А Венко можат и во Хаг да го дадат, сеедно ми е.
Демек коа ќе фати човек настинка останува вечно настинат. Дека истата не ја лечел? :icon_lol:

Си прележал, природниот тек си го фатила болеста и веќе не си болен. Излекуван си. Чудни сте да ви кажам право.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Демек коа ќе фати човек настинка останува вечно настинат. Дека истата не ја лечел? :icon_lol:

Си прележал, природниот тек си го фатила болеста и веќе не си болен. Излекуван си. Чудни сте да ви кажам право.
За да бидеш излечен треба да примаш ЛЕК, а без ЛЕК си само оздравен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
D

Deleted member 12196

Гостин
Демек коа ќе фати човек настинка останува вечно настинат. Дека истата не ја лечел? :icon_lol:

Си прележал, природниот тек си го фатила болеста и веќе не си болен. Излекуван си. Чудни сте да ви кажам право.
Излекуван или оздравен?
Каква е таа терминологија? Излекуван без лечење? Чудни сте да ви кажам право.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Демек коа ќе фати човек настинка останува вечно настинат. Дека истата не ја лечел? :icon_lol:

Си прележал, природниот тек си го фатила болеста и веќе не си болен. Излекуван си. Чудни сте да ви кажам право.
Без Амоксиклавка не се признава лекување

П.с. Јас мислам да има и посебна графа каде што ќе ги поделиме ои возраст заболените, секој со годините и лајв мапа секој од нив каде е во моментот - дневна, купатило, тераса. Кога веќе сме темелни :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom