Коронавирус (COVID-19)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.153
Поени од реакции
190.021
Кајганисти платеници?

Што ве прави толкави ментали бе што сте вакви? :pos:
Со оглед на приложеното од неговите прошли 3 јузери, некоја чудна комбинација од Штип, жени и Манчестер Јунајтед.
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
212
Поени од реакции
83
Кајганисти платеници?
За мене се однесува ова?
Си имал болен во фамилија од Ковид?
Знаеш како функционира антипаразитскиот лек и зошто се покажува како успешен за третман и профилакса?
Што ве прави толкави ментали бе што сте вакви? :pos:
Годината веќе тече. Новата година. Нели нова оти оваа старата на која ни името нејќеме веќе да и го спомнеме замина ускратувајќи не од се и сешто. Лоша година со пандемија најголема досега во човештвото. Еве новата е тек на старт али тече. Брзо минат деновите. Знаеш што ќе се промени само.? Еве слушнете...имате вакцина дел ќе си се вакцинираат дел не. Така на почеток. После ќе биде задолжителна. Празници,традициии,родендени нема веќе... со вакцината ти ќе можеш да патуваш. Со децата со сопругата, со девојката, со другари и сл... ќе можеш и да се вработиш итн...
Државите веќе почнаа да вакцинираат. Никаква разлика не се примеќа нити ќе се примети. Кај нас единствено што ќе се промени освен ваквините ќе биди и ова маските на отворено. Ќе се тргне таа мерка само да се стопли времетп. Тоа не е мерка тоа е ... така што ќе се тргне оти априЛ, мај топло е. Ќе кажат нема смисла. Не дека сега има. Тоа е што се однесува до промените. Никаков инвермектин или не знам јас што нема да прменат ништо. Но дали некој ќе се осврне што се случи? Дали некој конечно ќе каже на светот каква блокада се случи која од оваа гледна точка не требаше. Нема да се дознае и понатаму во каква воја сме. 2021 не носи ништо. Вакциниран а уште да носам маска.
Или сепак маските и нашата оттуѓеност веќе се зацементираа како секојдневие и покрај вакцинирањето (они ќе ви кажат и 5 пати треба да се вакцинирате). Тоа не е медицина. Не р здрав разум. Не е пандемија за инфективно заболување сарс ков 2.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
8.944
Поени од реакции
8.780
Последно уредено:
Член од
22 декември 2020
Мислења
212
Поени од реакции
83
Ова е побрзо од што очекував, Бионтек mRNA вакцината има огромни можности.

Само оваа вакцина нема да излези за 6 месеци како таа за Ковид, на оваа ќе и требаат години.

Се надевам дека работат и на вакцина за рак.

Работаѕ они за твое добро македонче. Сзо работи и на вакцина против рак....ај уште шо нема да видиш на форумот... ај жално македонче.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
4.633
Работаѕ они за твое добро македонче. Сзо работи и на вакцина против рак....ај уште шо нема да видиш на форумот... ај жално македонче.
Не сфаќаат дека цел свет работи да го уништи библиското македонче. Тоа единственото добро што остана на светот и по секоја цена мора да го сотрат.
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
212
Поени од реакции
83
Не сфаќаат дека цел свет работи да го уништи библиското македонче. Тоа единственото добро што остана на светот и по секоја цена мора да го сотрат.
Тоа да. Ама пази човече вакцина против рак бр еејј. До каде стигна размислувањето на овој народ. Па јас не знам што да кажам повеќе... против рак ццц. Они работат на тоа да се уништи народот и овој свет...од сите страни сме нападнати...не ние светот....храна,воздух,вода,социјални мрежи,паметни телефони...они пишуваат дека се надеваат дека работат пази на вакцина против РАК. Ццццц.....
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
8.944
Поени од реакции
8.780
Шо убо било порано во село во планина, не знаеле кога Турците дошле, ни кога заминале.

Сега сите проблеми на универзумот се на плеќите на секој поединец. А тој кутриот одвај чколија завршил.
:D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.530
Поени од реакции
856
Работаѕ они за твое добро македонче. Сзо работи и на вакцина против рак....ај уште шо нема да видиш на форумот... ај жално македонче.
Не се они криви што во учебниците по медицина ракот е ставен во групата на болести а никаде не се спомнува дека тоа е кисела состојба во човечкиот организам каде ПХ вредноста е под 7 бидејки има недоволни количини на кислород а се создава поради лоша исхрана поточно храна со висок процент на киселост а помалку внесување на намирници кои создаваат база во организмот и недоволна физичка активност:
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
550
Поени од реакции
494
Може ли некој да ми даде поразбиритно објаснување во врска со Наод на ренгенолог за бели дробови:

„Во белодробието билл дифузни многубројни предимно периферно распоредени зони со атенуација на млечно стакло во регресија. Наод во прилог на билл вирусна пнеумониа во регресија.
Медијастинално и хиларно не се пратат зголемени лимфоноди.
Воздушни патишта и плеурални простори слободни“

Возрасен човек, кој е 17ти ден од Позитивен тест на Ковид
 
На врв Bottom