Коронавирус (COVID-19)

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.075
Поени од реакции
3.210
За што ти требаат?
Автоматски споено мислење:Пред месец дена ги имав најголемиот дел од сипмтомите: тт, губење на мирис и вкус, кашлица и болка во градите, но рапид тестот излезе негативен (ПЦР не ни имаше термин за да направам), па сакам да поверам Igm и Igg антитела.
И што потоа?
 
Член од
24 декември 2020
Мислења
527
Поени од реакции
761
Они гледам донесеа ги вакцине , па дојде ред да одредив кој ќе прими вакцину. Не може никој да те натера да примиш вакцину, ако ти не сакаш. Ќе се правив списоци и ќе се пријавуе народ. За с'к знам ако донесев вакцине медицински работници сигурно ќе гу примив затој што први са на фронт у борбу с'с пандемију. Ептен вакој да ги натерав:

vaccine.gif
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
262
Поени од реакции
183
Како останавме без вакцини, така останавме и без пропагандата дека има чипови во вакцините.
А каде има масовно вакцинирање над 2 посто освен Израел кажи?
Така да не сме само ние...Друго е да има милиони вакцини достапни друго е од тие милиони колку ќе се потрошет..
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.537
Поени од реакции
4.292
Леле ако разбере тетка Маре за ова, замина државава. Кријај дур не е касно.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
117
Поени од реакции
150

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.183
Поени од реакции
2.110
а кај нас, немора одма, за летоска јун пример
Утре ќе лансираат вебсајт каде што секој ќе може да се пријави, а системот автоматски ќе приоритизира.

Brace yourselves, data leaking is coming...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.537
Поени од реакции
4.292
Би се обложил дека првиот период ќе биде полн багови и нефункционален.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom