Коронавирус (COVID-19)

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
Да беше само Цаца, види погоре линк од Спенџарска во Париз, не се плашела госпоџата, Витанов пациентот од Лајонес од Виена проповедаше дека не плашеле. Значи има луѓе преку леш ќе газат само за внимание и фалење, разумот е релативна работа. И Ал Капоне мислел дека е во право да убива.
Мислам дека е фејк њуз, од минатата недела е тоа, не е сега.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.570
Поени од реакции
6.278
Не знам дали е до моето опкружување, но личностите со понизок степен на образование се многу поодговорни со ситуацијата отколку тие со високото образование... Другари начекаа ефтин Визер лет до Германија, па не смее цената да се пропушти и ги чекаме да се вратат наредни денови. Не знам како немаат срам да се фалат на социјалните мрежи оти се шетаат во вакви ризични земји.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.432
Поени од реакции
4.035
Јас кога зборував пред неколку дена за двајцата сопружници од Дебар на некој му беше како зафрканција кажав дека вака ќе биде, тие двајца па сопружниците партал имаат направено, доаѓање од Италија болни со симптоми на вирус мислеле дека е обична настинка, си иделе секаде по гости си се шетале демек да се видиме со луѓево абе убаво еден имаше напишано од главата си патиме..
Баш од тие шо идеа од страна настана овој хаос кај нас се му ебам, навалија со автобуси по еден куп народ секој ден од Италија и од каде не, од таму се започна...
Еве денес случајот шо се тестирал во Битола пак бил некој странец од некоја си ебана невладина организација
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.790
Поени од реакции
4.341
Подобро да трпиме две - три недели да се изолираме него со месеци. Едно девојче трубеше седете дома седете дома, сега сториња од Охрид. Охрид викендов фул бил.
Автоматски споено мислење:

Не знам дали е до моето опкружување, но личностите со понизок степен на образование се многу поодговорни со ситуацијата отколку тие со високото образование... Другари начекаа ефтин Визер лет до Германија, па не смее цената да се пропушти и ги чекаме да се вратат наредни денови. Не знам како немаат срам да се фалат на социјалните мрежи оти се шетаат во вакви ризични земји.
Ее ама демоктратија, абе стапови на аеродром и секој што ќе дојде 10 пати мавај еднаш број.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.040
Поени од реакции
2.270
Уште 4 нови случаеви, които само за днес прави нови 10. До момента вкупно Бг со 41.
Генерал Мутавчиjски (началник на штабот) беше видимо бесен от непочитуването на мерките и неразбирането колко е сериозно положението. Сам се закани, дека ке воведе уште построги мерки.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.728
Поени од реакции
19.154
... ако дотичната докторка е добра, и ако и направиле повторно тест и е негативен, би требало да си го оправда нејзиното непрофесионално однесување и да донира крв со своја антитела да ги спаси тешките болни од коронавирус Ковид 19.

ice_screenshot_20200314-200942.png

...сите што го прележале коронавирусот Ковид 19 треба да бидат доброволци на дарување на крв, не знам дали овие наши имунолози го применуваат овој третман на лечење при вонредни ситуации, со трансфузија со плазма која има антитела од пациент кој прележал и го победил коронавирусот Ковид 19 ? што мислите од каде толку излечени во Кина од корнавирусот Ковид 19, а уште лек нема за него?

 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.244
Поени од реакции
15.861
еве ви уште еден веб портал со добра графичка презентација :
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.790
Поени од реакции
4.341
За сите што сакате да тепате време по дома, call of duty - warzone. Играта е бесплатна и мултиплеар. Моментално серверите се фул поради коронава така да секоја мапа со 150 играчи се полни за 10 секунди. А и нова е играта од пред некој ден. :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.394
Поени од реакции
11.511
Па имаше од светски стручњаци дека го имаат, ама немале никакви симптоми, не знаеле ни дека го имаат.
Според @teneke информациите изгледа кај нив одма мутирал и сега си живее во симбиоза со човечките клетки и не ги напаѓа.
А можно е членот и да сака да им објавиме војна на Кинезите :toe:
Eve ova mi izleze na fb, jas vo osnova gi delam nejzinite stavovi , ne bas se ama pogolem del. Go spodeluvaat ljugeto pa koj saka neka go pogleda, ne skodi . A toa sto ne skodi znaci da koristi :) .
link
 

Strelec

GREE
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.090
Поени од реакции
6.429
Министеров вака изгледаше на TV, а бе види, дошле нашиве сироти гастербајтери (ако се од Корона Епицентар)...Ама заразенава носела маски и ракавици па само 50души се во излолација?!(од тие утре 20 ке бидат позитивни или колку? )
Утре уште колку Авиона од Шпанија ке слатаат на Скопскиот аеродром ? 5? Зашто побогу е само затворен Охридскиот кога оваа слетала во Скопје ???
Не ми е крив Министерот, добро издржа, ама добро би било јасно и гласно да каже дека САМ нема моќ да ја реши ситуацијата...не ми е е крив чоекот, ова со години е напластено да имаме никакво здраство што реални да бидеме неможе да се снајде со Пандемија од оваков размер.
Само 8 респиратори у цела држава за 28год транзиција е една голема нула за сите. Брзо викајте ја Кина дур недошло нож до коска
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.099
Поени од реакции
5.851
На Мој воздух во соработка со министерството за здравје ги има додадено вестите од нивниот сајт. Така да инсталирајте ја апликацијата Мој воздух и бидете информирани за сите пресови на Филипче, на заболени и насоки за спречување на ширењето на вирусот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.808
Поени од реакции
39.894
Не знам дали е до моето опкружување, но личностите со понизок степен на образование се многу поодговорни со ситуацијата отколку тие со високото образование... Другари начекаа ефтин Визер лет до Германија, па не смее цената да се пропушти и ги чекаме да се вратат наредни денови. Не знам како немаат срам да се фалат на социјалните мрежи оти се шетаат во вакви ризични земји.
На факултет тоа не се учи, што ако се со висок степен на образование и поодговорни се?

Има неодговорни и од оние со понизок степен на образование кои како партизани бегаат од кај Унгарија, ама има и од оние демек поучени и повеќе прошетани кои сакат да привлечат внимание.
Ефтин лет до Германија за 20 евра се начекува и не само овој месец.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.790
Поени од реакции
4.341
Не знам дали е до моето опкружување, но личностите со понизок степен на образование се многу поодговорни со ситуацијата отколку тие со високото образование... Другари начекаа ефтин Визер лет до Германија, па не смее цената да се пропушти и ги чекаме да се вратат наредни денови. Не знам како немаат срам да се фалат на социјалните мрежи оти се шетаат во вакви ризични земји.
Епа некои да знаеле колку е лесен факултетот и средно ќе завршеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom