Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
I feel you sis, со Тенеке овие 4-5 години изоравме многу плодни теми и се родија многу убави дискусии, но често знаеше да манипулира со фактите со цел да добие брз и лесен поен во дебатата (уште не сум ги заборавил даноците и јавниот долг во САД). Тоа не го прави намерно, туку несвесно. Така го доби надимакот "фејк њуз Тенеке".

Тука не сѐ што споделува е точно. Споделува буквално сѐ што ќе најде, во секоја доба од денот. Подобро да состави 3-4 добро склопени мислења, како Бафра, од она што ќе го прочита во текот на денот отколку на секои 30 мин да пишува по некое мислење. На тој начин полесно се бранат тезите. ;)
Ах ова ти беше ЛГБТ, за даноците и сам знаеш дека излего СКРОЗ во право. Само под 7% данок плаќаат богатите.

Иначе знам што му е болката на сите овие верувачи во наука. :D

Ги убива фактот што @Bafra од март 2020 досега излезе повеќе пати во право, отколку Филипче, Фаучи и Дростен заедно.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ах ова ти беше ЛГБТ, за даноците и сам знаеш дека излего СКРОЗ во право. Само под 7% данок плаќаат богатите.
Тенеке, сега кога те читам чувствувам гордост. Јас и Бафра бевме лошите близнаци, а сега си во нашиот тим. Ако левичариш ќе те вратиме назад. :icon_mrgr:

Исто и за Акесо. :love:

Инаку, мерките и "доктор" Филипче. Идиотот најави задолжителна вакцина во некоја скора иднина.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Мене не ми е јасно каква сигурност дава PCR тестот? - НИКАКВА

Еве денес ќе се тестирам, тестот ќе покаже негативен. Фино лепо ќе си го однесам на одговорното лице во институцијата и толку. Истиот ден подоцна ќе се заразам и следниот ден ќе одам на работа.

Или сценарио број 2.

Зошто Трајче како вакциниран со две дози, се смета за „побезбеден“ од мене невакцинирана, кога исто и Трајче може да се зарази и да го шири вирусот.
Зошто невакцинираните се ставаат во подредена положба кога и вакцинираните може да се заразат и да ја шират заразата.

+ Подолнително треба да се потпише согласност дека доброволно се прима вакцината. Значи треба свесно да се стави личен потпис на нешто што не е точно. Во таков случај НЕ се прима доброволно, туку затоа што некој е уценет со своето работно место. Што од една страна е притисок, а од друга страна има нешто што се вика мобинг.
vo ista familija eden e vo izolacija 10 dena, drug 20 dena :facepalm:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.195
Не работат вакцините.



Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Ne be super se, samo ne se mesajte so nevakcinirani oti mozi da se zarazite :toe: .
Mene ko mal mi kazvaja deka me vakciniraat za da ne se zarazam, ali ete moderni vreminja, moderni vakcini.
Автоматски споено мислење:

Тенеке, сега кога те читам чувствувам гордост. Јас и Бафра бевме лошите близнаци, а сега си во нашиот тим. Ако левичариш ќе те вратиме назад. :icon_mrgr:

Исто и за Акесо. :love:

Инаку, мерките и "доктор" Филипче. Идиотот најави задолжителна вакцина во некоја скора иднина.
Koj @teneke ne go znaj, skapo go plakja :(
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
- Се заразува 1 член од семејство вакцинирани. Никој не добива решение за изолација, затоа што „господата“ се вакцинирани. Сите се потенцијални преносители на вирусот, слободно се движат.
- Се заразува 1 член од семејство не вакцинирани. Сите добиваат решение за изолација, затоа што не се вакцинирани.
И кој придонесува за ширење на вирусот?

Меркиве бомбона, топ
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Сега засега само Левица и Синдикативе се спротиставија, на оваа глупост.

 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.691
Поени од реакции
5.732
Pa da, 35% nevakcinirani. Polnicite polni vekje nema mesto za sekogo. Zatoa lockdaunot. Smeski nevideni. Izgleda nekoi ziveat vo paralelni svetovi.
More Prijatele ne pisuvaj za toa sto ne znajs.
Na 20 KM od mene ima Bolica i na intezivna se SAMO Vakcinirani , absolutno site !!!
Informacija od Prva raka, Vnatre raboti kako sestra bratuceda prva od Badjoto.

Za zal taa informacija Nikoj konj vo Avstrija ne ja kazuva.

I zamisli Antitela tst ne se Priznava ako si prelezal pred 6 Meseci.
I jas sega so Antitela (Prelezan pred 1 God ) dovolni za 23 lujge mereni pred 1 Mesec "Moram" da primam Vakcina oti na Vladata(Mafija kako Makedonskata= Soros drustvo) taka na takvoto im cinelo.
Sum bil rizicen za Okolinata!


Ne sum protiv Vakcina, Ame ne bi stavil vo momentov, citaj nemam potreba.



I uste nesto,

Kurz Majmunot pred 3 Meseci kupi 46 Milioni vakcini od Fajzer za 8Milioni ziteli!Od koi togas 50% bea po 2Pati vakcinirani.

Ti praj KLIK zosto mu se tolku Vakcini ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.195
- Се заразува 1 член од семејство вакцинирани. Никој не добива решение за изолација, затоа што „господата“ се вакцинирани. Сите се потенцијални преносители на вирусот, слободно се движат.
- Се заразува 1 член од семејство не вакцинирани. Сите добиваат решение за изолација, затоа што не се вакцинирани.
И кој придонесува за ширење на вирусот?

Меркиве бомбона, топ
Ron sigurno ne. Toj vo samoizolacija e vekje treta godina ;).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom