Коронавирус (COVID-19)

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Искрено да ти кажам од тие јас лично што ги познавам ниту еден не се врати тука, сите останаа таму каде што се. Чисто сумњам дека добар дел од дијаспората се врати деновиве во мк. Ако се вратат сите во мк, е тек тогаш ќе биде оф леле мајко.
450 души се вратиле од Италија само во струшко, гостиварско и тетовско според Таравари.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.111
Левелот на омраза кон дијаспората, магично ми скокна до небо. Ах да имав власт бе, ко ќе ги напикав по скривници да седат, бел ден да не видат овие што се вратија тука, особено бугарашите. Нека скапат таму, отвори им врати по пола година, па ко преживи причаче. Како го наоѓаш дека е позитивен, а не почитувал мерки, директно во некоја скривница го пикаш, под надзор на армијата. Особени мерки за скијачите од Банско. Нив ги земаш и директно ги носип во Жупа, нека скијаат на Стогово, остави ги да ги јадат мечки.

tie od bansko ne se dijaspora, tie se lokalni mockovci...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
450 души се вратиле од Италија само во струшко, гостиварско и тетовско според Таравари.
Све тоа христијани се вратиле да бидат за Велигден со фамилијата.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
450 души се вратиле од Италија само во струшко, гостиварско и тетовско според Таравари.
А што се 450 души кога бројката на иселени се шпејкулира дека е преку 400,000?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Све тоа христијани се вратиле да бидат за Велигден со фамилијата.
Рачунај толку се регистрирани, а какви институции имаме најмалку уште 450 се вратиле.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро а зашто пресов на филипче е двојазичен? Политика тераат и сега во вакви критични моменти? Ако да, да даде господ сите да цркнат од корона.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
и 100 јазичен нека е ама да почитуваат, се покажа дека фајде нема од сето тоа
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Џабе се плука толку по дијаспората кога повеќето од овие што се вратија беа со краток престој, тие што си се иселени таму нема потреба да се враќаат тука, барем јас да се најдев во таква ситуација така ќе размислував
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Не директорот туку газдата на Градежен Институт.Гледам едно педерче таму што работи карши мене живее,и он и жена му не одат на работа а се шетаат низ маало се му ебам
Еве да се поправам 3 дена не се излезени од дома и само на тераса седат,а децата не им се тука.Сами седат двајцата дома
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Џабе се плука толку по дијаспората кога повеќето од овие што се вратија беа со краток престој, тие што си се иселени таму нема потреба да се враќаат тука, барем јас да се најдев во таква ситуација така ќе размислував
Многу нормално , поголем проблем и правиш на матичната држава ако се вратиш , со оглед на тоа што е Македонија дупло поголем проблем
Јас се осеќам сигурно во Германија , повеќе ми е страв за домашните , недај боже да ескалира ситуација ке си ебе мајката све ни кина нема да не оправи
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Штабот во Бугариja воведе нови дополнителни правила.
Продавниците за храна ке работат от 8:30 до 10:30 само со луге над 60 години. После 10:30 до краja на нивниот работен ден ке можат да купуват сите други групи грагани. Влегуването останува по 1 или на мали групи ,като се чека пред вратите на продавницата отдалечени на 2 метра минимум.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.564

Епа чорба македонче...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Некој од овие по странство со регулиран престој, што не работи 3 месеци па се враќа, притоа со IQ поголемо од просек во Мк не гледам зашто би се враќал. Ако се приврзани за мамичка, не требало ич да се селат. Али пошто секој ропак доби бугарски, ете сега кажете им фала на таквите.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
На толку вратени од странство, и толку тестирања, барем нека пуштат по еден статистичар со овие од центарот за јавно здравје и попис нека напрат со „едно мање“, да не фрламе пари за џабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom