Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
site ke se vakciniraat ko popcinja samo glumat deka ne se od planetava. @Del Boy

vednas se vakciniram dokolku izleze vakcina voopsto. se nadevam deka grcite ke pustat vakcini za grip vo septemvri pa bi se vakciniral i od grip.
А бате ти што не се вакцинира одма ко излезе сезонскава? Сега најде?
После толку години?
Или можит видовит си знаеше корона дека ќе имат :p
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
889
Поени од реакции
1.430
А бате ти што не се вакцинира одма ко излезе сезонскава? Сега најде?
После толку години?
Или можит видовит си знаеше корона дека ќе имат :p
ne te sfakam. sezonskata e sezonska, prethodno ne mi trebala, sega bi sprecil grip da me gnjavi i korona da me dotolci.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
ne te sfakam. sezonskata e sezonska, prethodno ne mi trebala, sega bi sprecil grip da me gnjavi i korona da me dotolci.
Брат немат потреба верувај ми, чим досега не си имал компликации од грип... Остај организмот малце да се бори.. Незначи сега пример ако има некој температура одма паника,и мој комшија имаше 4 дена температура и ене го сега ко ништо да не било.
Е сега секој си го знајт сопственото тело, никој подобро од тебе не го знае ни доктор ни никој.. Секој си знајт ако нешто навистина не е арен ќе си побарат помош за што и да е..
Ако ти падне под психа оваа коронава нон стоп што мислиш тешко тебе од старт..
Психички ако си тогаш со сакат нека имат нема ништо да те спасит..
Поздрав
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Брат немат потреба верувај ми, чим досега не си имал компликации од грип... Остај организмот малце да се бори.. Незначи сега пример ако има некој температура одма паника,и мој комшија имаше 4 дена температура и ене го сега ко ништо да не било.
Е сега секој си го знајт сопственото тело, никој подобро од тебе не го знае ни доктор ни никој.. Секој си знајт ако нешто навистина не е арен ќе си побарат помош за што и да е..
Ако ти падне под психа оваа коронава нон стоп што мислиш тешко тебе од старт..
Психички ако си тогаш со сакат нека имат нема ништо да те спасит..
Поздрав
Не треси бе глупости мој роднина на 98 години умре, последните 30 години редовно се вакцинираше од сезонски грип.

И тоа многу активен живот си имаше.
Скоро до пред смртта без проблем секој ден сам си одеше во чаршија да си прај муабет на клупи со другите пензионери.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
..
Психички ако си тогаш со сакат нека имат нема ништо да те спасит..
Поздрав
Да бидеш психички сакат е да веруваш
-дека се ќе испадне добро
-дека 5џи се криви
-дека не треба да се носи маска и полициски час
-дека мислиш организмот може да те заштити индефинитивно,
1. Трендот дека не така
2. Шпијонска мрежа на лажливите кинези во најлоша рака
3. Се додека нема дициплина , има експоненцијално да се влошува ситуација
4. Додека првично и во мали количества може да издржиш корона ако си среќен, повторлива и конзекутивна изложеност на болеста, како и на други, е пат со еден правец, 6 метри под земја.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2015
Мислења
68
Поени од реакции
205
Diskoteki i klubovi vi rabotat , setajte se , pa ke placete. Non ci sono commenti...
5e739958260000fb2cb66faa.jpeg
 
Член од
10 декември 2015
Мислења
68
Поени од реакции
205
Во Италија немате УЧК :)
Vie pazete se , ne se pravete pametni. Vo Italia go okrkavme taka , demek kakva korona i po kafinja site. Posle koga ne strkala , vidovme horor vo zivo
Автоматски споено мислење:

Cicko mi e pocinat branitel na majka Makedonija vo 2001 godina. Taa godina nie se iselivme od tatkovinata. Znam kakov otpad e UCK , go zastrelaa kako pes.
 
Последно уредено:
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Vie pazete se , ne se pravete pametni. Vo Italia go okrkavme taka , demek kakva korona i po kafinja site. Posle koga ne strkala , vidovme horor vo zivo
У реду е сфативме, не дека немаме веќе 5 месеци корона во Македонија, па ти од Италија да мора секојдневно да не просветлуваш, да сме правеле вака, да се сме правеле онака. Мило ми е што сте оделе по кафиња, ние овде немаме кафулиња. (n)
 
Член од
10 декември 2015
Мислења
68
Поени од реакции
205
У реду е сфативме, не дека немаме веќе 5 месеци корона во Македонија, па ти од Италија да мора секојдневно да не просветлуваш, да сме правеле вака, да се сме правеле онака. Мило ми е што сте оделе по кафиња, ние овде немаме кафулиња. (n)
Bravo fraer! Jas sto sum videl ti toa ni vo kosmar nemozes da go sanjas.
Aj sea pravo vo diskoteka , moze posle i ti ke se prosvetlis
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Bravo fraer! Jas sto sum videl ti toa ni vo kosmar nemozes da go sanjas.
Aj sea pravo vo diskoteka , moze posle i ti ke se prosvetlis
Имаш посебна тема за тоа.

Пиши си таму што те мачи, олесни си ја душата, кажи што уште друго правевте во Италија, да не промашиме негде.
 
Член од
10 декември 2015
Мислења
68
Поени од реакции
205
Имаш посебна тема за тоа.

Пиши си таму што те мачи, олесни си ја душата, кажи што уште друго правевте во Италија, да не промашиме негде.
Dete , odi da ucis tablica mnozenje. Lekcija Due delenje.
Ciao
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Dete , odi da ucis tablica mnozenje. Lekcija Due delenje.
Aj cao
Ја тебе ти давам насоки каде да си олесниш напатената душа, ти мене дете.

Ако мислиш на тоа 19, не се години, се однесува на должина :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom