Коронавирус (COVID-19)

Член од
15 јануари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
14
Слушај да ти кажам, го изгледав цело видеово само заради тебе оти си човек со интегритет и не се занимаваш со реклаказла и глупости, но, само едно ќе ти кажам, баткава е конфузен, можеби заради трема, не знам, така што направи каша попара со муабетот. Водителот дури и пробуваше да му ги сумира мислите во еден конзистентен одговор и тука често не успеваше во тоа.

Јас го разбирам што сака да каже, ама со оглед дека е конфузен и муабетот му лета од една на друга тема, сега сите ќе си го разберат на свој начин.

И сега ќе превземи трофејот за најцитиран "стручњак" на овие бившојугословенски простори, од страна на овие квази научнициве, антиваксериве и докториве по природна медицина.

Женава има десет пати појако CV за вируси од овај нашиов и на 80+ години има посреден муабет. Само нејзе никој не ја шерува на Балканов.

[/QUOTE]

Новинарот е збунет од одговорите на искусниов доктор, бидејќи е понесен од глобалното ширење на страв. Докторката е исто одлична од второто видео само некој го чита само насловот
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.858
Поени од реакции
3.335
Американциве ги удри бајаги вирусов. Вчера +13000, а којзнае колку ќе биде деновиве. Овде не е така лошо, ама па многу дебили отидоа на "March Break" и сеуште се враќаат.. :вонзем:


АЈДЕЕЕЕ...сега наместо сумамед таблети народов ако те прочита, ке оди да бара марихуана да пуши:pos::pos::pos:
Барем ќе бидат надувани, нема да се замараат до толку и трујат со сумамед. :icon_lol:

Во Струмица нема ни еден заразен до сега. Ме интересира колку струмичани биле во Банско последните месец дена? :)))
Мислиш колку се вратиле од Пјаченца? :P
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.340
Поени од реакции
57.954
Прашање: ако човек прележал Корона, се води како излечен и има имунитет на вирусот... зошто тој човек мора да е во карантин со сите други?
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
14
Само почни од првата реченица.
Започнува вака

Ова е ДОБРО ПОЗНАТ ВИРУС откриен уште 1965 година и го има кај човекот и секоја година околу 4 пати годишно се разболуваме. Овај Корона вирус предизвикува од 15 - 35 % од сите настинки во зимата. Два пати овај вирус не изненадува и има 4 подтипа и го има и кај животните и не знаееме кој е изворот на зараза, јасно е дека се пренесува од човек на човек и првите два дена се најзаразни и вирусот има ниска контагиозност.

Ниска контагиозност? (прашува со чудење водителот)

Да, ниска контагиозност. За разлика од Морбили што имаат 100% заразност носител на овај вирус ќе зарази помеѓу 1-5 луѓе. (Мој коментар ако зарази 5 тоа е 50% заразност)

Значи овие вируси не изненадуваат два пати во 2002/2003 и еве сега, и овие вируси се разликуваат од основниот корона вирус и овај го нарекуваат КОВ2 или Ковид19 заради тоа што овој вирус ПРВ ПАТ Е ПРОНАЈДЕН 2019.


Гледаш кој глупости ги кажува?

Значи од почеток до крај си се поби себеси, баткава. Да не зборувам за другиве небулози што ги пласира.
"Ова е ДОБРО ПОЗНАТ ВИРУС откриен уште 1965 " мисли на корона воопшто, не на овој последниов
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.283
Поени од реакции
27.779
Прашање: ако човек прележал Корона, се води како излечен и има имунитет на вирусот... зошто тој човек мора да е во карантин со сите други?
smetaat doktorite deka uste e nositel i moze da zarazi drugi luge.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.669
Прашање: ако човек прележал Корона, се води како излечен и има имунитет на вирусот... зошто тој човек мора да е во карантин со сите други?
vo kina imase primeri kade nekoj sto se izliecil, povtorno zaboluval, niz mediumive mozes toa da go najdes, za poveke lugje stanuvase zbor na koi ova im se slucilo. E sea osven ova ako ne bilo fejk news ama ubeden sum deka vakvi statii imase na internetov vo period koga kaj nas imase seuste 0 zaboleni a i italija ne bese vakov haos, uste pred da im pocne karantinot i zabranata za javni sobiri.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
A kako odi terapijata so krvna plazma,neli e toa od krvta na tie sto ja imaat veke prelezano bolesta
Од каде излезе оваа терапија, линк? Да не си се помешал со примерокот од нултиот пациент?
 
Член од
10 март 2020
Мислења
127
Поени од реакции
188
Од каде излезе оваа терапија, линк? Да не си се помешал со примерокот од нултиот пациент?
Ne znam mozebi sum greska,ama na mnogu mesta sretnav deka so krvna plazma probuvaat da lekuvaat i kinezite i japoncite,a avstrija razviva vakcina na taja osnova,a ne znam kakva e postapkata i rezultatite
 
Член од
10 март 2020
Мислења
127
Поени од реакции
188
Pred nekolku dena nekoj imase postirano video za pipaci na leb,toa bese nekoe dosta staro video od Srbija no za zal kaj nas i den denes e bukvalno isto ,80 % od lebot vo prodavnicite ili ne e pakovan ili e do pola so zastitna hartija a da nezboruvame za toa kako e transportiran,ne mozi li toa nekako zakonski da se regulira sekoj leb da bide spakovan pa makar duri trae krizava
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Една од најголемите закани по иднината на човештвото, посебно во државава, која да не беше вирусов немаше никогаш да ја дознаам е дека поранешната „манекенка“ Маја е учителка за деца од основно училиште. Деновиве иде на МТВ од сабајле. Жената има коефициент на интелигенција што се мери во промили.

Коронава е п дим, верувајте.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ne znam mozebi sum greska,ama na mnogu mesta sretnav deka so krvna plazma probuvaat da lekuvaat i kinezite i japoncite,a avstrija razviva vakcina na taja osnova,a ne znam kakva e postapkata i rezultatite
Развивање лек од сопствената крв не е нешто граундбрејкинг, пример очната клиника во Ѓорче така серумски лекува со години веќе. Мислам дека се имаш помешано со примерокот од нултиот пациент.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
14
...ако направи тој „излекуваниот“ повторно тест прашање дали пак ќе биде негативен! ...јас мислам тој број се држи како надеж, вера ...
Од тоа што го знам неможе да биде позитивен
Докторот вика секој што умрел во болница а бил позитивен на корона го пишат во графата жртви од корона вирус

Наркоман позитивен на корона кој се предозирал го пишат како жртва од корона вирус. Терминален канцер кој умирал во било кој случај само затоа што се заразил од корона ќе го пишат дека е жртва од корона
Одлична поента
 

Kajgana Shop

На врв Bottom