Коронавирус (COVID-19)

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Некој успеа да се пријави до сеа? Прво те става во виртуелна чекална, после пополнувам све и на овој чекор заглавува, само врти тоа доле како loading, код не ми стига.

Screenshot 2021-02-10 125157.jpg
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Некој успеа да се пријави до сеа? Прво те става во виртуелна чекална, после пополнувам све и на овој чекор заглавува, само врти тоа доле како loading, код не ми стига.

Прегледај го приврзокот 283457
Site klikaat sea da "pitat samo"
Inace iako atmosferata e deka ne sme narod sto saka da e cipiran, sepak mislam u realnosta mladi kako nas koi ne se vo nitu edna rizicna grupa ke uspeat duri odgodina da se vakciniraat oti dosta prijaveno ke ima od start
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Имам едно прашање.
Имав голема температура и болен бев многу.
На pcr бев негативен ама се некако се ме јади јанза да не сум прележал корона.
Сеа се свртија муабети дека ако имаш антитела не требаш да се вакцинираш енд стаф.
Во биотек ми рекоа 650 денара за антитела.

Дали се знае ако сум имал ковид колку треба да помине да би можел да се вакцинирам.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Го тргнале тоа со код за потврда преку СМС, сега само податоци внесуваш и на крај го добиваш ова:

Screenshot 2021-02-10 185634.jpg
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Site klikaat sea da "pitat samo"
Inace iako atmosferata e deka ne sme narod sto saka da e cipiran, sepak mislam u realnosta mladi kako nas koi ne se vo nitu edna rizicna grupa ke uspeat duri odgodina da se vakciniraat oti dosta prijaveno ke ima od start
Пола од теоретичарите на заговор веќе пуштиле пријава за вакцина, смешките се за на интернет, реалноста е друга.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.590
Дали кога кликате испрати добивате некаков одговор дека е успешна пријавата? Кај мене можам 500 пати да кликнам и не добивам ништо.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Дали кога кликате испрати добивате некаков одговор дека е успешна пријавата? Кај мене можам 500 пати да кликнам и не добивам ништо.
Пробај да не ја селектираш captcha, испрати, па селектирај и испрати пак. Не знам зашто ама функционираше ова :D
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.590
Пробај да не ја селектираш captcha, испрати, па селектирај и испрати пак. Не знам зашто ама функционираше ова :D
Немаше captcha прееска, сега дошла. Изгледа си праат realtime измени.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.590
Си чепкаат директ на prod, им е гајле, не е од татко им :D
Барем се заштитиле колку толку со cloudflare за разлика од изборите кога падна сајтот во првите 30 секунди. Уште заинтересираноста за вакцини да беше како за избори и ќе цветавме.

Од друга страна ги мрзи да сменат темплејт за телефон
1612995266966.png
и никако не си.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
А поврзана е воопшто странава со системот? :D Прави некаква проверка на податоци или онака, стои чисто за ПР, а после секако ќе си има пак регистрирање преку Мој Термин?

Затоа што вика следново:
  • Со пополнување на формата се регистрирате за вакцинација директно во системот Мој Термин. Вашиот матичен лекар добива информација за вашата регистрација. Нема потреба дополнително да го барате или информирате дека сте се регистрирале.
Пример, можам да пуштам апликација со податоци за Доналд Трамп или? :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
А поврзана е воопшто странава со системот? :D Прави некаква проверка на податоци или онака, стои чисто за ПР, а после секако ќе си има пак регистрирање преку Мој Термин?

Затоа што вика следново:
  • Со пополнување на формата се регистрирате за вакцинација директно во системот Мој Термин. Вашиот матичен лекар добива информација за вашата регистрација. Нема потреба дополнително да го барате или информирате дека сте се регистрирале.
Пример, можам да пуштам апликација со податоци за Доналд Трамп или? :D
Па мора матичен број, ако ставиш грешен матичен веројатно нема да те поврзе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom