Коронавирус (COVID-19)

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.451
Поени од реакции
32.636
Бреј кинење на фејс една, ако може некој нека ја најде гарант вирална ќе стане, драмела дома да се седи, не излагајте, самоизолација бла бла спамирала, бам некој и лупнал 10 слики као кисне по кафичи, ја сликал ја окторнал инстантно. :pos: :pos: :pos: :pos: :facepalm:
 

Strelec

GREE
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.130
Поени од реакции
6.510
Од барселона со покачена температура била.
Па сеа таму стана густо и што треба да организираме со чартер летови да доаѓаат од Шпанија, а у цела држава сме со 8 респиратори?
Каде е забраната за летови??
Ако ни се малце Итаљаниве и Шпанциве да ги увеземе...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.451
Поени од реакции
32.636
Најктирично за нас моментално е колку директорката од дерматологија заразила, ко да сме го добиле секое лото у светов треба да иаме среќа никој да не е заразен, се надевам ако има, бројот е минимален и лесно ќе се изолираат и тие што контактирале тој период со нив, у моментов ова е најкритичниот момент за нас, ова ако го надминеме со новиве мерки би требало посигурни да сме.
У спротивно ќе се создадат услови да имаме големи проблеми периодов што следи, ако бројот на заразени од неа е голем, тие луѓе тој периот богзнае со уште колку биле во контакт и истите до овој момент не се изолирани и слободно си шетаат наоколу.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
1.309
Поени од реакции
3.127
таа од барса ако не повлече уште некој со неа ќе биде океј.
Добро е што била свесна за ситуацијата во која се наоѓа, па ставила маска и ракавици, а сигурно и избегнувала контакт со патниците. Одма сама се пријавила уште на аеродром и тоа е уште една добра работа. Да се надеваме само дека сите патници прописно ќе издржат во изолација и нема да има заразени.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.409
Поени од реакции
6.964
добро бе ма.е му е.ам пред 4 часа во италија беше 17000 сега гледам 21.000 ццц
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.955
Поени од реакции
58.780
Кризна состојба има само во тие земји со над четири цифрена бројка на заразеност, не можи ние со 10 души официјално заразени вондредна состојба да прогласиме, макар ако ме прашуваш мене уште сега затворам све ама не е така лесно
Kaj нас е полоша состојбата од Србија или Бугарија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.480
Поени од реакции
55.576
Рачунајте дека уште нема известување за оние што биле во контакт со кравата Цаца.
Овие во Дебар ги открија 2-3 дена пред нејзе, а дури сега дознаваме за новозаразените. Значи, очекуваме дека од понеделник ќе има некоја наезда од 100 нови случаи благодарение на Цаца, да и ебам мамицата нејзина. Е, тогаш ќе се сликаме.
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.089
Поени од реакции
7.338
Дијаспорскине групи види ги.. Им кажуваат дека и да дојдат ваму дека ќе мора 14 ДЕНА КАРАНТИН тие упорно - prevozzzz od Ljubljana do Kochaniii?????? еден и вика седи си кај што си, таа му враќа, глеј си работа. Е вакви ќе не ебат
реков вчера, и Македонци во Германија групата е пуна со такви постови. :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.289
Поени од реакции
14.621
Прашање имам во врска со луѓево што се во домашен карантин.
Дали има некаква контрола нас нив, да не можат слободно да се шетаат?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.829
Поени од реакции
4.375
Рачунајте дека допрва нема известување за оние што биле во контакт со кравата Цаца.
Овие во Дебар ги открија 2-3 пред нејзе, а дури сега дознаваме за новозаразените. Значи, очекуваме дека од понеделник ќе има некоја наезда од 100 нови случаи благодарение на Цаца, да и ебам мамицата нејзина. Е, тогаш ќе се сликаме.
Да беше само Цаца, види погоре линк од Спенџарска во Париз, не се плашела госпоџата, Витанов пациентот од Лајонес од Виена проповедаше дека не плашеле. Значи има луѓе преку леш ќе газат само за внимание и фалење, разумот е релативна работа. И Ал Капоне мислел дека е во право да убива.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.818
Поени од реакции
4.243
Прашање имам ви врска со луѓдво што се во домашен карантин.
Дали има некаква контрола нас нив, да не можат слободно да се шетаат.
Gi proveruva policija nekolku pati dnevno,a tie sto se vo samoizolacija nema kontrola vrz niv.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.829
Поени од реакции
4.375
Србија забрани извоз на основни прехрамбени продукти, ние највеќе увезуваме пченица и брашно од таму. Се надеваме дека имаме доволно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.441
Прашање имам во врска со луѓево што се во домашен карантин.
Дали има некаква контрола нас нив, да не можат слободно да се шетаат?
Имаше пост уште од вторникот од член, жена му била во контакт со Цаца. Им доаѓа полиција во рандом саати од денот (ваљда како во домашен притвор кога си) и залихи им купуваат роднини/пријатели и полицијата им ги носи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom